Skocz do zawartości

pirotechnika


Nostra

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na początek polecal bym ci "paliwko karmelkowe" ,jesli interesuje cie wystrzeliwanie rakiet wlasnej produkcji.A z mocniejszych "rzeczy" to nitrowanie toluenu w domowych warunkach :D:Boink: A tak na poważnie każdy chemik ma swoja tajemnicę.Pozdrawiam

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek polecal bym ci "paliwko karmelkowe" ,jesli interesuje cie wystrzeliwanie rakiet wlasnej produkcji.A z mocniejszych "rzeczy" to nitrowanie toluenu w domowych warunkach :D:Boink: A tak na poważnie każdy chemik ma swoja tajemnicę.Pozdrawiam

 

 

Może na początek mu niczego nie polecaj <_< Skąd wiesz czy chłopak sobie czegoś nie zrobi ? Zapewne nie ma wiedzy na temat pirotechniki, a to wiadomo jak się może skończyć <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wiadomo czy sobie czegos nie zrobi.nawet atestowane petardy, sztuczne ognie urywaja palce, uszkadzaja oczy, słuch . Dlatego nic nie pisalem o stosowanych srodkach z mojego dziecinstwa .

 

Mogą spowodować uszkodzenia ciała, jeśli nie używa się ich zgodnie z instrukcją i bez odpowiedniej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no...tak sie zapytałem :D

tak naprawdę siedze już w tym długo :Boink: paliwo karmelkowe robię i jest to ciekawe (jesli dam jeszce na górę np. fotobłysk (KMNO4+Al)). A najbardziej podobają mi sie wulkany.. :banan:

mimo iż sporo czasu to robię nie zdarzyło mi się żadne nieszczęście (odpukać w niemalowane :D ). Może dlatego że uzywam kupnego lontu a nie własnoróbki jak inni, toteż wiem kiedy uciekać :helo:

co do nitrowania.. na razie się tym nie "bawię". Jestem zdania, że najpierw muszę zaczynać od prostych i ładnych rzeczy (fajerwerki) a później zobaczymy..

 

 

Dlaczego tak spytałem a nie mówiłem od razu że sie tym bawię?? Bo nie chciałem mieć "ochrzanu" jak to było np. przy laserze z CD-romu :szczerbaty:

 

P.S. Piotrek, nawet jak sie używa ich zgodnie z instrukcją, przestrzaga się BHB itp. są przypadki nie z winy strzelającego tylko z winy tych petard, rac itp..

 

Zbig napisz coś... czym się bawiłeś w dzieciństwie??

Edytowane przez nostradamusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no...tak sie zapytałem :D

Jaaasne B)

tak naprawdę siedze już w tym długo :Boink:

:icon_eek:

mimo iż sporo czasu to robię nie zdarzyło mi się żadne nieszczęście (odpukać w niemalowane :D )

:unsure:

Dlaczego tak spytałem a nie mówiłem od razu że sie tym bawię?? Bo nie chciałem mieć "ochrzanu" jak to było np. przy laserze z CD-romu :szczerbaty:

Nie okazałeś należytego respektu do nieznanego, a jak się okazało, niebezpiecznego urządzenia :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek mu niczego nie polecaj <_< Skąd wiesz czy chłopak sobie czegoś nie zrobi ? Zapewne nie ma wiedzy na temat pirotechniki, a to wiadomo jak się może skończyć <_<

Coś taki nerwowy kolego :D zapytaj Nostaradamusa czy wogóle wie co to jest "paliwko karmelkowe" i wie jak się go otrzymuje?To chyba logiczne ,ze nie bede podawał przepisu na male buum.Znam konsekwencje eksperymentowania z niebezpiecznymi zwiazkami chemicznymi. .Moj post byl napisany w atmosferze żartu i mam nadzieję ,że wszyscy to zrozumieli. To tyle :Salut::Beer:

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś taki nerwowy kolego :D zapytaj Nostaradamusa czy wogóle wie co to jest "paliwko karmelkowe" i wie jak się go otrzymuje?To chyba logiczne ,ze nie bede podawał przepisu na male buum.Znam konsekwencje eksperymentowania z niebezpiecznymi zwiazkami chemicznymi. .Moj post byl napisany w atmosferze żartu i mam nadzieję ,że wszyscy to zrozumieli. To tyle :Salut::Beer:

 

 

Nie jestem nerwowy, źle odebrałeś moją odpowiedź :Beer: Poprostu nie chciałbym, żeby się coś chłopakowi stało :Salut::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek, twoje odpowiedzi odczuwam jakbys miał kilkadziesiąt lat :szczerbaty: "Poprostu nie chciałbym żeby się coś chłopakowi stało", mówisz jak dorosły :szczerbaty: ale miło że nie chesz zeby cos mi sie stało :Beer:

 

promil, masz coś wspólnego z karmelką..?? :rolleyes:

Edytowane przez nostradamusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek, twoje odpowiedzi odczuwam jakbys kilkadziesiąt lat :szczerbaty: "żeby się coś chłopakowi stało", mówisz jak dorosły :szczerbaty: ale miło że nie chesz zeby cos mi sie stało :Beer:

 

promil, masz coś wspólnego z karmelką..?? :rolleyes:

 

 

W astronomii oczy niezbędne, a jak sobie coś zrobisz to czym będziesz obserwował :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecem Brainiac na Discovery w weekendy o 16. Tam czasami są niezłe akcje B)

apropos Brainiaca to dziś był w nim ciekawy "pokaz" :rolleyes:

do wody(chyba zwykła kranówa, a nie destylowana) wrzucano różne litowce.

