Skocz do zawartości

Tragedia na Śląsku


Rekomendowane odpowiedzi

To nie był hipermarket tylko sala wystawa zresztą nie tak daleko od planetarium w Chorzowie.A że trwała wystawa gołębi to ludzi było mnóstwo.I tak chyba o 17.15 publiczności było już trochę mniej.Niestety samych wystawców było dużo i to niezbyt ciepło ubranych bo i poco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to straszna tragedia, współczuje wszystkim pokrzywdzonym.

 

Brat zakomunikował, że zginął wujek jego kolegi, a ojciec uszedł z życiem bo po prostu musiał wrócić wcześniej do domu.

 

Dziwi mie dlaczego dziennikarze raz mówią, że tragedia była w Katowicach, a raz w Chorzowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspolczuje poszkodowanym i ich rodziną . Stalo sie , a nie musialo . W TV wypowiadal sie byly pracownik z tej hali , ze sruby co skrecały konstrukcje jak pekaly to zbierali je do wiaderka - nie sluchalem dokladnie ale chyba cos takiego mowil . Chorzow - Katowice od strony Planetarium to miejscowi tylko wiedza gdzie jest granica .

Zadziwiala mnie bardo liczba zniczy pod ogrodzeniem hali . Mam jeszcze w pamieci jak pod amerykanskimi ambasadami swiecono .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy współczucia dla wszystkich poszkodowanych.

Mam nadzieję że wreszcie nadzór budowlany weźmie się do roboty. To co się dzieje na budowach to jest horror.

Na podstawie tych "faktów" podawanych przez dziennikarzy to lepiej nie komentować sprawy. Przykład jak zaczęli przeliczać ciężar śniegu to im wyszło że chyba ołowiany padał na tą halę.

Będzie dochodzenie sądowe to się okaże czy projektant zawalił czy ktoś inny.

 

Z tego co mi znajomy opowiadał to decydujące godziny akcji ratunkowej przebiegały w 50% raczej chaotycznie a nie tak jak nam premier przedstawiał że super profesjonalnie.

Poprostu strażacy jako ludzie pełni poświęcenia robili co mogli i tylko dlatego uratowano tyle osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jest to tak:

 

teren Miedzynarodowych Targów Katowickich administracyjnie nalezy do Katowic, jednakże ze względu na położenie jednak na granicy Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku, który administracyjnie lezy w Chorzowie, wiele osób zalicza ten teren do Chorzowa.

Prawdą jest jednak, że sam teren został juz kiedyś wydzielony i połączony do Katowic.

 

Do Planetarium Śląskiego jest w lini prostej ok. 800 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że wreszcie nadzór budowlany weźmie się do roboty.

 

 

Zapomnij. Ma być szybko i tanio (projekt, budowa, ekspoloatacja) i tak pozostanie. Historia uczy jednego, że nigdy nikogo niczego nie nauczyła. Niestety.

 

Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar katastrofy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi szkoda poszkodowanych i rodzin ofiar ale moim zdaniem to troche przecięgcie z tą 3 dniową żałobą i niestety i tutaj widać moim zdanie gre PiS'u wszystko pod publike, a jak wyżej napisał Mirek i tak nic to ludzi nie nauczy! Zastanawiam się ze ludzie mówią że to taka wielka ogromna tragedia, ale nikt się tym nie przejmuje że w afryce co kilkanaście sekund umiera dziecko z głodu, już nawet nie mówie o chorobach i ludzi starszych to takich po 20 bo tam do 40 to ledwo kto dożyje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tego pisać, ale też nie do końca mi się podoba to ogólnonarodowe rozdzieranie szat. Z całym szacunkiem ale takie katastrofy po prostu się zdarzają i gdyby było to na przykład w Bangladeszu, to co najwyżej zafundowano by nam to w wiadomościach jako krótką ciekawostkę, jeśli w ogóle. Po co trzydniowa żałoba, jednodniowa to za mało? Czy szacunek dla ofiar i ich rodzin liczy się w ilości dni, kiedy społeczeństwo jest "przymuszane" do smutku? I te wszystkie twarze w telewizji z naciągniętymi maskami... Od dwóch dni nie słyszałem nigdzie w polskich mediach jakiejkowiek wiadomości innej niż ta. Tymczasem w Pakistanie wykoleił się i spadł z nasypu pociąg w którym było 600 ludzi, "ciekawe" rzeczy dzieją się w Autonomii Palestyńskiej po wygraniu Hamasu... przecież świat się nie skończył! Ale dla naszych ważniejsze jest, co o katastrofie mówią media w innych krajach, tak jakby to miało jakieś znaczenie.

