Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki ORJ, ale Koksownia Zdzieszowice jest chyba bardziej na zachód i chyba jest większa, widać ją ze szczytu góry Św. Anny

19c604bb2c135794m.jpg

A tamto jest mniejsze - trzy małe i jeden duży komin i cztery chłodnie hm...

Może to jakieś stare zakłady (wcześniejsze)

 

Mam je na nocnej fotce z szarloty jako "?"

f6f350865516bdc1m.jpg

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: to zakłady Azotowe Kędzierzyn sorry za falstart:)

a na Twoich fotach ze Św Anny ,4 kominy daleko to Huta cynku Miasteczko Śląskie :D

 

W przygotowaniu mam opis tych Twoich Jesioników Benji :Salut:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nocnych marków...

Jak obiecałem wrzucam tu panoramę ze zdjęć zrobionych przez Kosciaka pamiętnego 4 sierpnia. Opis by ORJ. B)

Pano_z_haldy_Borynia.jpg

Powiem Wam, że nie było łatwo ją złożyć. Poległy na Jego zdjęciach tak wielkie znakomitości jak AutoStitch, PhotoStitch, A3D Stitch i gwiazda AutoPano Pro.

Niekwestionowanym moim liderem w składaniu panoram zostaje Hugin :helo::Loveit:

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nocnych marków...

Jak obiecałem wrzucam tu panoramę ze zdjęć zrobionych przez Kosciaka pamiętnego 4 sierpnia. Opis by ORJ. B)

Pano_z_haldy_Borynia.jpg

Powiem Wam, że nie było łatwo ją złożyć. Poległy na Jego zdjęciach tak wielkie znakomitości jak AutoStitch, PhotoStitch, A3D Stitch i gwiazda AutoPano Pro.

Niekwestionowanym moim liderem w składaniu panoram zostaje Hugin :helo::Loveit:

:Salut:

Kawał dobrej roboty!

 

Powiedzcie mi tylko, co to jest ta góra Galman? Pierwsze o czymś takim słysze i to jeszcze w dodatku wysoka franca. Gdzie ona się znajduje?

 

I jeszcze taka uwaga/pytanie. Bardzo czesto wysyłane przez Was panoramy tracą z jakiegos powodu mocno na jaskości, jak np. w przypadku powyższej panoramy z masztem w Kosztowach. Widać, że na surowej fotce był, a na tej mozna sie go tylko domyślać. Taką kiche powoduje ten programik do robienia panoram czy to skutek uboczny procesu opisywania fotki?

 

M.

 

PS. Ale z tym kominem FAP-u to już przegieliście ;)

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty!

 

Powiedzcie mi tylko, co to jest ta góra Galman? Pierwsze o czymś takim słyszę i to jeszcze w dodatku wysoka franca. Gdzie ona się znajduje?

 

I jeszcze taka uwaga/pytanie. Bardzo często wysyłane przez Was panoramy tracą z jakiegoś powodu mocno na jasności, jak np. w przypadku powyższej panoramy z masztem w Kosztowych. Widać, że na surowej fotce był, a na tej można się go tylko domyślać. Taką kichę powoduje ten programik do robienia panoram czy to skutek uboczny procesu opisywania fotki?

Góra Galman znajduje się w pasmie wzniesienia miedzy Olkuszem/ Bukownem a Trzebinią.

Po raz pierwszy pojawiła się na panoramie z Dorotki Michała.

 

Co do jakości panoram - jak dobrze Wiesz, tracą szczegóły ponieważ, *.jpeg to kompresja stratna ukierunkowana na kłamanie oka <_<

 

Sam Hugin generuje panoramki domyślnie w tiffie, niby dużo miejsca zajmują ale otwierają się szybciej niż bitmapy :)

 

Natomiast powyższa panorama została zapisana w 60% jakości dlatego tak słabo widać szczegóły. Warto by każdy miał konto na jakimś serwerze ze zdjęciami, który to nie ma dużych ograniczeń objętościowych i czasowych (np Fotosik 3MB),a wtedy ta panora by była nawet z 90% jakością

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merti Świetna panoramka - pewnie dużo czasu ją składałeś, ale efekt końcowy jest świetny.

