Skocz do zawartości

orion 250/1200


Prot

Rekomendowane odpowiedzi

Ech, żeby konstruktor Kałasznikow zamiast bronią zajmował się optyką, to dziś pewnie mielibyśmy jeszcze coś lepszego niż wynalazek Dmitrija Maksutowa.

Sprawiłem sobie oriona xt6, zobaczę co to potrafi jak się rozejdą podniebne przeszkody.

Co do oriona XT 10, to proponuję nawiązać kontakt z "monterem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, żeby konstruktor Kałasznikow zamiast bronią zajmował się optyką, to dziś pewnie mielibyśmy jeszcze coś lepszego niż wynalazek Dmitrija Maksutowa.

Sprawiłem sobie oriona xt6, zobaczę co to potrafi jak się rozejdą podniebne przeszkody.

Co do oriona XT 10, to proponuję nawiązać kontakt z "monterem".

Dzięki, ależ ja nie uważnie czytam to forum :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj, to zaledwie kilka wątków niżej :) pozdr

 

Witam

Może ktoś wie czy w polsce można tegoż oriona kupić w takiej samej wersji jak na stronie:

 

http://www.telescope.com/shopping/product/...add=yes#tabLink

 

Fajny model i do tego na tej stronie tak mało kosztuje. Szkoda że u nas nie ma takich cen <_<

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś wie czy w polsce można tegoż oriona kupić w takiej samej wersji jak na stronie:

 

http://www.telescope.com/shopping/product/...add=yes#tabLink

 

Fajny model i do tego na tej stronie tak mało kosztuje. Szkoda że u nas nie ma takich cen <_<

 

Pozdr.

 

Był do kupienia w AK, jak pytałem o niego to sie dowiedzialem ze jest jakis problem ogólnie z tymi teleskopami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był do kupienia w AK, jak pytałem o niego to sie dowiedzialem ze jest jakis problem ogólnie z tymi teleskopami.

 

Ciekawe jaki problem, wylatuja w powietrze z nienacka? Napisz konkretniej.

Wedulg mnie problem pewnie jest taki, ze Janusz nie ma ich w magazynie, nie ma w ofercie na stronie (oprocz cennika) - czyli nic nowego. A skoro jest w cenniku to pewnie mozna zamowic i przyjdzie razem z kolejna dostawa - czyli jak zwykle :)

 

Co do cen, kiedy jeszcze byl w ofercie to byl najatrakcyjniejszy cenowo w tym przedziale apertury. Taki sam Celestron kosztowal w Delcie 500zl wiecej. Teraz w AK pojawily sie Synty, w cenach podobnych jak Celestrony w Delcie. Przy tej aperturze i mozliwosciach - jak dla mnie - obecne ceny sa do zaakceptowania.

 

 

pozdrawiam

Maciek J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same teleskopy sa ok. Janusz wspominał ze Orion chyba bedzie sie wycofywal z produkcji tych teleskopów bo jest nieopłacalna. Cena jak widać jest wyższa, Janusz czeka na nowa priceliste z Oriona ale jak wspomniał nie ma co liczyc na cene jaka była wczesniej.

 

 

Edit:

wczesniejsza cena XT10 waliła konkurencje na kolana :)

Edytowane przez Pawlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same teleskopy sa ok. Janusz wspominał ze Orion chyba bedzie sie wycofywal z produkcji tych teleskopów bo jest nieopłacalna. Cena jak widać jest wyższa, Janusz czeka na nowa priceliste z Oriona ale jak wspomniał nie ma co liczyc na cene jaka była wczesniej.

Edit:

wczesniejsza cena XT10 waliła konkurencje na kolana :)

 

Troche to dziwne, bo cena jest bardzo fajna jak za sprzet o tych rozmiarach. Jakosciowo tez sa ok. Ciesze sie, ze zdazylem kupic swoja rure, zanim zniknela z oferty :)

 

 

pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwne, bo cena jest bardzo fajna jak za sprzet o tych rozmiarach. Jakosciowo tez sa ok. Ciesze sie, ze zdazylem kupic swoja rure, zanim zniknela z oferty :)

pozdrawiam

Maciek

 

Kurcze troszke mnie dziwi że nie ma w posce pożądnego dystrybura Orionów. Sądze że niezły interes można by na nich zrobić np. taki Orion SkyQuest™ XT10 IntelliScope - zajefajna rura i bajeranckie wykończenie. No i jak sobie pomysle że w tym sklepie kosztje tylko jakieś 2600zł :notworthy:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...246&qpid=167415

 

http://www.takahashiamerica.com/catalog/pr...d86451928330b98

 

Czasami są takie momenty że wolałbym nie mieszkac w polsce... :blink::burza:

No ale jakby nie patrzeć rynek teleskopów w polsce idzie powoli do przodu, i za jakiś czs...Kto wie?? :D

 

Sam niewiem...może sie jescze wstrzymać i pomęczyć sie jeszcze jakiś czas na moim SkyLux 70/700...zainwestować w jakieś niezłe okularki czy filterek jakis...

Pozdr

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.