 

Mam wrażenie, że naród potrzebuje takiego katharsis raz na jakiś czas, po to żeby złapać oddech i poczuć chociaż przez chwilę jakiś rodzaj więzi z innymi. Ale minie jeszcze tydzień i piekło zacznie się na nowo i to ze zdwojoną siłą. Nie chciałbym być źle zrozumiany, mnie też przygnębiła ta katastrofa, ale uważam we wszystkim trzeba zachować umiar.

 

A polityczne zagrywki naszych "liderów" są po prostu poniżej krytyki, ci ludzie największą tragedię potrafią przekuć na swoją korzyść. Ale o to chodzi, poparcie już im skoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedie zdarzaja sie , ludzie odchodza i tyle . Cierpia ci co pozostali . Wykorzystywanie tego do polityki chocby poprzez ogloszenie 3 dniowej zaloby nie od czasu tragedii ale w nsp, dniu od 16 to ....

Skonczyli by z ta gra . Nic nie rozumieja a chca swoje wygrac , tak samo media zaufanie odzyskac .

 

Edycja

Z tym profesjonalizmem akcji ratunkowej to roznie mowia .

Pierwsze ekipy co przyjechaly ponoc nie mialy latarek i ludzie wykupili baterie i latarki z supermarkietu .

Kilka razy bralem udzial w akcjach ratowniczych na kopalniach jako ratownik gorniczy .

Organizacyjnie zawsze tragedia . Raz zostalem zatamowany w polu pozarowym , raz z calym sprzetem elektryka i z ciezkim sprzetem zawalowym nasze 2 zastepy lazly pochylniami i nowodrazonymi chodnikami w temp 36 st kilka km aby po drodze spotkac wczesniejsza grupe ratownikow co odkopali i wynosili poszkodowanego . Ci zmeczeni dali mam nosze . Ten sprzet co potem nioslem wiecej wazyl niz delikwent . Chodnik zacisniety , tasmociag, z gory kolejka , kable wszedzie wystaja druty itp . W ogole nie musielismy brac sprzetu zawalowego , mogli nas powiadomic . Akcje ratunkowe sa robione na dziko , czesto kierowane przez osoby na stanowiskach nie praktykow .

Ponoc nie ma juz osob pod zawaliskiem . Nie wierze . Nie dopuszczono innych niz swoich do ogledzin , nawet niemieckich ratownikow czy jak slyszalem grupy rzeszowskiej z wyszkolonymi ratowniczymi psami . Tradycje z socjalizmu . Sadze, ze nie dowiemy sie ilu naprawde tam zginęło .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedie zdarzaja sie , ludzie odchodza i tyle . Cierpia ci co pozostali . Wykorzystywanie tego do polityki chocby poprzez ogloszenie 3 dniowej zaloby nie od czasu tragedii ale w nsp, dniu od 16 to ....

Skonczyli by z ta gra . Nic nie rozumieja a chca swoje wygrac , tak samo media zaufanie odzyskac .

 

Ogłaszanie żałoby narodowej jest dla mnie po prostu żałosne.

Nie jestem pewien, ale pewnie dziennie więcej osób ginie w wypadkach samochodowych, a rząd NIC sobie z tego nie robi.