Teraz Kościak wam wisi piwko:)

:Salut: to zakłady Azotowe Kędzierzyn sorry za falstart:)

a na Twoich fotach ze Św Anny ,4 kominy daleko to Huta cynku Miasteczko Śląskie :D

 

W przygotowaniu mam opis tych Twoich Jesioników Benji :Salut:

 

ORJ, azoty w Kędzierzynie są chyba bardziej na południe. Mijaliśmy je i moja Narzeczona pstrykła je FZ-18tką :D .

08dadfa409e51905m.jpg

(Zresztą większość fotek z Góry Św. Anny są autorstwa Izy :notworthy: )

 

A póżniej mijaliśmy Koksy w Zdzieszowicach.

fd344ad10cd13d5em.jpg

 

Także "tamto" musi być coś innego...

Napisałeś, że na tej jednej fotce z Anny te kominy na horyzoncie to Huta cynku w Miasteczku śl.

To jest ok 54km, a widać je tak fajnie - od tych kominów do Jasnej góry jest jeszcze mniej, bo 35km...

:Salut:

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORJ, azoty w Kędzierzynie są chyba bardziej na południe. Mijaliśmy je i moja Narzeczona pstrykła je FZ-18tką :D .

08dadfa409e51905m.jpg

(Zresztą większość fotek z Góry Św. Anny są autorstwa Izy :notworthy: )

 

Witam:)

Azoty są rozlokowane w 2 lokalizacjach.Ty masz fotę tej starszej części.

Na pewno się tam nie pomyliłem to ta nowsza część no i porównywałem kominy i chłodnie z Twoimi fotami

"od góry" przy pomocy GE.

 

A tutaj dodaję link do ciekawych fotek Góry Św.Anny i Koksowni Zdzieszowice

 

http://www.bankfoto.com.pl/thumbnails.php?album=199

 

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORJ , nie łatwo to pokapować.

Sprawdzałem na necie i w GE, oglądałem też fotki które podajesz i mi to nie pasowało.

Knif polegał na tym , że Kędzierzyn ma te azoty w dwóch miejscach jak podałeś. Te południowe (co pstrykłem) i te na wschód od miasta(nowsze), które Patrykos podaje w czwartej fotce.

A Zdzieszowice z koksownią są bardziej na północ i łatwiej je rozpoznać po harakterystycznych kominach.

A to znaczy , że źle opisałem sobie tę nocną fotkę z szarloty :D .

Teraz to wszystko nabiera sensu.

Dzięki :Salut:

 

Kościak świetne panoramki - teraz nic tylko je opisać :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a dokładnie te kominy to Elektrownia Blachownia :blink:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_Blachownia

 

http://www.kanalgliwicki.net/rejskk/rejs.htm

 

Te zakłady na wschód od Kędzierzyna, to Blachownia i jest tam jeszcze dużo innych firm - dokładniejszy opis:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kędzierz...e_lokalne_firmy

pozdrawiam :Salut:

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z mega udanej wyprawy obserwacyjnej z ORJ-tem na Górę Siewierską. Znajduje się ona w miejscowości o tej samej nazwie (tzn. Góra Siewierska) i jest jednym z kilku wznisień ciągnących się od Dorotki aż do Pyrzowic. Drogą krajową z domu na Brynowie mam na miejsce obserwacji ok. 35km.

 

Zasadniczo są tam dwa miejsca do oglądania i do foto - większy placyk, z którego startują paralotniarze i usypany stożek, na szczycie którego znajdują się jakieś instalacje wodociągowe.

 

Widok - no bajka, z resztą sam ORJ potwierdzi. Idealny punkt widokowy na Beskidy i z pewnością Tatry. Dzisiaj widoczność pozwoliła tylko na zamgloną Babią i Pilsko, ale za to na zachodzie widać było calutkie pasmo Jesenika. Miejsce jest tak udane widokowo, że nie można wykluczyć również szans na Sudety!

