Skocz do zawartości

Prosty linux sieciowy z emul. Dosa


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Ubuntu z calego serca.Z dosbox-em (emulator MS-DOS-a pod pingwina) niewiele zdzialalem bo chyba mam za cienki sprzet (Celina 400/128 RAM). Instaluje sie toto przez wielce wygodne narzedzie zwane Synaptic najprosciej ujmujac, konfiguracji chyba w ogole nie wymaga, oprocz utworzenia katalogu dosprog czy jakos tak w katalogu usera, do ktorego sie wrzuca programy do uruchomienia(wiecej info mozna znalezc w sieci). Uruchamialem na tym, gierki DOS-owskie ale sie cielo lekko.Jak na linuksa Ubuntu zajmuje niewiele bo ok. 1.6-8GB, ale mozna odchudzic do 900 pare mega i na takim archaicznym sprzecie jak moj smiga prawie ja 98-ka.Eksperymentowalem z Knoppixem, DSL-Linuxem, az trafilem na Ubuntu i jestem bardzo zadowolony.Poza tym ta dystrybucja jest dosc popularna i preznie sie rozwija. Dziala forum ubuntu.pl, na ktorym mozna sie poradzic w prawie kazdym problemie, dlatego mysle ze ta dystrybucja jest wskazana dla wszystkich niezaleznie od poziomu wiedzy. Ubuntu: Linux for human beings!Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:buahaha:
Mnie akurat 100x bardziej smieszy pisanie watkow na forach zupelnie nie zwiazanych z ta tematyka, zamiast w miejscach, specjalnie do tego przeznaczonych...

Widze, ze niektorzy maja baardzo specyficzne poczucie humoru.

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Hyde Park - Wolne tematy więc chyba może tu pisać :szczerbaty:

co do :buahaha: to mnie akurat śmieszy "strzelanie" linkami przez Ciebie.

 

Jeszcze się dziwię, że nikt nie dostał odpowiedzi od Ciebie na pytanie np.

 

Widziałem spadającą gwiazdę, co to było ??

 

Odp: ---> pl.sci.kosmos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Hyde Park - Wolne tematy więc chyba może tu pisać :szczerbaty:

Pisac moze - ale czemu nie "wskazac mu drogi" do odpowiedniego miejsca do tego celu?

Hmm - rozumiem, ze jesli bym podal link do odpowiedniego forum poswieconego temu systemowi - dyskusji by nie bylo...

 

Widziałem spadającą gwiazdę, co to było ??

Odp: ---> pl.sci.kosmos

Na p.s.k nie prowadzi sie raczej dyskusji o "astronomii milosniczej". Natomiast - czemu nie odsylac np do archiwum tej grupy, gdy juz podobna dyskusja miala miejsce i zawarto w niej wartosciowe merytorycznie tresci? Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.