Skocz do zawartości

filmiki z cyfrówki


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest sens robienia filmików z cyfrówki (avi czy mov) i ich obróbka czy lepiej skupić się na pojedynczych klatkach i ich nakładaniu . Wiadomo że filmiki mają mniejszą rozdzlielczośc no ale jesyt za to wiele więcej klatek.

Chodzi mi oczywiście o jasne obekty nie DS bo tutaj to wszystko jest jasne i wiadomo co jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem to robić zanim nabyłem web kamerkę. Niestety to była porażka. Ustawienie ostrości na cyfrówce, którą wtedy dysponowałem graniczyło z cudem. Pół nocy walczyłem i... i podjąłem decyzję o zakupie weba. Jak widać (a raczej nie widać), wiele mi to nie pomogło. ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To avi w aparcie nigdy mnie nie intersowało. Ale pewnie jest tam jakaś kompresja. Taki 30 sekundowy avi ma tylko jakieś 3-4 MB.

A dodatkowy problem, przynajmniej w moim aparacie to to, że nagrywając avi focus apartu działa tylko w trybie "continous". Czyli sam próbuje ustawić ostrość. Inaczej mówiąc aparat próbuje być mądrzejszy od operatora. No i efekt jest kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

A może klatki avika nie są wyostrzane i poprawiane przez aparat jak normalne fotki bo nie ma na to czasu podczas szybkiego zapisu, też próbowałem zdobyć tak materiał do stackowania Marsa i kompletna klapa, na klatce widać dużo więcej niż na aviku przy odtwarzaniu :-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej cyfrze można nagrywać filmiki w postaci pliczków mov o rozdzielczości max 640x480 - obrazy są ciemne (bo najdłuższa ekspozycja pojedyńczej klatki to 1/25 sek nawet jeżeli nagrywane jest tylko 10 kl/sek) a jak movik wygląda... tragedia - ładnie te filmiki wyglądają jak się nagrywa to do czego to zostało wymyślone - czyli ludzi w plenerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.