Jump to content

Pawlik

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1118
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

193 Good

About Pawlik

 • Rank
  Arktur

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Biłgoraj
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky Watcher 14" GoTo, SW 120/600 + Daystar Quark, SW AZ-EQ5

Recent Profile Visitors

3311 profile views
 1. Znajoma przywoziła dla mnie sprzęt z USA. Jeden o wartości 500$, drugi ponad 1000$. Bez kartonów / opakowań, dodatkowych opłat nie było.
 2. Najlepszym i najtańszym a właściwie darmowym sposobem na pierścienie Newtona są obserwacje wizualne :)
 3. Ciężko jest zrobić telefonem dobrą fotkę.
 4. znalazłem. Jak widać na fotce w jednym miejscu oprawa jest lekko nadtopiona - to wtedy przekonałem się ta nasadka w oryginalnej konfiguracji nie nadaje się do obserwacji Słońca w projekcji okularowej. Mimo nadtopienia wszystko powinno nadal pasować.
 5. taśma ma ok. 1,5mm grubości ale nie zauważyłem żeby miało to jakiś wpływa na działanie. Jest jeszcze taśma o grubości poniżej 1mm (przeźroczysta) ale ta z kolei jest wrażliwa na wilgoć i przez to potrafi się odkleić.
 6. Mam gdzieś takie mocowanie lusterka. W swojej nasadce wyrzuciłem je, a samo lusterko przykleiłem na śrdku taśmą dwustronną Tessa. Kolimacja działała idealnie i co najważniejsze trzymała. Z oryginalnym mocowaniem nie wiem czemu po jakimś czasie trzeba było korygować.
 7. Jeśli bierzesz pod uwagę tylko te 2 warianty to lepszy będzie Quark, bo możesz go wsadzić w dowolny achromat bez żadnych przeróbek. W F5 będzie trochę słabo z kontrastem, więc lepiej będzie min. f6 lub w F5 przesłona na obiektyw żeby zrobić chociaż F6.
 8. Może trochę źle mnie zrozumiałeś. Wiadomo że powermate będzie lepszy od barlowa, ale pomijając jego zalety o których wspomniał bartolini a biorąc pod uwagę tylko stopień degradacji obrazu a właściwie jego brak, to można postawić jakościowy znak równości pomiędzy powermate TV i barlowem TV.
 9. standardowy barlow TV. Poczytałem wcześniej trochę opinii i testów z których wynikało, że różnica w jakości obrazu pomiędzy powermate a barlowem TV jest raczej niezauważalna.
 10. Używałem przez chwilę barlowa GSO z nasadką bino WO i mogę powiedzieć że jego jakość jest adekwatna do ceny, czyli szału nie ma, wręcz przeciwnie - zauważalnie degraduje obraz. Aktualnie i docelowo używam barlowa TeleVue - dla mnie zero degradacji obrazu, soczewka pierwsza klasa tylko ta cena...
 11. Oryginalnych obejm i rurek od producenta nie dostaniesz- nie sprzedają tego na części. Najprościej będzie zrobić tak jak w linku w poście powyżej, problem może być jednak środek ciężkości. Inny sposób to przeróbka na styl Orion XXG, ale raczej też średnio opłacalna bo dużo kombinowania i przerabiania. Może po prostu sprzedać pełną tubę i poczekać może trafi się wersja flex na giełdzie.
 12. Nie będę za bardzo wchodzić w szczegóły bo to nie temat o tym, ale w skrócie: zapytałem o rabat z racji wielokrotnych zakupów w sklepie, rabatu nie dostałem - ok, (to nie jest obowiązek sprzedawcy), towar i tak kupiłem i dostałem ze zwrotu, dlatego po prostu odesłałem. Innym razem przy zakupie droższego sprzętu dostałem symboliczny rabat a dokładnie 2 tygodnie później ten sam produkt pojawił się w promocji z bardzo dużym rabatem. Taki pech Dlatego tak samo współczuję sprzedawcom zwrotów towarów jak ich nienawidzę
 13. Np. towar który kupiłem okazuje się że jest już po zwrocie. Nie mam nic przeciwko żeby kupić coś takiego ale jednak przydałaby się taka informacja w opisie. Np. towar który kupiłem okazuje się nie do końca zgodny z opisem. Błędny opis wynika zapewne z tego, że często w sklepach opis jest skopiowany ze strony producenta i może nie być aktualny.
 14. Nie porównujcie Xkom`u czy Morele to sklepu TPL, to jest inny rząd wielkości obrotu towarem. Sprzęt komputerowy czy ogólnie elektroniczny kupuje dziennie pewnie tysiące ludzi. Sprzęt astronomiczny to chyba jednak zupełnie inna liga. Co innego jest odesłać do Xkomu kartę graficzną którą sklep może sobie ponownie spakować i sprzedać jako nową, a co innego odesłać np. lornetkę na kilka tys. zł. ze śladami użytkowania i nawet jak taką lornetkę sklep doprowadzi do stanu fabrycznego to i tak bystry klient zauważy że coś było w niej kombinowane. Przecież dobrze wiecie że kupując sprzęt astronomiczny
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.