Skocz do zawartości

o 1szy sprzet przenosny (w miare) :)


Bao

Rekomendowane odpowiedzi

ok chcialbym sie zapytac jaki do 600 zeta moglibyscie polecic teleskopic taki nieduzy przenosny??? myslalem o refraktorze , narazie reflektor mnie troche odstrasza bo trze sie nim "zajmowac" :) Myslalem o 2 modelach, cel. firstscope 70eq i powerseeker 80eq. Chodzi o to zebym mogl to wlozyc do bagaznika wywiezc na wies jak jade ewentualnie na pobliskie stawy i sobie spokojnie rozlozyc i poogladac ksiezyc planetki itp :) wiem ze powiecie ze najlepiej odluz i kup sobie taki za 1k albo i 2k ale tak sie sklada ze narazie moge wydac tylko 600 i wiecej bede mogl za dosc dlugi czas... a chcialbym bardzo co nieco juz sie zapoznac. No i nie mowcie o lornetce bo juz takowa kupilem. Taige 10x50 nie jest to sprzet jakis extra ale dosc dobry jesli nie zalezy nam na jakims nadzwyczajnym wykonaniu a przyzwoitym obrazie:). Czekam na jakies opinie i porady. Aha no i czy ktos wie ile wazy 80eq?? pozdro all :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze wam sie nie chce odpisywac ale co mozecie jeszcze powiedziec procz tamtych 2 o tych 2??

Bresser-MARS EXP 70/700 ( http://market.fotoclassic.pl/product_info....&products_id=33 )

Bresser – SKYLUX 70/700 ( http://market.fotoclassic.pl/product_info....products_id=379 )

wiece naprawde kasa sie nie przelewa a na poczatek to lepsze niz te badziewia co mam w domu :P zreszta w yukonie 30x50 ksiezyc ogladalem przez okolo 30 minut az bylo mi tak zimno ze nie wyrobilem :P taki maly ale o tyle wiekszy niz normalnie :P w symie taki badziewny yukon mnie w to wciagnol. Wypowiedzcie sie ale prosze :P pozytywnie nie zjedzcie mnie odrazu :P:szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa teleskopy, które wymieniłeś, to są skyluxy w różnych obudowach.

To już lepiej kupić skyluxa, przynajmniej tańszy.

Jak już masz tylko 600 zł, to z tych wszystkich chyba będzie najlepszy celestron 80 eq. Nie mówię, że jest to super sprzęt, ale w tej cenie to jeden z lepszych wyborów. To jeśli chodzi o refraktory. Popatrz jeszcze na newtonki z DO o średnicy 114 mm, też są w podobnej cenie.

Jak będziesz cierpliwy, to możesz upolowac coś ciekawego na astrogiełdzie lub allegro (tam też 1 na 100 teleskopów do czegoś się nadaje, tylko trzeba umieć oddzielić ziarno od plew).

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze wam sie nie chce odpisywac ale co mozecie jeszcze powiedziec procz tamtych 2 o tych 2??

Bresser-MARS EXP 70/700 ( http://market.fotoclassic.pl/product_info....&products_id=33 )

Bresser – SKYLUX 70/700 ( http://market.fotoclassic.pl/product_info....products_id=379

Hmmm. Wygląda to tak jakby pierwszy był Skyluxem z pierwszego wysypu w Lidlu, a drugi to Skylux z Lidla z końca ubiegłego roku. Ilość okularów i montaż - wszystko pasuje. Tylko nie wierz w to, że w pierwszym linku jest EQ-3. Montaż z drugiego linku jest trochę solidniejszy i ma lepsze nogi, chociaż piszą, że to tylko EQ-2. Ale tego drugiego refraktorka i tak korzystniej było kupić w Lidlu za 399 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro raczej nie celuj - za dużo tam cwaniaczków. Radzę śledzić pilnie działy sprzedaży na astroforach i kupić coś od doświadczonych "obserwatorów". Pośpiech jest w tym przypadku złym doradcą. SkyLux też jest dobrą ofertą, ma niezły obiektyw, montaż taki sobie - do wizuala obleci, statyw ostatnio podobno się poprawił, cena jak za ten sprzęt niewielka. Z okularem 6mm da Ci ok. 117x powiększenie. Księżyc poznasz nim na nowo, a i planetki (szczególnie Saturn i Jowisz) spodobają Ci się. Suma która Ci zostanie wystarczy na wyposażenie (okular czy barlow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał PIOTR B. Ja dokonałem zakupu Skuluxika na forum i naprawdę nie żałuję. Inną sprawą jest to, że odebrałem go osobiście. Dokupiłem okular Vixena 6mm i muszę napisać iż powiększenie jest bardzo zbliżone do uzyskanego w seryjnym kelnerze 4mm, a jasność i jakość obrazów nieporównywalnie lepsza.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś w stanie uwierzyć komuś na słowo, to ok. Ale z tymi 99,95% bym polemizował.

Wpisz w wyszukiwarkę lornetka, a wyświetli ci się 7 stron prawie w całości pełnych badziewia, którego właściciele zapewniają że to właśnie ich sprzęt jest tym z górnej półki. Nie znaczy to oczywiście iż w moich oczach allegro to jedno wielkie kłamstwo. Sam poczyniłem tam dość spore zakupy (lornetka BPC 20x60) i nigdy się nie zawiodłem. Wszystko zależy od odrobiny szczęścia, no i przede wszystkim poziomu intelektu kuriera. Widziałem kiedyś jak rzucał taki jegomość paczką z dużymi napisami OSTROŻNIE :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejrzewam członków Forum o to, że dadzą się zwieść ofercie "japońskiej lornetki nikula".

Dlatego jak pisałem wcześniej trzeba się nauczyć oddzielić prawdziwą optykę od badziewnego plastiku.

Allegro to swoisty "pchli targ", po którym trzeba sie nałazić, żeby coś sensownego kupić.

A, że tam pełno nierzetelnych sprzedawców, to się zgodzę.

Skoro sam Uniwersał nawet tam się wystawia :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84677680

Ale najlepiej byłoby chyba za te pieniądze tzn.600zł skombinować np. rurę od takiego SkyLuxa ale lepszy montaż, chociażby EQ3.

Starsze skyluxy maja lepszy okular 4 mm choc bez ocznej muszli , za to gorszy statyw . Nie wiem czemu ogolnie uwaza sie ich montaze za tragiczne . Kilkadziesiat zl na lozyska i wystarczajaco dobrze radza sobie z taka tuba jak na moim avatarze . Firmowy naped to plynnie ciagnie . Trzeba tylko wlasciwie poskladac po ulozyskowaniu .

Montaze maja rozzrut jakosciowy ale zawsze mozna cos pokombinowac aby w osi RA przyzwoicie chodzily .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem Zbigu czy taki okular (4mm) można nazwać lepszym. Niestety nie jest to nic ciekawego. A statywik można zrobić conieco "pewniejszym" poprzez wypełnienie nóg np. piaskiem - chyba pomysł Cygnus'a. Moim zdaniem Skylux to sprzęt warty kwoty między 300 a 400złotych. W razie gdyby zamiłowanie astronomią nieco osłabło lub zanikło mała strata finansowa, a zawsze znajdzie się ktoś np. na forum chętny do zakupu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.