Skocz do zawartości

KOLEJNE WIELKIE ODKRYCIE !!!!!!!!!!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Janusz Wiland ,na swojej stronie internetowej wspomina uroczystość z przed 50 lat cyt:

 

" Dziś, przy okazji 50-tej rocznicy otwarcia Planetarium w Chorzowie,

 

dowiedziałem się, że w 1964 roku w tamtej placówce odbył się finał

 

VII Olimpiady Astronomicznej. Brał w nim udział Roman Fangor,

 

który od dziesięcioleci związany jest PTMA Oddziałem w Warszawie.

 

Poświęcił on całe swoje życie astronomii, a wtedy, w 1964 roku,

 

"stanął na pudle", czyli zdobył trzecie miejsce w Polsce. Brawo Romku. :Salut:

 

 

i dalej pisze cyt :

 

 

 

Zostawił w tyle wielu swoich rywali.

 

Ale zobaczcie kto uplasował się trzy miejsca za Romanem na szóstej pozycji.

 

Wygrać z takim Astronomem to jest rzadkość.

 

Brawo Roman !!

 

 

Chodzi oczywiście o Aleksandra Wolszczana , dla mnie to oczywiste bo jak ma się takiego przodka to nie ma się co dziwić z osiąganych wyników w astronomii.

 

 

To żart oczywiście i mam nadzieję iż ci trzej panowie mi to wybaczą . :D

 

A swoją drogą czy nie uważacie że podobieństwo jest udeżające .

 

 

 

Poniżej zdjęcie dwóch słynnych astronomów i link na stronę Janusza gdzie znajduje się wspomniany solenizant.

 

http://www.astrojawil.pl/aktu.htm

1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Pan Roman zna się na astronomii mogę potwierdzić osobiście mając przyjemność rozmowy z Nim na te tematy. Cechuje Go również wysoka kultura osobista i duża cierpliwość do pytań amatorów ( naprzykład moich) , zawsze Był też otwarty na pomoc w moich eksperymentach z szukaczem i teleskopem, dlatego mam nadzieję że się na mnie nie obrazi za ten żart, bo do PTMA na Bartycką lubię zaglądać . Są tam bardzo fajni ludzie i wszystkim polecam to miejsce.

PS.Mają tam niezłe teleskopy które mogą zaskoczyć nie jednego- chociaż by 350x1800 w którym jestem zakochany , ale największym zaskoczeniem dla mnie był Piccolo który choć niewielki daje bardzo ładne obrazy.

PICCOLO.jpg

350.JPG

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podobieństwo pana Romana Fangora do Kopernika jest udeżające.

Pan Roman jest na zdjęciu o wiele młodszy i nie ma złamanego nosa, ale podobieństwo pozostaje.

 

Panie Romanie serdecznie pana pozdrawiam jak również innych bywalców PTMA z Bartyckiej w Warszawie.

:D

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.