Jump to content

Pawlik

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1134
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Biłgoraj
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky Watcher 14" GoTo, SW 120/600 + Daystar Quark, SW AZ-EQ5

Recent Profile Visitors

3543 profile views

Pawlik's Achievements

202

Reputation

 1. Jak zobaczysz na żywo to dopiero sobie uświadomisz wielkość tego teleskopu, no i radzę Ci podnieść, przenieść i ogólnie spróbować przenoszenia tej tuby. Montaż jest łatwy do transportu bo można go bez problemu (i bez żadnych kluczy) rozmontować. Co do trwałości lustra - swój teleskop mam 8 lat, ostatnio czyściłem lustro i wygląda jak nowe, więc jeśli dotychczasowy właściciel dbał o teleskop, nie masz powodu żeby martwić się o jakość powłok.
 2. Jest to możliwe, można zobaczyć wtedy pojaśnienie w pobliżu plam słonecznych, tylko trafić na taki moment to trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia. Współcześnie nie ma szkiców bo może domniemani świadkowie takiego zjawiska mogli nawet nie być świadomi tego co widzą, nie wspominając już jak rzadkim zjawiskiem jest rozbłysk o sile umożliwiającej zaobserwowanie go bez filtra h-alpha.
 3. Sprzedam parkę Baader Classic Ortho 10mm- stan idealny. 400 zł + koszt przesyłki. * możliwość sprzedaży pojedynczych okularów, jeśli znajdą się chętni. (chętny na 1 szt. jest) pzdr, Paweł.
 4. Mam słoneczny h-alpha z 3m ogniskową. Zlot mam praktycznie pod miastem i może uda mi się wpaść na jeden dzień.
 5. W dużych Sky Watcherach jest podobnie. Po prostu w niektórych egzemplarzach konstrukcja odkształca się lekko pod ciężarem na końcach tubusu. Sprawdziłbym jeszcze mocowanie czopów na tubie, czy są mocno dokręcone do tuby.
 6. sprzedam filtr GSO #25 (czerwony), 2" - użyty raz. 60zł z przesyłką do paczkomatu. pzdr, Paweł.
 7. Sprzedam filtr Astronomik IR Block 2", stan idealny. 299zł z przesyłką. pzdr, Paweł.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.