 

Oczywiście nie chciałbym urazić osób które tam zginęły, zostały pokrzywdzone.

 

Chylę głowę przed ludzmi które tam niosły pomoc poszkodowanym: strażakom, sanitariuszom, ratownikom, lekarzom, szpitalom, zwykłym, bezinteresownym osobom - bo udowodniły, że w tym absurdalnym kraju w którym żyjemy, potrafili bezinteresownie ratować ludzkie życie. :notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszanie żałoby narodowej jest dla mnie po prostu żałosne.

Nie jestem pewien, ale pewnie dziennie więcej osób ginie w wypadkach samochodowych, a rząd NIC sobie z tego nie robi.

 

Oczywiście nie chciałbym urazić osób które tam zginęły, zostały pokrzywdzone.

 

Chylę głowę przed ludzmi które tam niosły pomoc poszkodowanym: strażakom, sanitariuszom, ratownikom, lekarzom, szpitalom, zwykłym, bezinteresownym osobom - bo udowodniły, że w tym absurdalnym kraju w którym żyjemy, potrafili bezinteresownie ratować ludzkie życie. :notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:

 

Fakt ginie tyle na drogach, ale nie dziennie, ale to zupełnie inna sprawa tu zginęło ponad 60 osób w jednym miejscu i czasie, dla mnie największą porażką jest obecnie zachowanie prezydenta zapowiedział sfinansowanie pogrzebów na koszt państwa a dzisiaj się z tego wycofał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POczytajcie posty Zofii http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=8018&PN=1

na temat hali .

Nasze sluzby ratownicze lubia spokuj i aby nikt nic nie widzial itp.

Pamietam jak zarzadzono blokade zalanego Raciborza po powiodzi . Nikt z dziennikarzy czy policjantow , ratownikow nie zaskoczyl, ze te masy wody sa tak ogromne i zaleja dalej . Zrobili tylko policyjna blokade .

W Chorzowie akcja ratownicza trwala 23 godziny . O wiele za malo jak podkreslaja fachowcy z zagranicy . W iglo mozna zyc dluzej .

Dla pocieszenia, los tak zrzadzil ze tak malo osob zginelo . Z dwie godziny wczesniej to wielokrotnie wiecej .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszanie żałoby narodowej jest dla mnie po prostu żałosne.

Nie jestem pewien, ale pewnie dziennie więcej osób ginie w wypadkach samochodowych, a rząd NIC sobie z tego nie robi.

 

Masz racje, no tak! Musielibysmy miec zalobe na okraglo.

Ta zaloba narodowa pokazuje nam, jacy to jestesmy wspolczujacy od wielkiego dzwona!

Obluda, to niestety grzech powszechny;(((

ILE BYLO OFIAR MROZOW?Tragedia 199 osob zmarlych w wyniku mrozow byla politycznie "niewygodna" .

No i oczywiscie latwiej jest sie solidaryzowac z tragedia na Slasku, gdyz wiadomo ze nic nie da sie juz zrobic!

 

Wczoraj w TV widzialam jak dwie panie w pieknych beretach "oplakiwaly" ofiary tragedii na Slasku.

Robily to tak pieknie! Podobne panie widywalam w czasie mrozow , jak wyganialy z klatek bezdomnych.

Tacy moga "zdechnac"...po nich nkt nie bedzie plakac....OBLUDA!!!!!!!

Edytowane przez elwira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, no tak! Musielibysmy miec zalobe na okraglo.

Ta zaloba narodowa pokazuje nam, jacy to jestesmy wspolczujacy od wielkiego dzwona!

Obluda, to niestety grzech powszechny;(((

ILE BYLO OFIAR MROZOW?Tragedia 199 osob zmarlych w wyniku mrozow byla politycznie "niewygodna" .

No i oczywiscie latwiej jest sie solidaryzowac z tragedia na Slasku, gdyz wiadomo ze nic nie da sie juz zrobic!

