Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Jeseniki powychodziły tylko i wyłącznie dlatego, że tam Słońce zachodziło i zwiększyło kontrast. I "powychodziły" to też zbyt górnolotnie powiedziane - to raczej to MTO czyni takie cuda 8)

 

Inna możliwość to - patrząc na http://www.wunderground.com/global/Region/...Visibility.html widać, że widoczność im bardziej na zachód tym lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna możliwość to - patrząc na http://www.wunderground.com/global/Region/...Visibility.html widać, że widoczność im bardziej na zachód tym lepsza.

Hmm... Czyli teoretycznie teraz jest OK prawie na całym południu. Noc zimna, więc jest szansa, że to przetrwa do jutra. Jakby jeszcze jakiś wiaterek do tego, to już w ogóle bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jak oceniacie widoczność w tej chwili? Bo wybrałbym się przed zachodem słońca w okolice Lublińca na obserwację Sudetów. Mapka przejrzystości powietrza z postu powyżej nastraja pozytywnie, natomiast to co widzę za oknem wypada średnio. :/

Dzisiaj nie ufaj mapkom! Widoczność na południu jest gorzej niż zła, oceniłbym na 3/10. Nie wiem jak na zachodzie, ale nie ma powodu, żeby miało być lepiej niż wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj do zassania Paczka fotek z Dorotki 2008.09.09.

 

Proszę wygrzebać i wrzucić z opisem, jeśli rozpoznajecie jakieś obiekty.

 

Do następnego. Pozdro

 

:Salut: Witam

Pozwoliłem sobie zamieścić charakterystyczną fotkę z Twojej paczki.

Kościół Św.Bartłomieja we Włodowicach,wzgórze na prawo ze Skałkami Rzędkowickimi.max wys 448m.n.p.m.

Jeszcze bardziej na prawo poza fotką były by wzgórza i skałki Podlesickie i gdzies zza nich czaiła by się Góra Zborów.

Ze Zborów widac Dorotkę.

 

Pozdrawiam :D

W_odowice_Kosci___sk.Rz_dkowickie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut:

Jeszcze jako nawiązanie do wcześniejszej fotki Rafała i poprzedniego postu

Widok z Góry Siewierskiej-mocno podrasowałem

Tutaj Wzgórze i Skałki Rzędkowickie,kościół we Włodowicach w prawo od nich.Na lewo Wzgórza ze skałkami Podlesickimi i skałki w Morsku, gdzieś tam któryś z tych kopczyków to znajdujący się nieco dalej wierzchołek góry Zborów który skutecznie tutaj zlewa się z innymi,nieźle się markuje.:D

Wzg_rza_i_Skalki_Rz_dkowickie_i_Podlesickie.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj do zassania Paczka fotek z Dorotki 2008.09.09.

 

Proszę wygrzebać i wrzucić z opisem, jeśli rozpoznajecie jakieś obiekty.

 

Do następnego. Pozdro

 

 

no hej, ale jakieś mi errory wyskakują i za chiny ludowe zdjęć nie obejrzę.

@mateo - ja tam nie skakałem po chaszczach tylko raczej ograniczałem się do drogi skąd moje miejsca widokowe.Ale spoko muszę to wyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszce ja :D , gdzieś mi mapę nową wcięło właśnie terenów wyżyny kr.-częstochowskiej na której chyba marcin wyczaił inne miejsce do obserwacji.Ale jest bliżej niż g.Zborów. i jest wyższa i tam chcemy udeezyć.Jak ją odnajdę to wam panowie podam nazwę góry.

 

Pozdrowienia :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszce ja :D , gdzieś mi mapę nową wcięło właśnie terenów wyżyny kr.-częstochowskiej na której chyba marcin wyczaił inne miejsce do obserwacji.Ale jest bliżej niż g.Zborów. i jest wyższa i tam chcemy udeezyć.Jak ją odnajdę to wam panowie podam nazwę góry.

 

Strzelam: może chodzi o Wielki Grochowiec? Góra ma coś koło 490-500mnpm i jeśli dobrze pamiętam to widoki są we wszystkich kierunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam: może chodzi o Wielki Grochowiec? Góra ma coś koło 490-500mnpm i jeśli dobrze pamiętam to widoki są we wszystkich kierunkach.

 

:Salut: To Straszykowa myślę ,ma równe 500m.n.p.m , na połud/zachód od niej jest też Świniuszka 488m :D Są widoczne z G.Siewierskiej ,poniżej Góry Janowskiego -Ogrodzieniec w kierunku na południe.

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: To Straszykowa myślę ,ma równe 500m.n.p.m , na połud/zachód od niej jest też Świniuszka 488m :D Są widoczne z G.Siewierskiej ,poniżej Góry Janowskiego -Ogrodzieniec w kierunku na południe.

 

Do Straszykowej za bardzo dojścia nie ma, chyba że szukałem od złej strony. ;) Mimo wszystko w tej okolicy, Wielki Grochowiec wydaje się lepszym punktem widokowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowaliście z tego miejsca ??

 

to jest miejsce zaraz za Niegowonicami, jest tam też parking przy drodze gdzie można zostawić pojazd.

