Skocz do zawartości

Terminy najbliższych zlotów? - wyzwanie dla administratora


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Może na serwisie przydałaby sie stronka z aktualnymi nazwami, terminami i adresami najbliższych zlotów, lub tych które są obecnie planowane (może słówko od organizatora). Czasem trudno sie zorientować co kiedy i gdzie jest, a w szczególności czy Jachranka w tym roku to Borucino itp. Sam sie już w tym pogubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam , w Jodłowie nie było zlotu w tym roku tylko weekend obserwacyjny 8 - miu astroamatorów z Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej .Sam ośrodek doskonale nadaje się na organizację tam zlotu ogólnego i zastanawiam się czy takiego nie zrobić na koniec września . Wtedy grafik byłby następujący : 23-26 sierpień - Kudłacze pod Krakowem , 26-28 wrzesień - Jodłów i 17-19 październik Borucino . Niewiem tylko czy lokalizacja na głębokim południu czyli w Kotlinie Kłodzkiej byłaby atrakcyjna dla kolegów z odległych rejonów Polski . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze :

 

- Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii OZMA 2003 w miejscowości Orkusz (nad jeziorem o tej samej nazwie) , około 7 km na NW od Prabut, około 90 km na S od Gdańska. A termin bliski- bowiem 31 lipiec-3 sierpień :D

strona: http://ozma.astronomia.pl/zloty/faq.htm

 

- 10-12 pażdziernik Konferencja Sekcji Obserwatorów Komet PTMA, Kraków, miejsce obrad- Zarząd Główny PTMA

strona: http://vistula.wis.pk.edu.pl/~ptma/SOK/kon...konfer2003.html

 

- Walny Zjazd PTMA, termin wrzesień- październik 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu , ja mam już dośc wyzwań może ktoś z kolegów by się tego podjął (w co wątpie bo jak zwykle będą to słomiane zapały :) ) . Ja ze swej strony mogę zaoferować sub-domenke np.

 

astrozloty.astro4u.net czy zloty.astro4u.net

 

lub cos podobnego i do roboty a nie zwalac wszystkiego na innych :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie domena nie jest potrzebna, ale jesli trzeba to może Spotkania, albo AstroZlot, albo samo Zlot.

 

Jeśli ktoś poda mi niezbędne informacje: nazwa, termin, miejsce, temat to bez problemów (jak każdy zresztą z nas jak sądzę) zrobie niezbędną stronkę i obiecuję aktualizować ją w miarę potrzeb. Myślę, że było by miło podać też linki do stron z relacjami ze zlotów, listami uczestników, fotkami i opisami sprzętu i ilości przelanego piwa :)

 

Czekam na informację i inne sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja tak sądzę, że powinna to być prosta i przejrzysta stronka, może nawet mieszcząca się na 1 ekranie, w formie powiedzmy tabelarycznej i tak jak Jacek napisał, czyli:

 

-nazwa imprezy

-temtyka imprezy, specyfikacja

-termin i godziny

-miejsce ( z ewentualnym dojazdem pkp/pks, komunikacją MPK w mieście, numerami dróg, linkiem do mapki, etc......jeśli nie będzie tego w linku organiozatora imprezy)

- link do strony organizatora imprezy lub namiary na niego

- termin zgłoszeń !! ( tak opcjonalnie jako oddzialna rubryka, bo wtedy rzuca się w oczy i nie przegapi się tego, chyba, że wrzycić razem z datą trwania imprezy)

 

Kolejność powinna być chyba rosnąca czasowo, czyli na górze ekranu najbliższe zloty, potem bardziej odległe........to pare moich sugesti jak bym to widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby nie pominąć żadnej astro-imprezy dla amatorów proponuję jeszcze umieścić ( w przyszłości):

 

24 lipca- 4 sierpnia 2003

Trzeci Obóz Szkoleniowo-Obserwacyjny PTMA (OSOP ),na Hali Łabowskiej w Beskidzie Sądeckim, w paśmie Jaworzyny Krynickie...... ale już po herbacie

 

21 sierpnia - 7 wrzesnia 2003

XIII Oboz obserwacyjny Pracowni Komet i Meteorow, Ostrowik/ Warszawą

 

8 -12 września 2003 XXXI Zjazd Polskiego Towarzystwa Astronomicznego (PTA) - nie jestem pewien czy to nie jest impra tylko dla zawodowych astronomów i studentów astronomii, ale raczej tak....wobec tego czy umieszczać ją w rozpisce dla nas- amatorów, czy też nie....

 

Są jeszcze imprezy we Fromborku ( "Wakacje w planetarium") , Grudziądzu (OMSA- Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne...ale to już są imprezy troche innego typu...)

 

Można jeszcze uwzględnić jeden typ imprez - różnorodne festiwale naukowe, gdzie jest odrobina astronomii - np wrześniowy Festiwal Nauki w W-wie, Piknik Naukowy, I Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki....i inne regionalne imprezy o których wiedzą tylko autochtony i zechcą o tym donieść ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.