Skocz do zawartości

Orion 80mm ED Apochromatic Refractor


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o powyższą fotkę, to stwierdzam zdalnie-naocznie, że widoczne na niej okucia tubusa, wyciąg, redukcje, pokrętła itd. pochodzą z tej samej fabryki, co w przypadku mojego "kanadyjskiego" Sky-Watchera. "Orion" i cała ta reszta o innych, dla zmyłki nazwach, to bardzo dobra, solidna chińska robota.

Swoją drogą ciekawe skąd pochodzi optyka ED tego refraktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwi mnie to, że ED jest pisane "ED" oraz APO jest pisane "APO". Cena też jest bardzo atrakcyjna. Aż niewiarygodna jak na ED. Przydałaby się odpowiedź na pytanie El. Jeśli to nie jakaś lipa, to będzie przełom cenowy apochromatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki jeden co by mógł coś powiedzieć ... ale ma banana w gębie ;D

 

Ja nieznam się na pochówku psów ;D ale myslę że tan pies jest pogrzebany tutaj..."One Element ED glass in achromatic primary lens"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oskarze pamiętaj ze nie obserwujesz renomą ani firmą o refraktorkiem a przy F/7,5 oraz średnicy 80mm to jego ED Design jest absolutnie wystarczajacy do osiągnięcia kryterium dyfrakcyjnego pod warunkiem wykonania zgodnie z projektem w normach technologicznych:-)))

Wybaczcie że dopiero teraz odpisuje ale cały dzień odpisywałem na ponad 150 maili z tygodnia mojego krótkiego ale jakże owocnego w obserwacje i kontakty z obserwatorami Kudłaczowego urlopu :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem swój starszy post na ten temat i przypominam jak leci:

 

Spotkane w popularnych projektach wartości chromatic focal shift to:

 

Dla achromatu 100mm F/10 5-10mm

Dla semi APO 100mm F/10 2-3,5mm

Dla Semi APO ED 100 F/10 0,8-1,9

Dla floorite APO 100 F/10 0,6-1,5

 

Dane z własnej biblioteki projektów obiektywów astronomicznych, wszystkie po optymalizacji i ręcznych retuszach projektu ;D ;D ;D

Trypletami na razie się nie bawię bo u nas i dobrego dubletu nie ma komu wykonać w niewielkiej serii za rozsądne pieniądze :'( :'( :'(

 

Dane inaszej dla Strehl Ratio 0,99 dla najlepszego z projektów z polem całkowitym 1,5 stopnia dla 100mm średnicy obiektywu dla lini 550 nm:

 

Achromat ogniskowa minimum 1270mm

Semi APO ogniskowa minimum 980mm

Semi APO ED to minimum 730mm

Fluorite APO to minimum 690mm

 

Resztę wontku znajdziecie i prześledzicie pod :

 

 

http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic...ht=fluorite+apo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.