 

Wczoraj w TV widzialam jak dwie panie w pieknych beretach "oplakiwaly" ofiary tragedii na Slasku.

Robily to tak pieknie! Podobne panie widywalam w czasie mrozow , jak wyganialy z klatek bezdomnych.

Tacy moga "zdechnac"...po nich nkt nie bedzie plakac....OBLUDA!!!!!!!

 

 

Lepiej bym tego nie napisał. W pełni sie z Toba zgadzam.

 

Ciekawi mnie takze ile i w jakiej formie poszkodowani zobaczą z pieniędzy, które wszyscy zaczeli zbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bym tego nie napisał. W pełni sie z Toba zgadzam.

 

Ciekawi mnie takze ile i w jakiej formie poszkodowani zobaczą z pieniędzy, które wszyscy zaczeli zbierać.

 

 

Dokładne tak. Rzygać mi się już chce tym klepaniem w TV i radio tylko o jednym, te czarne marynarki i bluzki prezenterów, te sztucznie zgorzkniałe miny i ta czarna oprawa programów.

Mam krótkie pytanie. ile ludzi gninie tygodniowo w wypadkach samochodowych ? Dlaczego nie ma takiej żałoby narodowej na okrągło przez cały rok ? (o zamarzniętych już było wyżej). Umiaru trochę by się przydało a nie strzelanie pokazówek. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z zalobą . Smierc dla kazdego jest wybawieniem .

Znowu rzygac z powodu obludy w mediach to tez niesmaczne . Jednak trgedia zyjacych jest duza i rzyganie z tym zwiazane jest nie na miejscu tak samo jak przesada .

 

Pani S. do konca nie zgodze sie ze stawianiem szacownych pań pod obstrzalem z powodu bezdomnych .

Jedyne co naszym polityka sie udalo to wzrost bezdomnosci . Nie mamy na to wplywu . Pieniadze co dam najczesciej zamieniaja sie w etanol .

Przyzwyczajamy sie do pewnych rzeczy i ich nie zauwazamy np. zamarznecie bezdomnego . Malo kto chce miec bezdomnego w klatce schodowej czy uzyczyc mu mieszkanie . Z drugiej strony tym ludziom za bardzo nie mozna pomoc . Oni w duzej czesci juz inaczej nie potrafia zyc . Nam uwiklanym w rozne obowiazki , zaleznosci wydaje sie ze wspaniale zyjemy . Tak naprawde bezdomni sa ludzmi wolnymi . Jak ktos zasmakowal tej wolnosci to ciezko w niewole naszego zycia wejsc . Probowalem przez 2 lata wyprowadzic chlopaka z tego stanu . Dalem prace , ubezpieczenie , mieszkanie . Kilka razy sie zrywal z tego ukladu az zupelnie odszedl . Darmowa zupka , chocby pomodlic w innej wierze o nia i brak jakichkolwiek obowiazkow i zaleznosci to TO co ludzia w pelni wystarcza .

Jest jakas wiara co uznaje, ze jak bedzie zgodnie z bozymi prawami zyc to wiecznie beda na ziemi .

Zycie wieczne to dopiero tragedia . Przez kilkaset lat ukladami opanuja reszte i bedziemy w nieskonczonosc niewolnikami . Lepiej juz jest tak jak jest . Na kazdego przychodzi + .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Pani S. do konca nie zgodze sie ze stawianiem szacownych pań pod obstrzalem z powodu bezdomnych .

Jedyne co naszym polityka sie udalo to wzrost bezdomnosci . Nie mamy na to wplywu . Pieniadze co dam najczesciej zamieniaja sie w etanol .

Przyzwyczajamy sie do pewnych rzeczy i ich nie zauwazamy np. zamarznecie bezdomnego.

