Skocz do zawartości

kamera Philips PCA-645VC


Tedi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak , ale ...

 

Jest to kamerka na CCD troszke starszym i troszke "ciemniejszym" niż w późniejszych Vestach , nie mniej do astronomii się nadaje . Nawet spokojnie można ją na SC przerobic jak ktoś będzie miał tylko takie wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja!

Ja swojego czasu kupiłem nówkę Vestę Scan (695 jeżeli dobrze pamiętam) za 300 PLN. Ponieważ kamerka, którą opisujesz, ma słabsze parametry więc myślę, że ok 200 PLN stanowi "próg bólu" ;)

 

Powodzenia z SC mode. Ja przymierzam się do SC4.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

SC 4 został wymyślony wspólnie przez Steve'a C. i Greg'a Beeke. Polega on na wymianie przetwornika CCD z ICX098 (oryginalnie w Veście) na ICX 414 (większy, lepszy itd...). Potrzeba co prawda nieco się namęczyć (bo układ 414 ma inną ilość nóżek!) i wyprodukować odpowiednią płytkę na przejściówkę, ale efekty wynagradzają to wielokrotnie. Problematyczna (i to mocno) jest natomiast cena samego przetwornika (czytaj - nie do zaakceptowania).

 

Pozdzrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.