Najbardziej wybuchowe jakie pokazali to rubid i cez. Wrzucili fiolke z pierwiastkiem do wanny z wodą i było niezłe bum :szczerbaty: Nawet nie wiedziałem, że to aż tak reaguje (zrobiło niemałe dziury w wannie) :o Niewiem czy da się przeprowadzić samemu taki eksperyment bo akurat rubid i cez są chyba drogimi pierwiastkami.

Jakbyś Nostradamusek chciał robić takie testy z litowcami to naprawdę radze zachować OGROMNĄ ostrożność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos Brainiaca to dziś był w nim ciekawy "pokaz" rolleyes.gif

do wody(chyba zwykła kranówa, a nie destylowana) wrzucano różne litowce.

Najbardziej wybuchowe jakie pokazali to rubid i cez. Wrzucili fiolke z pierwiastkiem do wanny z wodą i było niezłe bum szczerbaty.gif Nawet nie wiedziałem, że to aż tak reaguje (zrobiło niemałe dziury w wannie) ohmy.gif Niewiem czy da się przeprowadzić samemu taki eksperyment bo akurat rubid i cez są chyba drogimi pierwiastkami.

Jakbyś Nostradamusek chciał robić takie testy z litowcami to naprawdę radze zachować OGROMNĄ ostrożność!

 

Bardziej bezpieczne było np. wrzucenie (bodajże) jodku potasu do ubikacji i wlanie wody utlenionej do spłuczki. Po spuszczeniu wody zaczęło się tworzyć duuużo piany :szczerbaty:

Edytowane przez Gemini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym proponowal bardziej bezpieczny pokaz.Mianowice do probowki napelnionej stezonym H2SO4 nalezy po sciankach tej wlać alkohol etylowy(spirytus)ale bardzo ostroznie ,by nie zmieszac ze soba 2 skladników w stosumku 1:1.Nastepnie wrzucic malutki krysztalek KMnO4(nadmanganian potasu VII ).Zgasic swiatlo i obserwować. :D Efekt -mini "burza" w trzaskami i wyladowania mi elektrycznymi.Sprawdzone :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z forum "bawi się" tym?? niekoniecznie zaraz C4 :banan: ale ogólnie troche błysków, huków itp... :rolleyes:

 

Może kolega jeśli interesuje się wybuchami to proponuje skontaktować sie z najblizszym Kołem Chemicznym jakiegoś Wydziału Chemii. Ja wraz z kolegami chemikami Wydziału Chemii UAM "bawimy się tym" dość czesto - ostatnio mielismy 2-dniowe pokazy z okazji Festiwalu Nauki i Sztuki, wybuchów i ognia oczywiście jest zawsze najwięcej (choć nie tylko tym chemia się zajmuje). Polecam też ksiązki z doświadczeniami chamicznymi, jest tego sporo, oraz forum Forum NKCh gdzie napewno ktoś odpowie na zapytania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos Brainiaca to dziś był w nim ciekawy "pokaz" :rolleyes:

do wody(chyba zwykła kranówa, a nie destylowana) wrzucano różne litowce.

Najbardziej wybuchowe jakie pokazali to rubid i cez. Wrzucili fiolke z pierwiastkiem do wanny z wodą i było niezłe bum :szczerbaty: Nawet nie wiedziałem, że to aż tak reaguje (zrobiło niemałe dziury w wannie) :o Niewiem czy da się przeprowadzić samemu taki eksperyment bo akurat rubid i cez są chyba drogimi pierwiastkami.

Warto dodać że wanna była plastikowa, nie żeliwna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega jeśli interesuje się wybuchami to proponuje skontaktować sie z najblizszym Kołem Chemicznym jakiegoś Wydziału Chemii. Ja wraz z kolegami chemikami Wydziału Chemii UAM "bawimy się tym" dość czesto - ostatnio mielismy 2-dniowe pokazy z okazji Festiwalu Nauki i Sztuki, wybuchów i ognia oczywiście jest zawsze najwięcej (choć nie tylko tym chemia się zajmuje). Polecam też ksiązki z doświadczeniami chamicznymi, jest tego sporo, oraz forum Forum NKCh gdzie napewno ktoś odpowie na zapytania. Pozdrawiam.

 

Podaję nowy adres wymienionego forum jakby kogoś to zainteresowało: Forum NKCh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.