Skocz do zawartości

Stackowanie zdjęć DS - help!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś poda mi link do wcześniejszych postów na temat stackowania DS.

Nie bardzo rozumiem jak to działą. Jeśli robię 10 zdjęć jak powyżej (10-20s), na każdym jest mniej więcej to samo, tzn. tyle samo gwiazd, to jakim cudem po zestackowaniu zdjęcie wygląda jak mleczna droga? Skąd się biorą te mrowia gwiazd, których na żadnym zdjęciu nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papa;

ja nie mam jeszcze żadnych przykładów. Właśnie zastanawiam się nad tym ewenementem, bo zamierzam poćwiczyć i nie chciałbym sie bardzo rozczarować.

 

Co do przykładu, to popatrz na temat "cyfrowe gwiazdy" Togala. Prezentuje tam DS po stackowniu i obróbce. Mnóstwo śliczniutkich gwiazd i kolorki. Na samym dole pokazuje jedno surowe zdjęcie. Wygląda tak samo jak jedno z moich - ubogie we wszystko!

 

Jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu te gwiazdy tam są ale poniżej progu dostrzegania.

Jak sadza na czarnym popierze.

Mocno szare na tylko trochę bardziej szarym tle...

 

I tylko oprogramowanie jest w stanie ty "wyjaśnić" jeżeli "podobne szare" znajdzie w tym samym miejscu na każdym zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Pozwólcie, że dołącze się do prośby Crocodile. Czy ktoś na forum jest w stanie w prosty sposób opisać procedurę stackowania np. w PhotoShop. (typu: otwórz to, kliknij tu, itd...) Lub podać link do strony gdzie taka procedura jest opisana.

 

Pozdrawiam,

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dużym zoomie można stackować tak jak planety - np. w registaxie - zaznaczyć jedną gwiazdkę a program ją sobie będzie śledził...

 

w taki sposób było wykonane to zdjęcie:

m42_90z154-3b.jpg

+ mała obrabotka w iris

 

stack 90 zdjec wykonanych webkamem Philips Vesta Pro SC

ekspozycja: 1 sek(!), 58mm @ f2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.