Skocz do zawartości

Fajny filmik z Marsem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

ftp://ftp.skyandtelescope.com/mars/Mars030802Horne.wmv

Słuchajcie, na http://skyandtelescope.com/observing/objec...ticle_985_1.asp zobaczyłem taką fotkę Marsa - amatorska z wyższej półki (nie to co Ed Grafton, ale lepsze niż moje ;D ). Czytam, czym gościo zrobił "Sean Walker, Sky & Telescope's ad-production coordinator, used a ToUcam Pro video camera on a Celestron 9¼-inch telescope at f/50 for this stack of 400 video frames", no i można ten filmik sobie zassać. Zrobiłem tak - i jestem przekonany, że z tak dobrego materiału da radę zrobić foto dużo bardziej atrakcyjne! Tylko mały problem - filmik zapisali jako *.wmv i nijak nie mogę go przerobić na Avi czy Bmp... Próbowałem VirtualDubem i Premire 6.0

Może ktoś da rade go rozpakować na *.bmp?

Aż mi się wierzyć nie chce, że można tak dobry obraz Marsa uzyskać... Jak sobie przypomnę moje filmiki, to :-[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

odniosłem takie samo wrażenie jak ty - materiał w deche ale samo zdjęcie nie poraża... Jesli ktoś bedzie wiedział jak to przekonwertowac do postaci avi lub bmp to prosimy z Bielackiem o szybkiego cynka ;D

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem właśnie problem żonie i znalazła rozwiązanie. Poniżej program, który podobno konwertuje to coś na zwykłe avi

 

www.republika.plafterduskpicturestmpSVC10.zip

 

Nie pytajcie tylko jak się to obsługuje (podobno jest proste). U nas obowiązuje specjalizacja :)

 

Tak na marginesie ten wmv to podobno (cyt.) "zwykłe avi bez dzwięku, tylko MS zastrzegło sobie jakieś prawa".

 

Pozdrawiam

 

PS. Przyglądałem się tym klatkom. Ten filmik był kompresowany, trochę danych pewnie uciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, bardzo dziękujemy Pani Małżonce za programik - działa i faktycznie jest prosty w obsłudze.

A filmik jest bardzo mocno pokompresowany i niestety zbyt wiele z niego nie wycisnąłem, a szkoda.

To jest obrazek ze strony Sky & Telescope:

mars_S&T_oryg.jpg

A to jest obrazek powstały z filmiku tam dostępnego:

mars_S&T.jpg

Jak widać, nie jest to dokładnie ten sam filmik z którego zrobiono zdjęcie prezentowane na stronie S&T, ale i tak jakość obrazu na filmie jest dla mnie nieosiągalna.

Ale jak czytam, że Leszek Marcinek 10" Meadem nawet poza miastem nie może osiągnąć zadowalających rezultatów, to śpię spokojnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"used a ToUcam Pro video camera on a Celestron 9¼-inch telescope at f/50 for this stack of 400 video frames. S&T contributing editor Johnny Horne has also been recording Mars on video from his backyard observatory in North Carolina, using a Celestron 14-inch telescope and PlanetCam from Adirondack Video Astronomy"

 

to znaczy, że zdjęcie ze S&T było stackiem 400 klatek 9¼" Celestrona, a filmik był nagrany na C14 jakimś PlanetCam-em

 

poza tym pewnie mieszka na mniejszych szerokościach geogr - ma Marsa wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.