Skocz do zawartości

22 kwietnia 2006 - Pierwsze spotkanie obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy przewidywany termin spotkania na "silosie" i lub na ziemiach Pawła.

 

22 kwietnia 2006

 

Co ma być:

1. Wyjątkowo jasna kometa na naszym niebie, coraz bliżej nas. Nie zdradzam szczegółów aby nie zapeszyć, ale może mieć nawet +2 mag. Nie jest wielka, ale przechodzi ok. 0,06 AU od Ziemi. Szczegóły w wiadomościach w AstroCD, http://www.astrocd.pl

2. maksimum aktywności roju Lirydy

3. Z planet: zachodzący Mars, Saturn. wysoko Jowisz.

 

Proszę rezerwować wolne terminy, sprzęt itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się Marku wybrał, ale mam tak "urozmaicone" życie że za każdym razem gdy czytam o jakimś spotkaniu czy zlocie to łza się w oku kręci. Po prostu nie mam czasu.

Pewnie u większości jest podobnie.

Myślę że to nie z lenistwa.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się Marku wybrał, ale mam tak "urozmaicone" życie że za każdym razem gdy czytam o jakimś spotkaniu czy zlocie to łza się w oku kręci. Po prostu nie mam czasu.

Pewnie u większości jest podobnie.

Myślę że to nie z lenistwa.

Pozdr

 

A więc "Skylux, BPC Kronos 20x60, Bresser Travel 10x50" - NA BEZROBOCIU :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marku, i cala reszto :) Ja sie oczywiscie wstepnie pisze bo wyglada na to ze w koncu bede mial wolny weekend! Oczywiscie jak pojade biore mojego tala no i jakas lornetke badziewna ale moze sie przyda! A co do twojej domeny ktos ci ja chyba zhackowal! Swinie! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

I stało się. Wypadł mi wyjazd na spotkania podczas całego weekendu 22/23 kwietnia i w związku z tym NIE będe mógł przyłączyć się do obserwacji w tym dniu. Będe w Bielsku, Wiśle i Szczyrku

Jak wiecie jestem człowiekiem dość zawalonym robotą i na ogół mam soboty "prawie" wolne. Niestety wyjątkowo wszystkie następne weekendy do 3/4 maja włącznie mam zajęte.

Kolejny weekend który będe więc proponował to 6/7 maja (kometa się zbliża!)

Mam nadzieje, że bezemnie tym razem uda się zorganizowac wyjazd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie, ja wiedzialem ze tak bedzie.....

zawsze jak mam czas, samochod i pogoda wydaje sie byc dobra, cos wypada! Ja tez mam nadzieje ze wypad sie jednak odbedzie bo ja dalej jestem chetny, ale szczerze mowiac watpie czy bez ciebie Marku sie uda! Pozdrawiam i prosze o odpowiedz innych czy jeste sens zebym sie tam wybieral! bede mial chyba wolny samochod wiec mohge kogos zabrac np z katowic czy sosnowca, mieszkam w myslowicach szczegoly gg 4396283

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.