Skocz do zawartości

Tragedia na Śląsku


Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że "trafne" uwagi niektórych osób wypowiadających się w tym wątku powinny nie ujrzeć światła dziennego, z racji na znikomą wartość naprawczą rzeczywistości, a jedynie niepotrzebnie dotykające uczucia osób, które pod tymi tonami blachy zostawiły swoich bliskich.

 

Ja rozumiem, że dzieje sie na bieżąco wiele złego na świecie i w zasadzie dzień powszedni powinien być dniem żałoby narodowej, ale w dobie takiej znieczulicy jaką doświadczamy na co dzień każda chwila refleksji nad życiem i śmiercią - a temu żałoba ma służyć - działa, a w zasadzie działąć powinna, jako pouczająca lekcja zadmumy i jedności z bliźnimi. I sorry, ale wszystko potrafię zrozumieć, ale nie to, że komuś mogą trzy dni żałoby narodowej przeszkadzać, bo niby w czym - jesteśmy tak rozrywkowym narodem, że w ciszy i skupieniu trzech dni nie usiedzimy?

 

A co do intencji takich a nie innych decyzji naszych władz, to pominąłbym polityczne aspekty takiego posunięcia i wskazał na przykład mojego przyjaciela, który stracił tam swojego tate i on istotnie czuje, że nie jest osamotniony w tych ciężkich chwilach - a o tym przypominają mu, może już nawet obecnie zbyt nachalnie, media i niektóre z decyzji władz, dzięki którym pożegnanie ojca nie zabierze mu całej wypłaty mamy.

 

Być może za bardzo dramatyzuję, ale byłem tam na miejscu i nie życzę nikomu z Was zobaczyć to samo w swoim mieście.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia zyjacych czlonkow rodzin jest duza . Zerowanie mediow na niej obrzydliwe . Chca mam pokazac jak to sa z nami i odzyskac zaufanie aby znowu w innych sprawach nie do konca byc z prawdą i nas urabiac. Politycy podobnie . W moim jak i czeci z nas odczuciu tak mamy .

Nie wiem czy 3 dniowa oficjalna zaloba komus pomoze pogodzic sie i oplakac czlonka rodziny . W pewnych przypadkach moze nawet zrodzic pretensje do narodu , ze to calosc odpowiada za ta tragedie i przedluza okres do pogodzenia sie z odejsciem bliskiego .

Samemu kazdy to przezywa , jedynie pomoc finansowa jest w/g mnie uzyteczna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna sprawa kilka dni temu pokazywali reakcje mediow poza granicami kraju na tragedie na Slasku i zastanawiam sie niby czemu ma to sluzyc ?...czy to jest istotne ?

 

Szkoda ze nie wspominaja o nas w innych superlatywach

 

Ja byłem akurat na urlopie zagranica i widzialem relacje w CNN. Raczej współczująca była, z tym że podnosili problem niezbyt udanej akcji ratunkowej. Trudno mi sie na ten temat wypowiadać z dalekiej perspektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.