Skocz do zawartości

światłowody


Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na taki pomysł zrobienia sobie obrazu/ozdoby do pokoju... była by to rama około metr na metr na 30 cm a wewnątrz niej wycinek sfery pomalowanej na czarno - widzianej od środka... do tej sfery było by powtykanych masę światłowodów - i całość przedstawiała by jakiś wycinek nieba - jeden gwiazdozriór jakiś fajowy... lub coś takiego. ogólnie standardowe światłowodowe "gwiaździste niebo", ale w formie obrazu... a dzięki małej wielkości obrazu, można odwzorować dosyć dokładnie ten wycinek nieba, oraz wykonać go właśnie na sferze.. a nie na płąskim suficie :D

 

wszystko mam już obmyślone, wiem jak zrobię układy sterujące jasnościami diód podświetlających światłowody - gwiazdy, linie gwiazdozbiorów, może siatka równoleżnikowa. mam tylko jeden jedyny malutki problem...

 

Gdzie kupić światłowody? :blink: i jaki jest tego koszt? :blink:

 

znalazłem jedną firmę w polsce - z Łodzi. na jej stronach jednak nie ma żadnych cen <_< i nie wiem czy wykonanie tego jest dla mnie realne ze względów cenowych :blink:

 

jeżeli ktoś się orientuje gdzie jeszce można kupić włókna światłowodowe (świecące końcem - na gwiazdki oraz świecące bokiem - na linie) i mniej więcej jaki jest tego koszt. byłbym wdzięczny za info.

 

no i trzymajcie kciuki co by mi ten pomysł nie wyleciał jutro z głowy :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego co widzę to tam są tylko światłowody takie jakieś sieciowe... ja potrzebuję światłowodów służących jedynie efektom estetycznym... wg mnie są to różne światłowody... i jeżeli się okaże że musiałbym użyć właśnie takich jak na tej stronie... to taniej mnie wyjdzie kupienie 70cm newtona :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 2 lata temu kupowałem światłowód w firmie http://www.swiatlowody.com/, co do cen to najlepiej skontaktować się mailem lub telefonicznie. Generalnie nie są to tanie rzeczy, nie mniej w ww firmie można było kupować włoknoświatłowodowe na metry, święcące zarówno końce jak całą powierznią.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

oglądałem te gwieździste nieba w paru miejscach, i tam mają troszkę inną koncepcję niż moja. oni mają kilkadziesiąt dłuuugich przewodów, dzięki czemu mają mało punktów, ale na całym suficie. Ja chce kilkadziesiąt/kilkaset, ale na małej powierzchni, czyli będą one kruciutkie. dodatkowo oni tam używają jakihś kosmicznych projektorów, co zmieniają kolor i jasność losowo i takie tam bzdety.

ja mam nadzieję obmyśleć jakiś chałupniczy patent na podpięcie tych włókien do zwykłych , diód LED :szczerbaty:

 

 

jakieś 2 lata temu kupowałem światłowód w firmie http://www.swiatlowody.com/, co do cen to najlepiej skontaktować się mailem lub telefonicznie. Generalnie nie są to tanie rzeczy, nie mniej w ww firmie można było kupować włoknoświatłowodowe na metry, święcące zarówno końce jak całą powierznią.

 

Pozdrawiam

 

właśnie tą firmę z łodzi znalazłem. posłałem maila z prośbą o cennik oczywiście, ale firma ma przerwę świąteczną do końca roku :) liczę się z tym że tanie to nie jest, jednak nie wydaje mi się żebym za jedno włókno długości 180cm musiał zapłacić ponad 100 złotych :|

 

 

dzięki wszystkim za pomocną dłoń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę odnalęźć mojej korespondencji z tą firma, jedyne co znalazłem to cena kabla SV12EG (jest to kabel zawierający 12 włókien światłowodowych) 7,50 USD za metr bieżący. Po takiej cenie ja kupiłem, oczywiście plus jeszcze VAT. Później jeszcze kupowałem u nich pojedyńcze włókno światłowodowe na metry ale togo nie mogę odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niegłupie, niegłupie... Kto ma czas, chęci i pieniądze mógłby zaryzykować i kupić to to + globus nieba (np. taki: globus, przeciąć go na pół, porobić dziurki w charakterystycznych dla danego gwiazdozbioru gwiazdach i powtykać i poprzyklejać końcówki światłowodów.

 

Roboty dużo- to fakt - poza tym trzeba będzie użyć tylko jednej połówki globusa - ale za to jaki efekt... :rolleyes:B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegłupie, niegłupie... Kto ma czas, chęci i pieniądze mógłby zaryzykować i kupić to to + globus nieba (np. taki: globus, przeciąć go na pół, porobić dziurki w charakterystycznych dla danego gwiazdozbioru gwiazdach i powtykać i poprzyklejać końcówki światłowodów.

 

Roboty dużo- to fakt - poza tym trzeba będzie użyć tylko jednej połówki globusa - ale za to jaki efekt... :rolleyes:B)

ja z globusa zrobiłem sobie kulę dyskotekową. lusterka wycinałem na kwadraciki około 1cmx1cm i całość zajęła mi chyba z pół roku :D

 

a to cacko co jest na allegro tam, idzie również dorwać bez problemu w każdym hagebau w sekcji oświetleniowej (światłowodów samych nie mają :/) i jak wyjdzie taniej kupienie tego, to kupię takie z 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.