Skocz do zawartości

Coś to jest nie tak!


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy może mi ktoś to wytłumaczyć?

bzdura3vk.png

Jak to aktualnie brak zjawisk na niebie? Totalna bzdura! Prziecież 4 maja jest opozycja Jowisza, 2 maja koniunkcja Księżyca i Marsa, 5 maja koniunkcja Księżyca i Saturna a szóstego maja koniunkcja Księżyca i Regulusa. Ktoś tu chyba coś zaniedbuje :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może mi ktoś to wytłumaczyć?

...

Jak to aktualnie brak zjawisk na niebie? Totalna bzdura! Prziecież 4 maja jest opozycja Jowisza, 2 maja koniunkcja Księżyca i Marsa, 5 maja koniunkcja Księżyca i Saturna a szóstego maja koniunkcja Księżyca i Regulusa. Ktoś tu chyba coś zaniedbuje :angry:

 

A może mógłbyś sam się wytłumaczyć, skąd się wziął taki napastliwy ton twojej wypowiedzi?

prowadzenie kalendarza to nie jest czyjś obowiązek, tylko dobra wola prowadzącego.

Kalendarzem zajmuje się Hery Sasta, więc może do niego skieruj pytanie, ale zalecam zdecydowaną zmianę tonu <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mógłbyś sam się wytłumaczyć, skąd się wziął taki napastliwy ton twojej wypowiedzi?

prowadzenie kalendarza to nie jest czyjś obowiązek, tylko dobra wola prowadzącego.

Kalendarzem zajmuje się Hery Sasta, więc może do niego skieruj pytanie, ale zalecam zdecydowaną zmianę tonu <_<

Myślałem, że zajmują się tym admini :rolleyes: . Ale fakty są takie, że kalendarz jest zaniedbany :huh:

 

Spoko sumas sorry za zły ton wypowiedzi :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, Hery nie logował się na forum od prawie 2 miesięcy :(

co się z nim dzieje? może wiecie?

 

ale fakt, coś z tym fantem trzeba zrobić

niewiem czy to możliwe, aby każdy z nas userów, mógł dokonywać wpisów do kalendarza,

tak by chyba było najlepiej

 

bo obarczanie nowej osoby, obowiązkiem dbania o kalendarz, mogłoby znowu, kiedyś, wywołać podobną reakcję jak dzisiaj, kolegi Adama Tomaszewskiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w ostatnich dniach myślałem nad pewną nową formułą kalendarza astronomicznego. Raz w miesiącu ogólna informacja, czyli dane dotyczące Słońca, Księżyca, planet itd. i codziennie wątek w stylu "Co dzisiaj w nocy widać na niebie", gdzie każdy mógłby wpisać informacje na temat zjawisk w nadchodzących 24 godzinach, między innymi zakrycia gwiazd przez Księżyc, zakrycia planetoidalne, ciekawe koniunkcje, zjawiska w układzie galileuszowych satelitów Jowisza, informacje o ciekawych zmiennych (m.in. nowe) itd.

Chciałem wrzucić taki wątek jutro, tak aby zacząć od nowego miesiąca, ale ponieważ pojawiła się ta informacja, więc o tym piszę. Jeżeli nie pojawi się inna propozycja to jutro pokażę o co mi chodzi.

 

Aha, kolejna doba i możliwość wpisów rozpoczynałaby się o 6 rano, tak aby do wieczora pojawiły się informacje o ciekawych zjawiskach :)

 

Obecnie często zapominamy o tych może nieco mniej ciekawych zjawiskach, a gdyby taki wątek był uzupełniany codziennie może po pewnym czasie każdy odruchowo by do niego zaglądał, a przy okazji w przypadku braków uzupełniał.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo może połączmy Twoje działania z kalendarzem?

rozwijaj swój temat, a ja po prostu będę przepisywał wpisy do kalendarza,

puki nie znajdzie się sensowniejszego rozwiązania

 

co prawda jest już taki temat: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=1836

który zapoczątkował Marek Substyk, lecz zjawiska na rok 2006 znajdują się już tylko na jego stronie: http://www.astrocd.pl/modules.php?name=Kalender

 

skąd zresztą pozwoliłem sobie zamieścić info w kalendarzu o przejściu Io przed tarczą Jowisza,

mam nadzieję, że się za to nie pogniewa? :rolleyes:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo może połączmy Twoje działania z kalendarzem?

rozwijaj swój temat, a ja po prostu będę przepisywał wpisy do kalendarza,

puki nie znajdzie się sensowniejszego rozwiązania

 

Oczywiście. Nie widzę przeciwwskazań :)

 

Patrząc na dotychczasowe losy kalendarzy astronomicznych zauważyłem, że po pewnym czasie informacje w nich zawarte są pomijane. Dzieje się tak zarówno w przypadkach, gdy kalendarz jest krótki, ale ogólny i wtedy pomijany jest właśnie dlatego, że nie zawiera ciekawych bieżących informacji, oraz dzieje się tak, gdy jest szczegółowy, gdyż wtedy nie chce się nam go czytać, przeglądać w całości.

 

Dlatego właśnie chcę stworzyć dwie części. Pierwszą ogólną - miesięczną, gdzie na przykład dowiemy się, że w maju jest opozycja Jowisza i dobre (pomijając wysokość nad horyzontem) warunki obserwacji planety, albo to, że hitem miesiąca będzie kometa Schwassmana-Wachmanna.

Druga szczegółowa, gdzie na kilkanaście godzin przed zjawiskiem dowiemy się o tranzycie Ganimedesa na tle tarczy planety, albo o zbliżeniu wspomnianej komety do M 57.

I ta druga część ma być współtworzona (aktualizowana) przez społeczność forum :)

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, tym sposobem pozbawił byś sensu trudu powstania, opracowania Roberta,

każdy byłby się zniechęcił, jeżeli wiedziałby, że codziennie, tyle jego pracy idzie w kosmos

a to będzie świetne archiwum i takie zdarzenia wymagają wręcz archiwizacji

a wystarczy przejść do ostatniej wiadomości, by być na bieżąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.