Skocz do zawartości

CO TO ZA ZJAWISKO ???????


Krzysiek-Polakowski

Rekomendowane odpowiedzi

Sumas i KrzysztofZ gratulacje hehe.

 

Bardzo ciekawe zjawisku lecz raczej słabo znane, 50 osób przed wami wchodzących na te temat nie wiedziało czym ono jest.

 

Z tego co wiem to chyba ze wszystkich wulkanów to potrafi to jedynie Etna...

 

Ciekawe czy ktos by jeszcze wiedział ze takie "dymki" puszcza wulnkan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumas i KrzysztofZ gratulacje hehe.

 

Bardzo ciekawe zjawisku lecz raczej słabo znane, 50 osób przed wami wchodzących na te temat nie wiedziało czym ono jest.

 

Z tego co wiem to chyba ze wszystkich wulkanów to potrafi to jedynie Etna...

 

Ciekawe czy ktos by jeszcze wiedział ze takie "dymki" puszcza wulnkan?

 

Takie ładne to chyba tylko Etna ale to do czasu, wystarczy że zmieni się kształt ujścia komina wulkanicznego do krateru i znowu będzie tylko zwyczajnie dymić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro moj temat został wyrzucucony z tego miejsca to prosze o sprawiedliwe traktowanie..... poniewaz takie

 

tematy jak "Trzesienie ziemi w pakistanie" lub "Małe problemy z odskrobaniem szyb" mogą być w tym dziale

 

a mój temat nie moze byc ??????? Krzysztofie Z pragne zauwazyć ze ten "dział" to Zjawiska atmosferyczne a

 

nie jak wspominiasz obserwacje astro Więc mój temat chyba ma wiecej wspolnego z Zjawiskami

 

atmosferycznymi niż np. odskrobianie szyb .... Szanowny panie admistratorze proszę o równe traktowanie

 

wszystkich uzytkowników tegoż form ... więc prosze o przywrócenie tego tematu do działu zjawisk.

 

Natomiast jezeli uwaza pan ze mój temat nie pasuje do działu "zjawisk atmosferycznych" to uprzejnie prosze o

 

zrobienie porządku z pozostałymi tu nie pasującymi tematami.....Przepraszam autorów wyzej wsponianych

 

przezmnie tematów - mi ich obecnosc w tym dziale wogle nie przeszkadza ... wiem ze administrator nie chciał

 

źle ..... no ale w pewnien sposób mnie "skrzywdził " wyrzucając ten temat....... a moze nowych uzytkowników

 

na tym forum tak się traktuje ???? nie ukrywam swojego nie zadowolenia <_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest i jak nalezy sie zachowac aby przezyc to zdarzenie?01ball_lightning_pic.gifniewiem czy ten obrazek sie pokazal bo nigdy jeszcze niewysylalem obrazkow wiec moze niebyc a jak jest to fajnie

 

Marcinie P

Zapraszam do tematu " Pioruny kuliste" tam odpowiem na to pytanie.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Korzystając z tytułu tego tematu chciałbym się spytać czy ktoś wie jak powstaje takie zjawisko?

 

Niechodzi mi o tęcze wtórna która jest dosyc czesto widywana ale jak powstają takie odchodzące łuki?

 

 

Zdjęcie to znalazłem na jednej ze stron internetowych....

 

tecza_jpg_1_paint.JPG

 

 

Prawdę mówiąc sam nie mam pojecia jak to zjawisko powstaje.....

 

Widział ktoś kiedyś taką dziwną tecze ....?

 

A moze ktoś zna mechanizmy powstawiania tego zjawiska.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zjawisko powstaje ppoprzez odbicie światła słońca od powierzchni jeziora. Morze raczej odpada bo jest zwykle rozfalowane, zwłaszcza po burzy, ale jeżeli jezioro jest w miarę spokojne, to może powstać druga tęcza poprzez odbicie i rozszczepienie w kropelkach deszczu światła odbitego od powierzchni. Tęcza te nie jest okrągła, ponieważ promienie odbite od wody nie są równoległe, jak w przypadku zwykłej tęczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zjawisko powstaje ppoprzez odbicie światła słońca od powierzchni jeziora. Morze raczej odpada bo jest zwykle rozfalowane, zwłaszcza po burzy, ale jeżeli jezioro jest w miarę spokojne, to może powstać druga tęcza poprzez odbicie i rozszczepienie w kropelkach deszczu światła odbitego od powierzchni. Tęcza te nie jest okrągła, ponieważ promienie odbite od wody nie są równoległe, jak w przypadku zwykłej tęczy.

 

Jak zawsze Radek..... wyciąga pomocną dłoń w wyjaśnianiu otaczających nas zjawisk...

 

Dzięki..... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.