Opis mnogości kominów i masztów w kierunkach S i E pozostawiam ORJ-towi i jego licznym zdjęciom, które powinny pojawiać się z czasem na Forum (polecam, bo będzie co oglądać!). Aha... No zapomniabym o cudnym obrazku Szarloty wyłaniającej się samym stożkiem zza przymglonego horyzontu - to mój pierwszy raz, jak zobaczyłem ten obiekt z daleka i jest dość nietypowy ze swoim kształtem. :)

 

Mnie tak na prawde przyciągnęło tam tylko jedno - północny horyzont. Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie, z kluczowym pytaniem o Jasną Górę, czy kominy Huty Częstochowa. Niestety nic z tego. To co się udało wypatrzeć, to (nawet w dzień) maszty Koszęcina i w Klepaczce. Na Częstochowe nie ma żadnych szans, widzieliśmy natomiast trzy garby w kierunku Częstochowy - teraz się okazuje, że to Sokole Góry oraz w nocy podświetlone kominy w Myszkowie.

 

Także Jura odsłoniła przed nami Ogrodzieniec z zamkiem i Morsko. Udało się dostrzec komin z fabryki papieru w Kluczach a w jego tle wznosiła się górka (jeszcze nie zidentyfikowana przez nas) koło Pazurka.

 

Ale po co strzępić język (tzn. palce w zasadzie) skoro obrazek wart jest setki słów. Czekam z niecierpliwością na wyniki fotograficzne naszej wyprawy!

 

Pozdrawiam,

Mateusz

 

PS. Zwracam honor za ten FAP ;) ORJ wiesz o co chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mateusz/ORJ gratuluję udanego wypadu w miejsce, które sam miałem/chcę odwiedzić osobiście.I to właśnie pod kątem Tatr, które to na bank będą widoczne z G.Siewierskiej :D .

Jestem bardzo ciekaw co tam kolega ORJ napstrykał sprzętem...

 

Ja natomiast wczoraj w godzinach około południowych wdrapałem się na stary dobry pylon i pomimo mleka(i wiatru) jakie zalegało w powietrzu Beskid ładnie widoczny na całym paśmie.Babia, Pilsko, Skrzyczne itd. miało się z tendencją do poprawy.

Natomiast Tatry... widoczne po (nie)ciężkiej ingerencji suwakami w XnView.

Daleko sięgał widok w kierunku N pomimo drgania powietrza, było naprawdę bardzo ciekawie.Nawet jakieś uwidoczniły się nowe obiekty, typu maszty, kominy :blink: .

 

P.S.

Chyba zauważyłem, że malują w biało-czerwoną szachownice nową chłodnie w El. Łagisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz - "Aha... No zapomniabym o cudnym obrazku Szarloty wyłaniającej się samym stożkiem zza przymglonego horyzontu - to mój pierwszy raz, jak zobaczyłem ten obiekt z daleka i jest dość nietypowy ze swoim kształtem. :)".

 

bc798e71918edbecm.jpg

 

-znalazłem to w pracy, wydrukowane - pstrykłem telefonem. Spróbuję wyczaić autora. :Salut:

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z mega udanej wyprawy obserwacyjnej z ORJ-tem na Górę Siewierską. Znajduje się ona w miejscowości o tej samej nazwie (tzn. Góra Siewierska) i jest jednym z kilku wzniesień ciągnących się od Dorotki aż do Pyrzowic.

 

Pozdrawiam,

Mateusz

:Salut: Witam będę zamieszczał stopniowo fotki z wczorajszej wycieczki:)

-Huta cynku Miasteczko Śląskie

-maszty Koszęcin

-Góra Grójec(Psary Gm.Woźniki) i maszt Klepaczka

-Sokole Góry(Gm.Olsztyn k/Częstochowy)

-Zawiercie

-ZamekOgrodzieniec/Zamkowa Góra(Janowskiego)

-W kierunku Kluczy/Górki ok.-Pazurek/Jaroszowiec

-Szarlota

-Płn wschodni wierzchołek" garbu Góry Siewierskiej,z masztem telefonii komórkowej oraz z podziemnym zbiornikiem lokalnego ujęcia wody

cdn. :Salut:

Miasteczko__l_Huta_cynku.JPG

Maszty_Kosz_cin.JPG

Gr_jec_i_klepaczka.JPG

Sokole_G_ry.JPG

Zawiercie.JPG

Ogrodzieniec.JPG

Klucze.JPG

Szarlota.JPG

G.Siewierska__maszt.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd.

