Skocz do zawartości

DWIE LUNETKI TORIST 5...Wyjdzie coś ??


waldixs

Rekomendowane odpowiedzi

Oj pomyliłem się oczywiście mam na myśli 20 x 30...a waga tego "cudu" to zaledwie 250 g x 2 = 0,5 kg

no niech będzię 0,7 g z mocowaniem..w ten sposób z około 30 -50 zł mam sprzęt owszem o małym połu jednak całkiem sporym "powerem"...Ponawiam apel ! czy ktoś juz coś podobnego zrobił jeśli tak to jakie wrażenia??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldixs chłopie, ty się nie pytaj tylko rób a potem sie pochwal.

Nie zapomnij również zrobić jakichś fotek.

Do odważnych świat należy.

Ja już w tobie widzę przyszłego ATM-owca.

Witaj w gronie ATM-owych wynalazców.

 

Zrobić lornetke to mozna ze wszystkiego np: z dwu małych lunetek, dużych lunet, dwóch teleskopów czy to mały czy duży-przykładów nie brakuje.

 

Mnie osobiście chodzi po głowie zrobienie lornetki z dwóch MTO 1000 - widziałem już taką lornetę ale nie widziałem przez nią podejrzewam że widok może być niezły.

 

Będąc kiedyś w Sopocie patrzyłem przez dużą lornetkę na molo , raz patrzyłem w lornetkę a raz na faceta którego była ta lornetka-uśmiechał sie tylko a ja nie mogłem oderwać wzroku od widoków-jakość <_< super obrazy.

Pozdr i czekam na lornetke, może i ja zacznę od takiej jak twoja -bo to dużo taniej niż MTO. :D

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jednak troche poodciagam Cie od tego pomyslu.

 

Jakie sa przeciw?

 

- Turisty 5 to lunetki teleskopowe. W gre wchodzi tylko wykonanie mostka na czlonie najblizej obiektywow, czyli ok. 35cm !!! od oczu w trakcie obserwacji (wygodny to ten wynalazek nie bedzie).

- Turisty 5 to lunety osiowe, bez pryzmatow. To oznacza za tor swiatla nie jest w zadnym momencie zalamany, co mozna by wyk. do szerszego rozstawu obiektywow a wezszego okularow. (jak wsadzisz pomiedzy tubusy mostek - powiedzmy 2-3cm odstepu miedzy tubusami - to moze ci rozstaw okularow wysc znacznie wiekszy niz rozstaw oczu)

- Turisty 5, jak wspomnialem, to teleskopowce. Oznacza to ze oprocz osiowania/kolimacji na mostku, bedziesz mial problemy z samym ukladem teleskopowym lunetek.

- Turisty 5 to dlugie lunetki - Twoje ATMbino bedzie mialo ok. 40cm dlugosci!!! Jak ty chcesz to w rekach utrzymac?

- Turisty 5 maja naprawde mikre pole. Cos ok 2,5* to naprawde nie jest lornetkowe pole.

- Turisty 5 waza znacznie wiecej niz 250gram. Po mojemu masa twojego ATMbino spokojnie przekroczy kilogram.

 

To po mojemu sensu nie ma.

 

Nie jestem w koncu pewny ktorych lunetek chcesz uzyc. Turist 5 to lunetka teleskopowa, 3 elementowa o dlugosci ok. 50cm, parametrach 20x50, polu ok. 2,5* i masie ok. 500gram. Pisales tez cos o lunetkach 20x30 czyli chyba o Turiscie 3. W sumie jeden barszcz, po mojemu zaden z turistow, kompletnie nie nadaje sie jako material na bino.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze lepiej kupić lornetke Kronos 20x60 za 329 zł.(tak jak ja) :blink:

Mało kosztuje ale naprawde dobry sprzęt

 

I tą miałem kupić.jeszcze kilka dni temu dzwoniłem do delta optical i jutro miałem jechac do nich..ale jak na złość.z dnia na dzień .zwaliły się na mnie takie kłopoty finansowe, że nie wiem czy będe mógł sobie pozwolić na zakup takiej lornety w tym roku..krew mnie zalewa..rozpacz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że przesyłka (15 zł) wyjdzie lepiej niż jechać samochodem do nich

Zamówiłem w niedziele a we wtrorek przed 14. już ją miałem

jeśli dzis pogoda dopisze lornetka przejdzie mój pierwszy astronomiczny test

 

miałem zabrać się z koleżanką do warszawy..więc "żabi skok" do delta optical i sprawdzić 4 lornety..więc opłacało by mi się jechać zapłacic musiałby tylko za ok 100 km z w-wy do mińska jest ok 50 km

no ale wyszło jak wyszło ...i strasznie mnie to wkurrr...ło..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.