Skocz do zawartości

Napisałem program astronomiczny!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Tym razem mam coś do zaproponowania!

Napisałem program do zapisywania obserwacji astronomicznych.

Chciałbym wiedzieć jak się Wam podoba i co powinienem zmienić, dodać.

 

Wszystkie wersje tego programu znajdują się na mojej stronce:

www.zbuffer.glt.pl w dziale Astro Diary (bo tak właśnie się on nazywa!).

 

Czekam na sugestie i opinie.

 

Pozdrawiam

Zbuffer

 

P.S. Może mi ktoś wreszcie podbije licznik...?! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii uwag do Twórcy programu - jeśli ma to być narzędzie użyteczne podczas obserwacji - to koniecznie poproszę tryb nocny (jak w Cartes du Ciel). Brakuje mi tego trybu w K3CCDTools - odpalam w tle CdCiel i dopiero K3CCDTools. Maszyna jest silna i bez problemu to ciągnie, ale po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no mi osobiście program podoba sie nawet bardzo lecz ten tryb nocny wymga poprawy no i to małe kombinowanie w panelu sterowania choć nieskomplikowane troche dererwuje bo najlepsze to co polskie poza tym wszystko działa na tip-top jestem pod wrażeniem bo na programowaniu się nie znam i nie jestm wstanie zrobić niczego podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za powiadomienie mnie o błędzie!

Usunąłem go już i mam nadzieję że te okienka nie będą wyskakiwać! (nie jestem pewien ;)

Proszę o ponowne przetestowanie nowej wersji 1.23 !

Piszcie czy są jeszcze jakieś błędy i czy ten jest usunięty! ;)

 

Pozdrawiam

Zbuffer

 

P.S. Co do kolorów nocnych to mam zamiar je poprawić jak będę miał chwilę czasu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem wersję 1.23, odpaliłem już bez problemów. Udało mi się zapisać pierwszą sesję obserwacyjną. Ale tu uwaga - po wciśnięciu guzika "Dodaj" wyskoczyło mi okienko z ostrzeżeniem "8- is not a valid integer value". Nie pojawiły się następne, dlatego je eskejpnąłem i wpisałem swoje dane.

Kiedy chcę dodać kolejną sesję, wszystkie poprzednie pola są wypełnione - trzeba je pracowicie poprawiać. Czy nie wygodniej by było, by przy nowym wpisie te pola były czyste? Ewentualnie, super by było, by np; sprzęt obserwacyjny sobie gdzieś zdefiniować i potem tylko wybierać z listy - tak samo miejsce obserwacji. Przy wpisywaniu daty "Od" do "Do" nie można przeskoczyć "Tab`em", trzeba w "Do" klikać myszką, to też trochę drażni.

No i kolory nocne koniecznie na nocne, a nie jarzeniowo/dyskotekowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzisiaj pobrałem nową ulepszoną wersję progamu za sukces można uważac to że na starcie nie pojawia się juz potop okienek ale np gdy włączam fazy księżyca wyskakuje okienko " 3- is not a valid integer value" gdy klikam na +1 miesiąc sytuacja sie powtarza przy dodawaniu nowej sesji wyskakuje okienko "8- is not a valid integer value" co znowu chyba nie powinno sie dziać.

życzę naprawienia błędów no i pracy nad trybem nocnym ;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Wszystkim!

 

Poprawiłem błędy z datą w oknie "Dodaj" i w fazach Księżyca...

Przypomniało mi się o nich jak wczoraj wyłączyłem kompa! ;D No cóż skleroza nie boli... ;D

Jest już kolejna wersja 1.24! ;)

Zmieniłem też te kolory w trybie nocnym bo trochę oczy wypadały jak niektórzy zauważyli :)

Na razie nie umiem zmienić kolorów całego Windowsa ale mam zamiar to gdzieś znaleźć!

 

Pozdrawiam i dziękuję za odnajdywanie błędów!

Zbuffer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zamieściłem kolejną wersję 1.35 mojego programu.

Tym razem usunałem wiele błędów i dodałem sporo rzeczy.

 

Przede wszystkim błędy z datą nie powinny się już nigdzie pojawiać.

Tryb nocny powoduje wreszcie zmianę kolorystyki całego Windowsa.

Można wybierać sprzęt z modyfikowalnej listy

i kilka innych rzeczy...

 

Zapraszam na moją stronkę! Nowa wersja jest znacznie lepsza!

 

Proszę o Wasze komentarze!

 

Pozdrawiam

Zbuffer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.