Skocz do zawartości

Jaki aparat do 3,5K netto


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, mam pytanie:

Jaki aparat cyfrowy polecilibyście mi kupić, gdy w grę wchodzi kwota ok 3.3K czy 3.5 K pln netto (chodzi o tą sumę, którą firma może sobie odliczyć, a nie wprowadzać sprzętu jako mienie stałe czy coś koło tego).

Jako, że będę miał dostęp do tego aparatu, interesuje mnie jak wypadłby w AstroFoto - tutaj mam w zasadzie jasność - Nikon CoolPix 4500.

Ale sytuacja jest taka - szef mi powiedział, że "jesli trzeba by dopłacić 2 czy 3 K pln do sprzętu który będzie bił na głowę tego Nikona 4500, to się dopłaci. Tylko niech pan sprawdzi, za co trzeba tyle dopłacić".

Pamiętam piękne zdjęcia jakie robił Papatek jakimś Canonem - gdzie mogę znaleźć trochę argumentów za takim Canonem? A przede wszystkim: czy za 5K czy 6K Pln można kupić takiego Canona, który jest wart takiej sumy?

Dla uzupełnienia dodam, że sprzęt ten będzie wykorzystywany do robienia fotek, które znajdą się w sieci (to jego główne zadanie), a dodatkowo ma być fajnym aparatem na wycieczki mojego szefa (do tej pory jeździ z Practicą i dwoma chyba obiektywami).

Już wiem, że Nikon ma słabą baterię i trzeba od razu dokupić 800 (co wynikło z tą 900 Janusza P., ktoś się orientuje?), a co w przypadku Canona?

 

Wiem, że temat był już wielokrotnie poruszany, ale "przypiliło mnie" teraz i liczę na Waszą wyrozumiałość. No i posty, "ma się rozumieć" (jak mawiał Prosiaczek ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papatki robił Caconem D60. Ten model jest już nieprodukowany. Jego następca to D10 za jakieś 12-14tys brutto. W zasadzie najtaniej cyfrowa lustrzanka to za jakieś 11-12 brutto. Poniżej tego nic nowego na fakturę chyba się nie dostanie. Zostają zatem compacty z niewymiennymi obiektywami. Niezłe są Sony, ale nic nie wiem na temat ich przydatności do Astro. Chyba jednak Nokon 4500 to jedyne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najistotniejsza różnica to taka, że N4500 też już chyba nie produkują. N5000 jest jego następcą.

W N4500 oraz N5000 bulb=5 min.

Matryce różnią się o 1 milion.

W N5000 jest większy LCD co może ułatwić ustawianie ostrości przy projekcji okularowej (o ile w ogóle da się manualnie ostrośc ustawiać?).

Wymiar gwintu na obudowie obiektywu z tego co pamiętam jest chyba identyczy.

N5700 ma większy wymiar i nie ma chyba adapterów do okularów 1.25" .

Do N4500 i N5000 takie adaptery są.

N4500 jest kilka na forum więc możesz poczytać o wrażeniach z użytkowania. N5000 chyba jeszcze nikt nie testował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagą śledzę wszystkei wątki sprzętowe, a te o Nikonach w szczególności. Dlatego byłem przekonany do tego N 4500. Ale najprawdopodobniej w ciągu 3 tygodni napiszę coś niecoś o N 5000 - wygląda ciekawie, do astro się nadaje i na wycieczki myślę też ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.