Skocz do zawartości

Ale dzisiaj zatrzeslo!!!


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. 20. 22 bardzo mocno u mnie zatrzeslo . Siedzialem na krzesle , nogi mialem na podlodze.

Trzeslo tak mocno, ze czulem jak "podloga sie przesuwa " i to dosyc mocno raz rogi blizej krzesla , potem dalej i tak z kilka razy . Jakby ktos schodzil schodami to latwo bylo spasc z nich . Tak mocno to jeszcze nie czulem . Takie " zwykle " trzesienia to dosc czesto bywaja , ale to jednostkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest TO!!!!

W/g Skali Mercallego / chyba/ bylo 3 co daje lekkie drgania. Patrzac na slupy co taras podtrzymuja jak sie lekko odchylaly i podloge co z pod nog uciekala, to te lekkie drgania sa silne. Z tymi slupami to moze przesadzilem, bo sam tez tak jak calosc trzeslem sie . A glowa najpozniej .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie we Rybniku nic nie odczułem.Chociaż w ubiegłym roku raz nieżle tąpnęło a "epicentrum" było gdzieś pod Rydułtowami.Gdy się mieszka nad jakimś uskokiem a tych u nas akurat nie brakuje może w niektórych miejscach znacznie bardziej odczuwa się takie tąpnięcie .Faktem jest że odczucie jest paskudne. :blink: .A lustro całe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to co oficjalnie wylapano trzeslo kilkanascie km o de mnie i powinno bardziej w Rybniku byc odczuwane niz u mnie . Moze tamto trzesienie wyzwolilo lokalnie cos innego , bo co wiem to pod domem fedrowali , kiedys byly nawet jakies oznaczenia - kopalnianne slupki . Wszyscy sasiedzi nawet dalsi odczuli to trzesienie jako najmocniejsze jak pamietaja .

Pierwszy raz czulem jakpodloga przesuwala sie w kierunku krzesla na ktorym siedzialem. Siedzac na krzesle stopy mialem na podlodze i podczas tych wstrzasow nogi w kolanach raz sie rozchylaly raz uginaly .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wsrtząs też był w Rydułtowach. Informacja z Radia 90 FM z 20 marca:

Wczoraj (19.03) o 20.20 w kopalni "Rydułtowy - Anna" w Pszowie na poziomie 900 metrów wystąpił wstrząs górotworu. „Jak na wstrząs górniczy, to był bardzo silny. Magnituda tego wstrząsu to 2,9. Jest to wstrząs odczuwany lokalnie, w promieniu do kilkunastu kilometrów. Tego typu wstrząs może już powodować pewne szkody”- mówił Radiu 90 Wojciech Wojtak, kierownik Śląskiego Obserwatorium Geofizycznego w Raciborzu. Ostatni wstrząs o takiej sile zanotowano w styczniu 2005 roku, również w kopalni "Rydułtowy - Anna".

 

Gdzieś w sieci widziałem wykres z sejsmografu w Ostrawie. Jak znajdę to tu wkleję. U mnie (Rybnik, 7 piętro w bloku) było czuć lekkie kołysanie.

 

zmiana:

Sejsmogram jest pod adresem: http://www.ig.cas.cz/seismograms/OKC.20060319.gif

Edytowane przez mbu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wsrtząs też był w Rydułtowach. Informacja z Radia 90 FM z 20 marca:

Gdzieś w sieci widziałem wykres z sejsmografu w Ostrawie. Jak znajdę to tu wkleję. U mnie (Rybnik, 7 piętro w bloku) było czuć lekkie kołysanie.

 

zmiana:

Sejsmogram jest pod adresem: http://www.ig.cas.cz/seismograms/OKC.20060319.gif

 

Siódme piętro to trochę wyżej .Moja chałupa w całości ma z osiem metrów. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.