Skocz do zawartości

My chcemy mieć refraktor 120/1000.


Adam

Rekomendowane odpowiedzi

McArti wiem , że chodzi o tubę 120/1000 , ale ona też nie jest lekka i na EQ5 z alu statywem będzie się chwiała. Tak jak pisze El Capitano przyda się trójnóg od teodolitu. To zmienia postać rzeczy. Na Kudłaczach obserwowałem Marsa przez refraktor 152/1200 na EQ6 i przy elektrycznym prowadzeniu montażu przy silnym wietrze ( druga noc ) gdzie zwijano już Dobsony bo chrzaniła się pogoda, ten montaż utrzymywał go w polu widzenia okularu przy powiększeniu 280x. Gdyby nie chmury dało sie obserwować planetę. Obawiam się, że 120/1000 na EQ5 na seryjnym statywie nie przeszedł by tej próby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po ostatnich wypowiedziach tutaj naszly mnie watpliwosci czy oplaca sie kupic 120/1000 na EQ5 za £380 ( jakies 2400 zl), gdzies wczesniej widzialem ze ktos powiedzial ze taka konfiguracja jest oplacalna do okolo 3500 zl.

 

szczegoly co do wyposazenia tutaj :

http://www.sherwoods-photo.com/sky_watcher...watcher_fs.html

 

niestety nie chca wrocic VATu , a szkoda bo cena bylaby jeszcze fajniejsza (2000 zl)

 

zakladam ze w najblizszym czasie nie bede w stanie znaczaco usprawnic teleskopu ( zwlaszcza jesli chodzi o statyw, w gre wchodzi barlow i moze jeden okular, a w przyszle wakacje moze HEQ5 ),

 

dzieki za wszyskie odpowiedzi

 

Matt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.