Jump to content

Pawlik

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,034
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

160 Good

About Pawlik

 • Rank
  Arktur

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Biłgoraj
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky Watcher 14" GoTo, Daystar Quark, Coronado PST

Recent Profile Visitors

2,806 profile views
 1. Oryginalny wyciąg wymieniłem na GSO Linear - posiada również duży udźwig i bardziej odpowiada mi rotacja wyciągu w GSO niż oryginalny HEX. Teraz przerzuciłem się na większy refraktor dlatego wyciąg GSO powędrował do nowego sprzętu, a Bresser dostał oryginalny wyciąg z nowego sprzętu.
 2. Modyfikacja polega na wymianie wyciągu.
 3. sprzedam refraktor Bresser AR102/600. Stan optyki b.dobry. Teleskop posiada 2 modyfikacje: skrócony odrośnik oraz wyciąg pochodzący z refraktora Sky Watcher. W skład zestawy wchodzi: 1. Tuba z wyżej opisanymi modyfikacjami, 2. Oryginalne obejmy, 3. Nasadka pryzmatyczna 1,25" 4. Okulary 10 oraz 25mm, 5. Szukacz typu "red dot" 6. Oryginalny pokrowiec na tubę, Poz. 3, 4, oraz 5 są nowe, pochodzą z zestawu Sky Watcher, użyte tylko w celu sprawdzenia. Cena 500 zł + przesyłka. pzdr, Paweł.
 4. Na 100% to uszkodzenie bo w żaden sposób nie da się tego wyczyścić. Może rzeczywiście za szybko odpuściłem, ale wtedy chyba nie miałem na to czasu i później zapomniałem. Teraz to już i tak dawno po gwarancji. Niech im biznes lekkim będzie
 5. Na tyle ile pamiętam rozmowę, sklep po konsultacji z producentem zalecił mi wysłanie okularu na własny koszt, zwracając uwagę na możliwe dodatkowe koszty. Sprzedawać go nie zamierzam bo jest sprawny i uważam go za okular docelowy. Z ciekawości zajrzałem do Astroshop, Delosy przecenione z 2400zł na 1500zł. Skąd oni wyczarowali tak wysoką cenę
 6. Uszkodzenie mechaniczne nie wchodzi w grę. Mógłbym napisać bezpośrednio do TV, ale odpowiedź prawdopodobnie będzie oczywista: "contact your dealer for support" czy coś w tym stylu. Nawet jeśli chcieli by pomóc, to wysyłka, ubezpieczenie, czas oczekiwania, a na koniec nie wiadomo czy uznali by reklamację. Do tego jak to pani z Astroshop powiedziała - muszę też liczyć się z koniecznością zapłacenia cła oraz podatku. Podsumowując, przy tak niewielkim defekcie nie warto w to wchodzić, a od tamtej pory zakupów w Astroshop nie robię.
 7. TV Delos 14mm. Po kilku miesiącach pojawił się ubytek w warstwach na soczewce od strony oka. Żadnego wpływu na obraz raczej nie ma, ale takich rzeczy spodziewałbym się bardziej po tanim chińskim kitowym plossl`u niż po TeleVue. Zrozumiałe jest, że wpadka może zdarzyć się nawet najlepszym producentom, tylko że takiego podejścia sklepu do kwestii rozwiązania problemu się nie spodziewałem.
 8. Mamy już drugą grupę plam nowego cyklu, a w tak krótkim czasie dwie grupy to naprawdę dobry znak. Oby tylko ta tendencja się utrzymała.
 9. Wreszcie po 40 dniach totalnej posuchy na Słońcu pojawiła się plama z nowego 25 cyklu słonecznego. Ponieważ obecne minimum aktywności słonecznej jest najdłuższe z ostatnich 100 lat , pojawienie się tej plamy może wskazywać że Słońce bardzo powoli ale jednak zaczyna się rozkręcać.
 10. Mikrofokuser sprzedany. Wyciąg ze standardowymi pokrętłami do wzięcia - 150 zł + koszt przesyłki.
 11. No to ostatecznie 400 zł.
 12. 450 zł z przesyłką kurierską.
 13. Sprzedam wyciąg okularowy Bresser HEX pochodzący z refraktora tej samej firmy AR102. Pasuje do refraktorów 100/102mm, średnica kołnierza 96,7mm. Wyciąg wyposażony jest w oryginalny mikrofokuser. Wyciąg działa płynnie, bez luzów. Posiada bardzo duży udźwig; wieszałem na nim ponad 1,5 kg i nie zrobiło to na wyciągu żadnego wrażenia. W zestawie oryginalne przedłużki oraz redukcja na 1.25". Jest też oryginalna stopka szukacza. Jedyny mankament to jeden z otworów montażowych w kołnierzu - fabrycznie śruba została za mocno dokręcona i gwint przeskoczył przez co jest przekręcony. Dokręcenie śruby z niewielką ilością pakuł lub z klejem do gwintów powinno całkowicie rozwiązać problem. Cena 500zł z wliczonym kosztem przesyłki. pzdr, Paweł.
 14. np w teleksopy pl jest za 5450 zł. Czarny piątek zaczyna mi się kojarzyć z tragedią która dotyka ludzi którzy nabierają się ma takie promocje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.