Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie widoczność się pogarsza. Zmieniam więc plany. Jade na hałde na Borynie, ale nie aby bić rekordy widoczności. Jest tam dosyć rozległy płaski czubek, spróbuję zrobić fotki typu cross-eyes na Jastrzębie itp ...

Z tego co wiem jeszcze nikt czegoś takiego nie robił :)

Będę tam dość długo, gdzieś od 18 aż do zachodu Słońca, jakby co to zapraszam.

 

Wyniki dziś późno wieczorem.

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: To to miejsce z którego zimą trafiłes Tatry w idealnej przejżystości komórką ?:D

Nie, ze wzniesienia w dzilnicy Łośnice w Zaawierciu. Ale z Niegowanic jest blizej.

Jeżeli chodzi o wzniesienia w okolicy Smolenia, to blisko w kierunku południowo wschodnim od zamku znajduja sie skałki zegarowe z których widok powinien być tak sam jak z Niegownic. Jednak ze Smolenia jeszcze nie trafiłem w dobra pogode do obserwacji Tatr.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!! :Salut: Od dawna przeglądam wasze forum i jestem pełen podziwu waszych fotek B) interesuje mnie Beskid Śląski dlatego dorzucam panoramę z Wzgórza Kaplicówka (389m.n.p.m) w Skoczowie Pozdrawiam :Salut::D

 

635795994a1b13ebm.jpg i sorry za tyle postów ale coś mi się popsuło mam nadzieje że teraz będzie już ok :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie czy widać Tatry z Lubonia Wielkiego ? Czy wogóle coś widac z tego szczytu bo jest zadrzewiony ? Czy jest wstęp na wieże tv ?

:Salut: Osobiście byłem na Luboniu Wlk. w 1990 roku,dawno :D wówczas z "gleby"widoki otwierały się jedynie na płn/wschód i wschód,czy do teraz się coś zmieniło? Te fotki na stronie schroniska wydaje mi się,moga być robione z budynku stacji przekaźnikowej. :blink:

pamiętam że Tatry podziwiałem z polany Krzysie Surówka ok 30 min idąc na zachód poniżej szczytu niebieskim szlakiem na Luboń Mł i do Skomielnej.

 

Znalazłem link http://www.dkr.alte.pl/Narty/lubon/index.htm

 

Pozdrawiam :Salut:

Lubo_.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! :Salut: Od dawna czytam wasze forum i jestem naprawde pełen podziwu waszych fotek :rolleyes: Góry zawsze mnie zachwycały a zwłaszcza Beskid Śląski dlatego przygotowałem panoramę z Wzgórza Kaplicówki ( 389m.n.p.m.) w Skoczowie pzdr :Salut::rolleyes:

Witaj,

 

Dzięki za ukazanie nam Beskidu z innej perspektywy. To co określiłeś mianem Lysej Hory raczej nią nie jest, ale o poprawne nazwanie poproszę ekspertów ;)

 

Napisz jeszcze skąd jesteś i czy masz możliwość informowania o warunkach widocznościowych. Po przejściu obecnego niżu spodziewam się diametralnej zmiany warunków widocznościowych, a trafienie na najlepsze wymaga szybkiego reagowania.

 

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! :Salut: Od dawna czytam wasze forum i jestem naprawde pełen podziwu waszych fotek :rolleyes: Góry zawsze mnie zachwycały a zwłaszcza Beskid Śląski dlatego przygotowałem panoramę z Wzgórza Kaplicówki ( 389m.n.p.m.) w Skoczowie pzdr :Salut::rolleyes:

 

Witam serdecznie :Salut: zapraszam do dyskusji i zamieszczania panoramek :D

 

Ps.To ze znakami zapytania to wygląda na Kozubovą ,a to co niby Lysa to Ostry.

Duże zakłady ze zbiornikiem w kształcie UFO na konstrukcji to Texid

:D fajny opis ale poprzesuwałeś kilka nazw w stosunku do szczytów za bardzo na lewo(w paśmie Kimczoka)

W Beskidzie Małym to co napisałeś Rogacz 824 to jest Sokołówka 856.Ale nic się nie przejmuj :Salut:

 

Fotkę robiłeś spod krzyża?

