Jump to content

Napisałem program astronomiczny!

Guest
 Share

Recommended Posts

Witam!

Tym razem mam coś do zaproponowania!

Napisałem program do zapisywania obserwacji astronomicznych.

Chciałbym wiedzieć jak się Wam podoba i co powinienem zmienić, dodać.

Wszystkie wersje tego programu znajdują się na mojej stronce:

www.zbuffer.glt.pl w dziale Astro Diary (bo tak właśnie się on nazywa!).

Czekam na sugestie i opinie.

Pozdrawiam

Zbuffer

P.S. Może mi ktoś wreszcie podbije licznik...?! ;)

mam mały problemik- po otwarciu programu wyskakuja na srodku w kaskadzie małe okienka i jest ich coraz więcej....z napisem:

"-is not a valid integer value"

Dziwne- wina kompa ( Win Me) czy programu ?

teraz zauważyłem - te okienka pojawiają się zgodnie z wyświetlaniem czasu w programie - zmienia sie sekunda, wyskakuje okienko.

ta- okienka pojawiają sie w takt sekund (może miesiąc sierpień jako "8" nie podoba się programowi, a dotego jeszcze dziś "18" ) ;D

u mnie nie dalo sie esc tylko niestety ctr-alt-del

W kwestii uwag do Twórcy programu - jeśli ma to być narzędzie użyteczne podczas obserwacji - to koniecznie poproszę tryb nocny (jak w Cartes du Ciel). Brakuje mi tego trybu w K3CCDTools - odpalam w tle CdCiel i dopiero K3CCDTools. Maszyna jest silna i bez problemu to ciągnie, ale po co?

Panowie wystarczy w panelu sterowania jako opcje regionalne wybrać Angielski WB i po kłopocie. Program bowiem wykorzystuje zegar systemowy i Polski profil poprostu jest dla niego nie strawny. :) :) :)

Ładny transfer przy ściąganiu, aż 2,3KB/s :) :) ;)

W czym napisany jest program ?

A i wywala się: okno/sek.

Problem opisany juz wczesniej.

no no mi osobiście program podoba sie nawet bardzo lecz ten tryb nocny wymga poprawy no i to małe kombinowanie w panelu sterowania choć nieskomplikowane troche dererwuje bo najlepsze to co polskie poza tym wszystko działa na tip-top jestem pod wrażeniem bo na programowaniu się nie znam i nie jestm wstanie zrobić niczego podobnego

Dzięki za powiadomienie mnie o błędzie!

Usunąłem go już i mam nadzieję że te okienka nie będą wyskakiwać! (nie jestem pewien ;)

Proszę o ponowne przetestowanie nowej wersji 1.23 !

Piszcie czy są jeszcze jakieś błędy i czy ten jest usunięty! ;)

Pozdrawiam

Zbuffer

P.S. Co do kolorów nocnych to mam zamiar je poprawić jak będę miał chwilę czasu!

Pobrałem wersję 1.23, odpaliłem już bez problemów. Udało mi się zapisać pierwszą sesję obserwacyjną. Ale tu uwaga - po wciśnięciu guzika "Dodaj" wyskoczyło mi okienko z ostrzeżeniem "8- is not a valid integer value". Nie pojawiły się następne, dlatego je eskejpnąłem i wpisałem swoje dane.

Kiedy chcę dodać kolejną sesję, wszystkie poprzednie pola są wypełnione - trzeba je pracowicie poprawiać. Czy nie wygodniej by było, by przy nowym wpisie te pola były czyste? Ewentualnie, super by było, by np; sprzęt obserwacyjny sobie gdzieś zdefiniować i potem tylko wybierać z listy - tak samo miejsce obserwacji. Przy wpisywaniu daty "Od" do "Do" nie można przeskoczyć "Tab`em", trzeba w "Do" klikać myszką, to też trochę drażni.

No i kolory nocne koniecznie na nocne, a nie jarzeniowo/dyskotekowe ;)

witam

dzisiaj pobrałem nową ulepszoną wersję progamu za sukces można uważac to że na starcie nie pojawia się juz potop okienek ale np gdy włączam fazy księżyca wyskakuje okienko " 3- is not a valid integer value" gdy klikam na +1 miesiąc sytuacja sie powtarza przy dodawaniu nowej sesji wyskakuje okienko "8- is not a valid integer value" co znowu chyba nie powinno sie dziać.

życzę naprawienia błędów no i pracy nad trybem nocnym ;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D

Hey Wszystkim!

Poprawiłem błędy z datą w oknie "Dodaj" i w fazach Księżyca...

Przypomniało mi się o nich jak wczoraj wyłączyłem kompa! ;D No cóż skleroza nie boli... ;D

Jest już kolejna wersja 1.24! ;)

Zmieniłem też te kolory w trybie nocnym bo trochę oczy wypadały jak niektórzy zauważyli :)

Na razie nie umiem zmienić kolorów całego Windowsa ale mam zamiar to gdzieś znaleźć!

Pozdrawiam i dziękuję za odnajdywanie błędów!

Zbuffer

Witam!

Zamieściłem kolejną wersję 1.35 mojego programu.

Tym razem usunałem wiele błędów i dodałem sporo rzeczy.

Przede wszystkim błędy z datą nie powinny się już nigdzie pojawiać.

Tryb nocny powoduje wreszcie zmianę kolorystyki całego Windowsa.

Można wybierać sprzęt z modyfikowalnej listy

i kilka innych rzeczy...

Zapraszam na moją stronkę! Nowa wersja jest znacznie lepsza!

Proszę o Wasze komentarze!

Pozdrawiam

Zbuffer

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
      Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
        • Thanks
        • Like
      • 60 replies
    • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 73 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.