Skocz do zawartości

Pawlik

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  950
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

129 Good

O Pawlik

 • Tytuł
  Wega

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Biłgoraj
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky Watcher 14" GoTo, Coronado PST

Ostatnie wizyty

1492 wyświetleń profilu
 1. Coronado PST

  To ogłoszenie jest już zakończone!

  • NA SPRZEDAŻ
  • Używany

  Coronado PST, stan idealny.

  2.500,00 zł

 2. Coronado PST + montaż AZS

  To ogłoszenie jest już zakończone!

  • NA SPRZEDAŻ
  • Używany

  W związku z planowaną zmianą sprzętu, na sprzedaż trafia zestaw CORONADO PST + montaż CORONADO AZS. Sprzętu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Zakupiony pół roku temu, wszystko w stanie idealnym. Cena nowego zestawu w Polsce to 5000 zł, moja propozycja to 3300 zł (do negocjacji) z przesyłką po mojej stronie. pzdr, Paweł

  3.300,00 zł

 3. Samsung A5 (2016)

  To ogłoszenie jest już zakończone!

  • NA SPRZEDAŻ
  • Używany

  Sprzedam telefon Samsung A5 (2016), kolor złoty. Telefon jest na gwarancji do listopada 2018 roku. Cały czas był używany w etui, w związku z tym boczna ramka metalowa oraz tył obudowy jest w stanie fabrycznym, wyświetlacz w stanie bardzo dobrym - delikatne mikroryski widoczne dopiero pod mocnym światłem. Wszystko w 100% sprawne. W zestawie oryginalne pudełko + ładowarka (szybkie ładowanie) + papiery. Niestety brak słuchawek. 700zł, koszt przesyłki po mojej stronie. pzdr, Paweł.

  700,00 zł

 4. Dowcipy

 5. Aktualnie na Słońcu

  Kotłuje się cały czas, niezły spektakl... Obraz tej krawędzi zmienia się bardzo szybko. Przez kilka minut ten obszar był tak jasny, że nawet po rozstrojeniu etalonu gdy wszystkie pozostałe protuberancje całkowicie znikały, ten obszar nadal był widoczny jako jasna protuberancja. Jest więc szansa że przez chwilę mógł być dostrzegalny w świetle białym.
 6. Aktualnie na Słońcu

  Kto ma pogodę i teleskop h-alpha niech patrzy na Słońce. Plamy przesunęły się na krawędź tarczy i pojawiły się nad nimi bardzo dynamiczne protuberancje. Z drugiej strony tarczy ogromna podłużna protuberancja.
 7. Bresser EXOS1

  To ogłoszenie jest już zakończone!

  • NA SPRZEDAŻ
  • Używany

  Montaż w stanie bardzo dobrym, niemal idealnym. 650zł z przesyłką. pzdr, Paweł.

  650,00 zł

 8. Bresser EXOS1 na montaż AZ

  To ogłoszenie jest już zakończone!

  • WYMIANA
  • Używany

  Zamienię monraż Bresser EXOS1 w bardzo dobrym stanie na montaż AZ, najlepiej Vixen Porta.

  800,00 zł

 9. OBEJRZYJ zanim wyskoczysz z "płaską Ziemią"

  Towarzystwo Płaskiej Ziemi skupia swoich członków na całej kuli ziemskiej.
 10. Dowcipy

  Nie ma chyba lepszego porównania.
 11. Plamy na BF od Coronado

  Własnie dostałem nowe PST (Made in Mexico). ITF jest nieco inny i jest nadzieja że w końcu zrobili coś z tym problemem, ale czas pokaże.
 12. Plamy na BF od Coronado

  ITF składa się z dwóch części, warstwy są też na zewnątrz, ale te właściwe uszkodzone są akurat w środku. Lusterko w kątówce jest specjalnie zaprojektowane pod h-alpha. Wszystkie elementy ze sobą współgrają. Jeśli usuniesz to lusterko z układu obraz stanie się gorszy. Podobnie jest w PST, chociaż tam nie ma lusterka tylko pryzmat z warstwami, ale zasada działania jest taka sama. Właściwa cześć światła trafia do ITF oraz BF, reszta przechodzi przez pryzmat na wprost.
 13. Plamy na BF od Coronado

  Wg informacji jaką dostałem od producenta, utlenianie się filtra może spowodować pogorszenie jakości obrazu, ale nie ma wpływu na bezpieczeństwo obserwacji. Swojego PST używałem ponad 10 lat, z czego pewnie przynajmniej połowę z uszkodzonym filtrem i tak jak pisałem wcześniej: nie zauważyłem pogorszenia obrazu, wzrok też się nie pogorszył.
 14. Plamy na BF od Coronado

  Na PST jest 5 lat gwarancji i pewnie tyle ITF wytrzyma. W tym czasie jeśli ktoś nie rozkręci PST i nie użyje go w sposób niewłaściwy nic złego nie powinno się stać. Co stanie się po upływie gwarancji tego producenta już nie obchodzi. Myślę, że wszystko mają wyliczone. Z drugiej strony, znając amerykańskie prawo, jeśli ktoś doznałby uszkodzenia wzroku wskutek degradacji filtra ITF w czasie jego gwarancji, dawno problem zostałby rozwiązany przez producenta.
 15. Plamy na BF od Coronado

  Wszystko da się rozkręcić, tylko trzeba się trochę pomęczyć. Stan filtra można też sprawdzić odkręcając imbusy i ściągając boczną ściankę. To zdecydowanie łatwiejszy sposób.
×