Tak naprawde bezdomni sa ludzmi wolnymi . Jak ktos zasmakowal tej wolnosci to ciezko w niewole naszego zycia wejsc . Probowalem przez 2 lata wyprowadzic chlopaka z tego stanu . Dalem prace , ubezpieczenie , mieszkanie . Kilka razy sie zrywal z tego ukladu az zupelnie odszedl . Darmowa zupka , chocby pomodlic w innej wierze o nia i brak jakichkolwiek obowiazkow i zaleznosci to TO co ludzia w pelni wystarcza .

 

Zbyszek, przykro mi ale Ty calkowicie mylisz pojecie "bezdomny".

Przyczyny bezdomnosci wymagaja szerszego spojrzenia na problem!

Przyczyn bezdomnosci jest WIELE. Ty podales jako przyklad przyczyne natury psychologicznej-odmienny system wartosci, a nie jest to glowna przyczyna!!

Przyczyny spoleczno ekonomiczne sa glownym powodem bezdomnosci.

Nie nam osadzac, co ludzia wystarcza! Jak sie bezdomnym pomaga nalezy ich akceptowac takimi jakimi sa i probowac ich zrozumiec. Nalezy podac ZUPE a NIE ZUPKE .Albo nic nie podac jest lepsze niz jalmuzna i pogarda.

Nigdy nie wiadomo co nas czeka;((((((( Wystarczy zachorowac psychicznie itp............I juz bedzemy zupki darmowe jadac;(((((((

Ps. Kto to jest ta pani S?? :D

Edytowane przez elwira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, przykro mi ale Ty calkowicie mylisz pojecie "bezdomny".

Przyczyny bezdomnosci wymagaja szerszego spojrzenia na problem!

Przyczyn bezdomnosci jest WIELE. Ty podales jako przyklad przyczyne natury psychologicznej-odmienny system wartosci, a nie jest to glowna przyczyna!!

Przyczyny spoleczno ekonomiczne sa glownym powodem bezdomnosci.

...

 

Moj przyklad nie dotyczyl przyczyn a skutkow . :Beer:

Jak juz, z na ogół wymienionych przez Ciebie przyczyn ktos jest bezdomnym to dopiero ten etap opisalem .

W wiekszosci nie mozna bezdomnemu zapewnic mieszkania , ubrania , jedzenia aby przestal byc bezdomnym . Poczucie opisane przeze mnie wolnosci jest tak duze i cenne , ze bardzo trudno wyjsc z bezdomnosci .

W obrone wzialem berety bo co one moga? Na pewno daja cos do jedzenia , pieniadze . Na pewno nie powinne "wypraszac " ludzi z klatek schodowych na mroz . Wystarczy im to uswiadomic . Sa to pelne "swietosci " matrony i moze uda sie aby byly bardziej ludzkie . Wytykaniem obludy nic sie nie uzyska .

 

Slowo zupka bylo jak reklamowy slogan do innej wiary . Nie mialem na mysli jedzenia , ale propagande jakiegos wyznania poprzez dawanie zupy i zwiazany z tym co najmniej modlitewny obowiazek dla jedzacych . Sama wiesz , ze rozne instytucje poprzez harytatywna pomoc probuja pozyskac nowych wiernych .

 

Tak przynajmniej myslalem ze pisalem . Chyba za duzo widzialas ich zycia i emocje nadal gora.

Co do S. to nie wiem jak sie je pisze :D:Beer::Boink:

 

Moze za bardzo idealistycznie podszedlem do wolnosci bezdomnych . Tak sadze o tych prawdziwych . Natomiast Ci co z przyczyn ekonomicznych jak za bardzo nie poczuli wolnosci jaka daje bezdomnosc pewnie chetnie z niej by wyszli przy naszej pomocy .

 

po mojemu praca zniewala , na wlasny rachunek tyci mniej i zyje sie w duzej niepewnosci i tak doszedlem do odkrycia wolnosci bezdomnego . Pewnie pomogl mi ten chlopak .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.