Skocz do zawartości

NexStar 130 SLT + NexImage


lapa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zamiar kupić teleskop firmy Celestron NexStar 130 SLT i do tego kamerke NexImage:

 

Teleskop

Kamerka

 

Bede bardzo wdzięczny za informacje co na takim sprzęcie da sie sfotografować, oraz ewentalnie jakieś inne sugestie. Jestem (narazie) kompletnie zielony i prosze mnie traktować jak n00ba ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zamiar kupić teleskop firmy Celestron NexStar 130 SLT i do tego kamerke NexImage:

 

Teleskop

Kamerka

 

Bede bardzo wdzięczny za informacje co na takim sprzęcie da sie sfotografować, oraz ewentalnie jakieś inne sugestie. Jestem (narazie) kompletnie zielony i prosze mnie traktować jak n00ba ;]

 

Pozdrawiam

 

 

NexImage jest kompletnym systemem CCD do rejestrowania wysokiej jakości obrazów Układu Słonecznego

 

kamerkęt to raczej sobie odpuść.

Pomyśl nad czymś takim. Ostatnio była na allegro po około 200 zeta

 

Umiałby ktoś przerobić ją na długie czasy? Chętnie mu ją wyśle do przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaz pod tym teleskopem jest nieco zbyt delikatny do fotografowania. To tak naprawde fajne GOTO do wizuala. Zeby bylo weselej , to to jest po mojemu azymutalny montaz. Now wiesz, rotacja pola included.

Kamerka sam sie kiedys zainteresowalem i odradzono mi ja. Po dolozeniu niewielkiej kwoty (ok. 200pln) mozna dopasc na stromarcie (czasem tez w Polsce uzywane DSI - koszt ok 200$)

 

Podsumowujac.

 

Ten teleskop to moze byc calkiem przyjemna maszynka dla kogos startujacego tylko... to delikatnie wyglada, nie jest za wielkie i po mojemu nie nadaje sie do astro-foto.

 

Ta kamerka nie ma zbyt wielu pochlebnych opinii i ludziska generalnie doradzaja sprzed z o oczko wyzszej polki.

 

A tak ode mnie. Jezeli chcesz fotografowac za ok. 2200pln to kup montaz paralktyczny za te 2000-3000pln i cokolwiek focacego do nauki (Vesta?)

 

Kurde, tu by trzeba wiekszy wyklad dac bo tak w 2 zdaniach to sie nie da. A przebiles sie prze te watki?

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12339

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12249

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12446

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że do kamerki można mieć zarzuty ;], ale jak by sie sprawowala taka kamerka z tym teleskopem ? Dalo by sie coś konkrtnego zobaczyć ;] ?

 

A co do teleskopu, to jak widać jestem poczatkujący^ a funkcja GOTO jest po to by staruszek dolozyl pieniądze ;]. Mam nadzieje że na poczatek wystarczy.

Edytowane przez lapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku tez bylem zainteresowany celestronem nexstar 130 slt.... ku mojemu zdziwieniu otrzymalem maila z deltaoptical z inf. ze w tym telepie jest fatalna optyka i go nie polecają...

 

Ciekawe czy ja też dostane dzisiaj takiego samego mail'a ;].

Czy ktoś ma jeszcze jakieś uwagi które by mnie skutecznie odstraszyly od kupna ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.