Skocz do zawartości

Celestron achromat 102/500


jureq

Rekomendowane odpowiedzi

haha cała nadzieja w znajomych, albo sprzedasz teleskop i za ta kase kupisz sobie waciki bo na więcej nie starczy :szczerbaty:

 

ale pytam poważnie z tymi aukcjami bcm, bo jest taka fajna technika "blokowania" na allegro - licytujesz ze stoperem w reku w ostatnich sekundach przed koncem aukcji, tak że nawet gdyby byli inni chętni to nie mają możliwości Cie przebić... wiem bo sam często tak robie :D i dlatego sam raczej nie wystawiam aukcji bmc

Edytowane przez liq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mnie zastanawiały aukcje bez ceny minimalnej... bierzesz pod uwage mozliwośc sprzedania po znacznie zaniżonej cenie?

Witam,

zawsze (no prawie B) ) wystawiam bez ceny minimalnej - w tym przypadku liczę na to, że jednak sprzeda się nieźle - a jak nie? Ryzyko zawsze istnieje, trudno :oco:

Obiecuję nie kończyć przed czasem i nie wycofywać przedmiotu z aukcji - zobaczymy efekt :Cry:

Pozdrawiam,

Jurek

PS. Gdyby ktoś potrzebował obiektywów M42 do focenia to polecam (oczywiście od 1 zł i bcm) wystawione aktualnie przeze mnie (w ramach remanentu foto):

Asashi Pentax S.M.C. Takumar 1:3,5/135 - rewelacyjne szkło lepsze od Sonnara 135,

Pentacon 1:4/200 electric,

Pentacon 1:2,8/135 auto,

Macro-Revuenon 1:2,8/29 - fajny szeroki kąt (jest to japoński Chinon)

Revuenon-Special 1:2,8/135

CZJ Pancolar 1:1,8/50 - starsza wersja z pojedynczymi powłokami, ale za to pewnie duzo tańsza,

no i inny sprzet optyczny m.in. lornetki 10x50...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zawsze (no prawie B) ) wystawiam bez ceny minimalnej - w tym przypadku liczę na to, że jednak sprzeda się nieźle - a jak nie? Ryzyko zawsze istnieje, trudno :oco:

Obiecuję nie kończyć przed czasem i nie wycofywać przedmiotu z aukcji - zobaczymy efekt :Cry:

Pozdrawiam,

Jurek

PS. Gdyby ktoś potrzebował obiektywów M42 do focenia to polecam (oczywiście od 1 zł i bcm) wystawione aktualnie przeze mnie (w ramach remanentu foto):

Asashi Pentax S.M.C. Takumar 1:3,5/135 - rewelacyjne szkło lepsze od Sonnara 135,

Pentacon 1:4/200 electric,

Pentacon 1:2,8/135 auto,

Macro-Revuenon 1:2,8/29 - fajny szeroki kąt (jest to japoński Chinon)

Revuenon-Special 1:2,8/135

CZJ Pancolar 1:1,8/50 - starsza wersja z pojedynczymi powłokami, ale za to pewnie duzo tańsza,

no i inny sprzet optyczny m.in. lornetki 10x50...

 

No i szkoda, że nie wystawiłeć obiektywów tutaj, bo właśnie potrzebuję dobrą portretową 135-tkę, a na allegro jak nie kupię przez "kup teraz", to kurka wodna przeważnie w końcówce aukcji nie ma mnie w domu.

Ale jeśli wolno zapytać w czym lepszy jest ten pentax od sonnara, bo miałem zamiar takiego nabyć, no i w czym gorsze są te Twoje jasne 135-tki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i szkoda, że nie wystawiłeć obiektywów tutaj, bo właśnie potrzebuję dobrą portretową 135-tkę, a na allegro jak nie kupię przez "kup teraz", to kurka wodna przeważnie w końcówce aukcji nie ma mnie w domu.

Ale jeśli wolno zapytać w czym lepszy jest ten pentax od sonnara, bo miałem zamiar takiego nabyć, no i w czym gorsze są te Twoje jasne 135-tki???

Witam,

zerknij tutaj:

PORÓWNANIE 135mm

Opinia dotyczaca Takumara jest moją subiektywną opinią (mam i Takumara i Sonnara) - wolałbym uniknąć dyskusji o wyższości jednego nad drugim, ale generalnie panuje opinia, że najlepsze szkło na M42 to właśnie Takumary...

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten teleskop kolega Jurek kupił kiedyś ode mnie. I tak powoli jak widzę sprzedał ostatnią część, czyli tubę.

W sumie przebitka niezła, bo ja sprzedałem w całości, a na części wyszło więcej.

Widać z tego, że ze mnie słaby handlowiec.

pozdrawiam

Edytowane przez Emcekwadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten teleskop kolega Jurek kupił kiedyś ode mnie. I tak powoli jak widzę sprzedał ostatnią część, czyli tubę.

W sumie przebitka niezła, bo ja sprzedałem w całości, a na części wyszło więcej.

Widać z tego, że ze mnie słaby handlowiec.

pozdrawiam

Hi, hi, i tak zostałem handlarzem :banan:

Kupiłem tego Celka (zgadza się Emcekwadrat - od Ciebie, ale na aukcji na Allegro) bo potrzebowałem mobilnego światłosilnego refraktora, a ostatnio stałem się posiadaczem TeleVue NP-101 o podobnej światłosile (1:5,4) - więc żeby nie mnożyć bytów wrzuciłem na Allegro.

Właśnie dlatego, żeby nikt nie powiedział, że zarabiam na sprzedaży sprzętu, wystawiłem aukcję bez ceny minimalnej i od 1 zł. Ale jak widać nie pomogło...

Mówcie mi astrohandlarz :ha:

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, tam. Bez przesady, nikt Ciebie nie nazywa astrohandlarzem.

Tylko jest to dobry przykład dla mnie, jak i dla innych, w jaki sposób przy sprzedaży "wyciągnąć" optymalną cenę.

Wiem, że zarobek z tej transakcji był mnimalny.

Astrohobby nie jest dziedziną przynoszącą przychód finansowy, lecz zysk w innej postaci, niematerialnej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.