Panoramki w kierunku GOP

 

-na wschód i południe

http://s5.zapodaj.net/24236322.jpg.html

 

-na południe i zachód

http://s5.zapodaj.net/multiform.php

 

Serdeczne pozdrowienia dla pana Janka(w środku na zdjęciu), mieszkającego w okolicy,który pomógł nam zapoznać się z okolicą

Góry Siewierskiej :D

 

cdn.

Mateusz_Janek_i_Ja.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd.

Nocne fotki w kierunku GOP i światła beskidzkie

 

-Maszty Koszęcin

-Maszt Klepaczka(jego połowa)

-Koksownia Przyjaźń i Huta Katowice

-El.Siersza

-El.Łagisza

-El.Jaworzno II , III i Ec.Będzin

-Góra Żar(Beskid Mały)

-Maszt kosztowy i krzyż na Hrobaczej Łące(po prawej masztu)

-Ec.Bielsko I ,Skrzyczne,Ec Bielsko II

-Dymy Koksowni Jadwiga(dalej) i Koksowni Bobrek (bliżej)

 

Panorama nocna obejmująca obszar(od wschodu) od Huty Katowice do Ec.Katowice

 

http://s2.zapodaj.net/11247656.jpg.html

 

cdn.Pozdrawiam :D

Maszty_Kosz_cin_z_G.Siewierskiej.JPG

Maszt_Klepaczka_z_G.Siewierskiej.JPG

Koks.Przyja___i_H.Katowice.JPG

El.Siersza.JPG

El._agisza.JPG

El.Jaworzno_II_III_i_Ec_B_dzin.JPG

El.Szczytowa_G._ar.JPG

Maszt_Kosztowy_i_Krzy__Hrobacza___ka.JPG

Ec.Bielsko_I_Skrzyczne_EC_Bielsko_II.JPG

Dymy_Koks.Jadwiga_i_Bobrek.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: na dokładkę jeszcze panorama na centrum Katowic i dymy Bobrka.

 

P.S miała być panorama aż do Gliwic,ale coś poszło nie tak i sypła mi się ostrość.Nna LCD nie było poznać dopiero na kompie.Ale zrobię następnym razem.

Pozdrawiam

Widok_nocny_z_G_Siewierskiej_3225x480.JPG

Bobrek_dymi.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia ORJ :D

Tylko nie uruchomiła się jedna panorama, czy możesz ją wstawić jeszcze raz??

"-na południe i zachód"

Co do nocnych zdjęć to mogło by coś widać z mojego miasta ponieważ ostatnio zamontowali oświetlenie na najwyższym kominie oraz na nieco niższym w innym miejscu w Gliwicach

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Było widać patrykos ale następnym razem zrobię Gliwice bo mi zonk w tamtym kierunku wyskoczył <_<<_<

dodaje jeszcze raz na południe i zachód.

 

http://s5.zapodaj.net/6018297.jpg.html

 

acha i jeszcze kominy z Tarnowskich Gór ul Zagórska

Ps.Co to są za zakłady? pare razy byłem opodal a nie pamiętam co to:)

 

pozdrawiam :Salut:

Tarnowskie_G.__Zag_rska.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz - "Aha... No zapomniabym o cudnym obrazku Szarloty wyłaniającej się samym stożkiem zza przymglonego horyzontu - to mój pierwszy raz, jak zobaczyłem ten obiekt z daleka i jest dość nietypowy ze swoim kształtem. :)".

 

bc798e71918edbecm.jpg

 

-znalazłem to w pracy, wydrukowane - pstrykłem telefonem. Spróbuję wyczaić autora. :Salut:

 

Piękna Szarlota cza tam zawitać :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś fotki z Góry Św. Anny :D

 

Na południowy zachód, to chyba Jesioniki

5b2c61am.jpg[/img][/url]

 

 

:Salut:

 

Zaległa panoramka,skończyłem więc dodaję :D

Panorama_Jesionik_w_z_G._w.Anny.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.