 

 

Northwood & ORJ - nic mi panowie te nazwy nie mówią za bardzo... jedynie pamiętam cyferki (486 m n.p.m.) i było to na płd. od g. Zborów. Poszukiwania mapy trwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut:

Michał na wschód od Ogrodzieńca znajdują się charakterystyczne wzgórza(podobne kształtem do Sokolich Gór) tzw.Smoleń na jednym z nich miesci się zamek,najwyższe wzniesienie osiąga tam 487m i te wzgórza są doskonale widoczne jak i z Zamku w Ogrodzieńcu,tak i z Góry Zborów.Osobiście wiele razy zwracałem na nie uwagę :Salut:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut:

Michał na wschód od Ogrodzieńca znajdują się charakterystyczne wzgórza(podobne kształtem do Sokolich Gór) tzw.Smoleń na jednym z nich miesci się zamek,najwyższe wzniesienie osiąga tam 487m i te wzgórza są doskonale widoczne jak i z Zamku w Ogrodzieńcu,tak i z Góry Zborów.Osobiście wiele razy zwracałem na nie uwagę :Salut:

 

Oto i one, widziane z Ogrodzieńca:

DSCF3160.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na marginesie poprawię, że Góra Janowskiego ma 515mnpm, a nie tak jak na starych mapach 504.

 

Pozdrawiam. :)

 

:Salut: Szczerze mówiąc spodziewałem się że ktoś być może o tym wspomni :D ,ja z przyzwyczejanie od dawien trzymam się raczej starszych wersji,dla mnie zawsze najwyższym punktem całej Wyżyny Krak.Częstochowskiej była Skałka(Grodzisko) k/Jerzmanowic 513m.n.p.m inna podawana jeszcze dawniej jej wysokość to 502m

no ale to tak poza nawiasem :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Szczerze mówiąc spodziewałem się że ktoś być może o tym wspomni :D ,ja z przyzwyczejanie od dawien trzymam się raczej starszych wersji,dla mnie zawsze najwyższym punktem całej Wyżyny Krak.Częstochowskiej była Skałka(Grodzisko) k/Jerzmanowic 513m.n.p.m inna podawana jeszcze dawniej jej wysokość to 502m

no ale to tak poza nawiasem :D

 

Ja tak trochę off-topicowo... Jak Skałka mogła być dla Ciebie najwyższym punktem skoro w czasie kiedy dla G.Janowskiego obowiązywała wysokość 504mnpm, to dla Skałki obowiązywała wysokość 502mnpm? :)

Tak na marginiesie, obie wysokości zweryfikowano chyba w okresie upowszechnienia się odbiorników GPS?

 

Na forum jurajskim znalazłem wykaz wzniesień wg wysokości, może się przyda:

Góra Janowskiego 515,5

Wielka 513

skała 502 512,8

Ostry Kamień 502

Olszówka 501

Łysa 492

Lepianka Sąspowska 492

Świniuszka 488

Straszykowa 484

Wyżgóra 483

Eliaszówka 483

Bucze 483

Zasępiec 481

Ruska Góra 481

Kamieniec 481

Nad Barwinkową 481

Nad Jaskinią Białą 481

Nad Złożeńcem 481

Jawor 480

Chełmowy 478

Graniczna 476

Mała 475

Cisówki 475

Nad wąwozem Pradła 475

Dębiniec 474

Chełmowa Góra 473

Skałki Wilisowe 470

Czyżowa 468

Gruczkowa 464

Zapilnik 463

Skałka k/Michałówka 463

Dupna 463

Ksieża Góra 462

Sfinks 460

Mazurkowa Skała 460

Górna Żarnowiec 460

Dużą 460

Babia góra 460

Góra Żarnowiec 460

Złota Góra 458

Szybiska 456

Ogrody 456

Skałka k/Paczółtowic 455

Borynia 455

Markowa 455

Pobaba 455

Podgórze 454,7

Kamionka 452

Boza Męka 451

Krzyżowa 450

 

Nie chcę poprawiać tych danych, ale widzę, że np. dla Staszykowej podana jest chyba stara wysokość.

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę off-topicowo... Jak Skałka mogła być dla Ciebie najwyższym punktem skoro w czasie kiedy dla G.Janowskiego obowiązywała wysokość 504mnpm, to dla Skałki obowiązywała wysokość 502mnpm? :)

Tak na marginiesie, obie wysokości zweryfikowano chyba w okresie upowszechnienia się odbiorników GPS?

No ja miałem mapę z początku lat 90 gdzie Skałka miała 513m,natomiast wydania z 1985r przez PPWK OJCOWSKI PARK NARODOWY która Skałkę obejmuje podaje 502m dlatego też wspomniałem o tej wysokości w moim poście.

Np.wychowałem się na wysokości Giewontu jako 1909m,dzisiaj mówią że to razem z Krzyżem :D

Ale to już tak poza nawiasem nawiasów.

Pozdro :Salut:

 

Fajny spis tylko wydaje mi się że są użyte w niektórych przypadkach - inne nazwy wzniesień.

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu znalezione w Internecie, może nie pierwszej świeżości, ale jednak ......

 

Tatry z z Głobikowej kilka km od Dębicy (południowo - zachodnia część Pogórza Strzyżowskiego) ok 130km

 

Tary z okolic Szebini koło Jasła

 

Tatry z Polańska (inaczej Horbki Sabaryniackie, Makowertyn, 737 m n.p.m.) ok 130km

 

...i na koniec troche bliżej, autorstwa Grzegorza Rejdycha, z Trzebini, ze stronki przelom.pl.

Tatry_z_Trzebini.jpg

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.