Jump to content

bacHor

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by bacHor

 1. Corrector 0.85x też sobie zostawiasz czy sprzedajesz gdzieś osobno? Przesiadasz się na coś większego?
 2. A mnie zainteresowały kombinerki. jaki element setupu wymaga ich stosowania?
 3. Ja korzystam z czegoś takiego. Ustawione równolegle. Osobiście korzystam z aparatu i guidera, ale możesz zamontować co ci się podoba.
 4. Cokolwiek weźmiesz to po kilku miesiącach i tak będziesz chciał zmienić. Dobson będzie tańszy. Pokaże Ci wiele ciekawych rzeczy. Kolimacja nie jest taka trudna i do wizuala nie musi być perfekcyjna. W jednym i drugim rozwiązaniu masz długa ogniskowa i czeka Cię ściganie obiektów na niebie. Szybko zapragniesz prowadzenia/śledzenia. Biorąc MAK kupisz też jakiś montaz do niego. Tu bym się zastanowił, czy brać co popadnie czy jednak inwestować w coś lepszego co mozesz wykorzystać na przyszłość i z inną tuba. Cena rośnie. Pragnienia pozostaną. Zaraz pojawi się chęć kupna lepszych okular
 5. Sprzęcik działa. Mam i polecam. Warto ustawić zworkę na właściwe zasilanie w zależności od wymagań montazu przed `koszulkowaniem`, później jest to w zasadzie nie możliwe bez usunięcia otuliny.
 6. Też z tym walczyłem i się poddałem. chętnie poznam rozwiązanie. Obecnie wstępne ustawienia robię na JPG i wszystko działa. Sesje odpalam na RAW (cr3) z zapisem na kartę aparatu. Tylko tak ogarnąłem temat.
 7. Bo masz stopy procentowe niższe niż inflacja. Chcesz zarobić? Inwestuj=kupuj=konsumcja
 8. Wzros cen w astro nie jest efektem inflacji. To prosty mechanizm podaż -popyt. Nie tylko w Polsce rośnie zainteresowanie astro. Dużo więcej się nie produkje. Sprzedawca może wystawić sprzet drożej, a i tak go sprzeda. Patrz sytuacja z PS5. A szczególnie w COVID Times w cenie są wszelkie hobby. Ludzie mają wolna kasę, a oszczędzać w Polsce się nie opłaca. Będzie drożej. Trzeba się z tym pogodzić.
 9. I jak Twoje boje z Astroberry? Sam walczę i pewnie jestem daleko za Tobą. Ta zabawa przypomina bitwę o każdy krok. Wiec jak? Dalej na froncie z Astroberry czy zmiana reguł gry i Windows w miniPC?
 10. Napewno kabel USB będzie najprostrzym rozwiązaniem. Masz już wszystko na kompie więc jedynie łączysz się dłuższym kablem. Ja zdecydowałem się na walkę z astroberry. Walkę, bo z każdy krok to małe starcie z problemem. Ale dzięki temu wszystko mam przy montażu. Obecnie uparłem się na podłączenie focusera. Najprostrzy skywatcher motofocuser. Pilota zastąpię arduino i podlacze przez Raspberry. Oczywiście wykorzystam klon arduino. (Taniej i w końcu to zabawa)
 11. Znalazł się:) proszę zamknąć
 12. kur... nie ten post. Miał być najbardziej udany
 13. Newton 200/1000 z Heq5 Pro w cenie montazu EQ5 synscan. Kupując dodatkowe okulary i kilka innych elementów Delta dala ładny upust urodzinowy.
 14. Za całość 9k jako cena wyjściowa. 75% ceny nowego zestawu.
 15. Zezowata lornetka 20x50 Celestron G2. Wymieniana bez końca na inną i każda następna z mniejszym, ale dalej zezem. Aż zwatpilem w swoje oczy i przebadałem się u okulisty. W efekcie się poddałem (nie będę się szarpał za 200zl). Używam na statywie z zasłoniętym jednym obiektywem działa wyśmienicie
 16. Przymknij przyslone jeszcze bardziej i sprawdź ponownie.
 17. Certyfikat dla https://rejestracja.astrozloty.pl jest jak najbardziej OK. Wystawiony wczoraj przez Certum.
 18. Mi się podoba. Wiadomo marny warsztat obróbczy, ale dobre lepszego początki. Praktyka sama poprawi rezultaty. I przede wszystkim powinna być osobna kategoria oceny zdjęć wykonanych "tanim" sprzętem.
 19. Na ile starcza Ci taki akumulator (i dokładnie jaki wybrałeś)? Zasilasz tylko montaż czy wszystko?
 20. Jak komuś się znudził, to ja chętnie przytulę.
 21. Masakra z tą jakością sprzętu astro! Co chwilę ktoś, coś zgłasza na temat wad nowego sprzętu. Cholernie zniechecajace.
 22. 9x50 idealny szukacz, a nawet guiding scope.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.