Skocz do zawartości

Różne nazwy gwiazdozbiorów


Mandziej

Rekomendowane odpowiedzi

panowie mam do was pytanie,otozja dopiero zaczynam bawic siew te klocki ,ale do rzeczy:

1)czy wielka niedzwiedzica to Ursa major i duzy woz, to samo pytanie do malej

2)zaobserwowalem wlasnie cos takie jakby miniaturke wielkiej niedzwiedzicy czy mozecie mi powiedziec co to moze byc??

jezeli te pytania sa banalne,coz przepraszam ale jestem ciekaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Duzy wóz jest częścią Ursa Maior (Wlk. Niedzwiedzicy)

2) Jeśli ma dyszel wygięty w drugą strone jak Duży wóz to moze Mała Niedzwiedzica :)

 

Po ponad godzinie obserwacji widziałem 8 Perseidów (od 2mag do -2 mag) i jeden jakiś inny :)

 

Szkoda że przyszły chmury....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam do was pytanie,otozja dopiero zaczynam bawic siew te klocki ,ale do rzeczy:

1)czy wielka niedzwiedzica to Ursa major i duzy woz, to samo pytanie do malej

2)zaobserwowalem wlasnie cos takie jakby miniaturke wielkiej niedzwiedzicy czy mozecie mi powiedziec co to moze byc??

jezeli te pytania sa banalne,coz przepraszam ale jestem ciekaw

 

1. Ursa Maior to Wielka Niedźwiedzica a wielki wóz to jej ragment podobnie z małym wozem, ten jest fragmentem Małej Niedźwiedzicy

 

2. Widzisz zapewne Plejady czyli obiekt Byku w katalogu Mesiera nr 45. zwie się go też kosiarzami lub siostrami

 

Pytania ważne, może tylko temat i dział do ich zadania nie ten.

 

Pozdrawiam i odwagi

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie pawle mam jakąs tam mapke nieba i orientuje sie gdzie jest byk ale na plejady to nie wyglada,bo jest za daleko od gwiazdozbioru,wyglada identycznie jak wielka niedzwiedzica w pomniejszeniu ma ogonek, wszystko,chodz moze ma pan racje a ja sie myle , nie wiem poszukam informacji o tym obiekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie pawle mam jakąs tam mapke nieba i orientuje sie gdzie jest byk ale na plejady to nie wyglada,bo jest za daleko od gwiazdozbioru,wyglada identycznie jak wielka niedzwiedzica w pomniejszeniu ma ogonek, wszystko,chodz moze ma pan racje a ja sie myle , nie wiem poszukam informacji o tym obiekcie

 

Primo nie pisz do mnie per Pan. Pan to we dworze mieszka za to będę wdzieczny jak zaczniesz zaczynać zdanie z Wielkiej litery podobnie jak Wielka litera piszemy imiona.

Plejady w istocie są oddalone od zasadniczej części Byka.

 

Myślę, że to Plejady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.