Skocz do zawartości

spóźnione powitanie!!!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Wlasnie pomyslalem sobie, ze dobrze by bylo przedstawic sie Wam, "Astrowiczom".

Nazywam sie mateusz, jestem z Katowic i dokladnie od 4 lipca b.r. jestem studentem matematyki na Uniwersytecie Slaskim (na Forum dopiero od ok. tygodnia).

 

O Waszym Forum uslyszalem od El Capitano (jeszcze raz, Darku, wielkie dzieki za wszelka pomoc!!!). Dowiedzialem sie od Niego, ze znajde tutaj wielu ludzi, ktorzy znaja sie "na rzeczy" i sluza fachowa rada w sprawach sprzetu optycznego (jak do tej pory, wszystko by sie zgadzalo...!) ;)

 

Konczac w ten sposob czesc "oficjalna" ;) chcialem poprosic Was, abyscie podali takze o sobie kilka zdan, abym mogl sie dowiedziec, z kim mam przyjemnosc konwersowac!!!

 

Chcialbym sie dowiedziec, jakie macie juz na swoim koncie osiagniecia w astronomii amatorskiej (moze nie tylko amatorskiej...?) i jak spisuje sie Wasz sprzet!? Jezeli macie rowniez w zwyczaju spotykac sie w szerszym gronie (juz poza siecia naturalnie :) , to z wielka checia dolacze i "pobiore praktyki"!! ::)

 

Pytam o to wszystko celowo, gdyz sam mam zamiar zakupic, juz w najblizszym czasie, konkretny teleskop (na 99,9 % bedzie to SYNTA 200, o ktorej juz wiele dobrego sie dowiedzialem... m.in. na Forum!!!), wiec Wasza dalsza pomoc na pewno bardzo mi sie przyda!!!

O ile, oczywiscie, zgodzicie sie takowej mi udzielic! ::)

 

Za kazda odpowiedz bede bardzo wdzieczny i szczesliwy, gdyz bedzie to oznaczalo, za jestem przyjety w gronie "Astrowiczow"!!! :)

 

Pozdrawiam Wszystkich,

 

mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Mateusz;

moje największe do tej pory astro osiągnięcie, to to, że samoistnie (bez jakiegokolwiek urządzenia) obudziłem się o 4:30 rano w celu looknięcia na zaćmienienie słońca. ;D

 

numer ten prawie przebiłem wczoraj w nocy, gdy obudziłem się również samoistnie o 2 w celu znalezienie Marsa. No niestety sukcesu nie było - chmury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. ja miałem troszke lepszą sytuację. Wyszedłem o 1 by luknąć na marsa. Zobaczyłem że widac go w przerwie między drzewami (mieszkam w lesie), wytachałem Tała, założyłem okulatr 15mm, wszystko było ok., poszedłem po BArlowa x3, gdy wróciłem chmury wszystko zasłaniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mateuszu

 

No nareszcię się zdecydowałeś dołączyć do rodzinki amatorów astronomii . :)

 

My już się znamy więc ....

 

Będzie CI tu znami dobrze .

 

No i SENTA no to był by dobry wybór :)

 

Pozdrawiam Piotrek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!

przypomniałem sobie moje pierwsze spotkanie z moim pierwszym (i ostatnim) Tałem - jeszcze jako kawaler wyniosłem świeżutkiego Mizarka na balkonik i spojrzałem na pierwszy lepszy świecący punkt na nocnym niebie i o mało co się z radości nie posr...

Toż to był Pan Saturn we własnej kropkowo - kreseczkowej osobie. Tego widoku nie zapomnę to końca mojego astronomicznego życia.

A jeżeli chodzi o moje największe osiągnięcia astro - to wszystko jeszcze przede mną - i niech tak zawsze zostanie.

Nie ma bowiem nic w życiu ważniejszego jak DĄŻENIE do doskonałości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki "emde"!

 

To swiete slowa!

 

Wg mnie najpiekniejsza rzecza w astronomii jest fakt, ze zadajemy sobie ciagle nowe, coraz to bardziej intrygujace nas pytania, aby potem (z dziecieca wrecz ciekawoscia) szukac na nie odpowiedzi i doskonalic sie na wlasnych potknieciach, a zarazem cieszac sie z ciezko wypracowanych sukcesow!

 

I takich wlasnie sukcesow chcialbym Wam wszystkim zyczyc!

 

mateo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.