Skocz do zawartości

aparat cyfrowy a zdjęcia w projekcji okularowej


llero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

zwracam się z pytaniem odnośnie robienia zdiejęć aparatem cyfrowym,( konkretnie to fuji s5600.),w projekcji okularowej

ponieważ mam problem z winietowaniem wszystkie okulary jakie posiadam powodują że obraz jest winietowany.

Stąd moje pytanie czy istnieją jakieś sposoby poradzenia sobie z tym problemem?

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem cyfraka Fuji S602z i jeżeli gwint wewnętrzny (pod filtry) na jego obiektywie jest taki sam, jak w Twoim S5600 - to jesteśmy w domu... Z fotkami radziłem sobie, stosując okular teleskopowy, specjalnie skonstruowany do współpracy z cyfrakami kompaktowymi (z niewymiennymi obiektywami). Jest to Kellner 32 mm/2" firmy Soligor z dorobionymi gwintami na obudowie: z przodu, od strony muszli ocznej jest gwint zewnętrzny , chyba M43x1, na który nakręcałem dorobiony pierścień - przejściówkę do obiektywu Fuji. Na drugim końcu tego Soligora jest gwint wewnętrzny M42, typowy dla obiektywów fotograficznych z gwintem (n.p. MTO, albo Jupiter itp.) Zestaw ten, dołaczony do MTO, dawał obraz Księzyca większy, niz "klatka" fotki, a całkiem dobre zdjęcia uzyskiwałem już z teleobiektywem Jupiter37 (135mm). Duża średnica szkieł Soligora 2" eliminuje winietowanie.

Teleobiektywy i Fuji sprzedałem, Soligor i przejściówka drzemią w szufladzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszyskim za rady.

Co do okularu który proponował McArti to dla mnie jest za drogi.Myślałem że są jakięś przystawki na okular które niwelują winietowanie .

Jeszcze pytanie do Pana Daniela gdzie można kupić takiego Soligora 2" i za jakie pieniądze.

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

cena tych soligorów jest bardziej przystępna chociaż w moim przypadku to chyba niezda egzaminu ponieważ mój

teleskop posiada wyciąg 1,25".

Musiałbym go wymienić na 2" do tego kątówka a to robi już koszty, narazie niestać mnie na takie rozwiązanie.

Szukałem tańszego rozwiązania ale chyba nic z tego.

Pozdrowienia!

PS

Może w przyszłości Pan Daniel będzie sprzedawał swojego proszę dać znać być może będę zainteresowany.

llero@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.