 

Pozdrawiam :D

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie czy widać Tatry z Lubonia Wielkiego ? Czy wogóle coś widac z tego szczytu bo jest zadrzewiony ? Czy jest wstęp na wieże tv ?

Mam kumpla co stacjonuje na wieży, z jego informacji wynika, ze ze szczytu nie ma szans, za dużo drzew.

134408.jpeg

Podesłał mi przed chwilą fotki to zrobiłem z tego panoramę. Fotka robiona z wieży na Luboniu(nie ze szczytu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla co stacjonuje na wieży, z jego informacji wynika, ze ze szczytu nie ma szans, za dużo drzew.

134408.jpeg

Podesłał mi przed chwilą fotki to zrobiłem z tego panoramę. Fotka robiona z wieży na Luboniu(nie ze szczytu)

 

fajna panoramka :D

hmm.Czyli nic sie nie zmienilo przez 18 lat

 

Myślę że jeżeli ktoś będzie miał ochotę powędrować w Beskid Wyspowy to warto odwiedzić Mogielicę 1170m która dominuje okoliczne wzniesienia,na szczycie niedawno wybudowana drewniana wieża widokowa znacznie wystająca ponad las, widok 360st .

 

 

Ps.Może wiesz jaka jest wysokość wieży na Luboniu?

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna panoramka :D

hmm.Czyli nic sie nie zmienilo przez 18 lat

 

Myślę że jeżeli ktoś będzie miał ochotę powędrować w Beskid Wyspowy to warto odwiedzić Mogielicę 1170m która dominuje okoliczne wzniesienia,na szczycie niedawno wybudowana drewniana wieża widokowa znacznie wystająca ponad las, widok 360st .

Ps.Może wiesz jaka jest wysokość wieży na Luboniu?

 

Może to coś pomoże? http://www.radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokalizacja.php?pid=36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Witam

Wraz z Mertim udaliśmy się póżnym popołudniem w piątek w pasmo Magurki Wilkowickiej i Czupla

celem wykonania nocnych fotek,lecz nic z tego nie wyszło przez nagłe załamanie pogody,deszcz i mgłę z ograniczeniem widocznosci ledwie do kilkunastu metrów.

Po przenocowaniu na Magurce wcześnie rano nadal we mgle zaliczyliśmy Rogacza,Czupla.Wracając znów przez Magurkę szybko zmieniły się warunki które pozwoliły widzieć w kierunku na zachód,północ i wschód na ok.100km, następnie zaliczyliśmy Gaiki,Groniczki ,Przeł u Panienki,Hrobaczą Łąkę,by zejść do Kóz.

W kierunku południowym pułap chmur utrzymywał się na wys. od 1600 spowijał wierzchołek Diablaka oraz wyższą część Tatr Zachodnich umożłiwiając tylko oglądanie najdalej grupy Siwego Wierchu.

 

Oto fotki z Hrobaczej Łąki i polany poniżej Przełęczy u Panienki

panorama na południe w przygotowaniu.

 

 

1-KWK Krupiński,EC Pszczyna

2-Elektrownia Łaziska,(za nią w oddali)Gliwice

3-Komin EC Katowice,(po jego prawej w oddali) Góra Rogoźnicka(bardziej na prawo)G.Siewierska

4-Fragment Sosnowca-Os Zagórze,Elektrownia JaworznoIII

5-Trzebinia,Elektrownia Siersza,Okolice Chrzanowa,(na najdalzym planie)Wyżyna Krakowsko Częstochowska

6-Zakłady Chemiczne Oświęcim-Dwory

 

cdn.

KWK_Krupi_ski_EC_Pszczyna.JPG

EL._aziska_Gliwice.JPG

Komin_EC_Katowice_KWK_Czeczott.JPG

Sosnowiec_Zagorze_EL.Jaworzno_III.JPG

Okolice_Trzebini_Chrzanowa_EL_Siersza_Wy_.Kr.Cz..JPG

Z.Ch.Oswiecim_Dwory.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej 3D za chwile, jak obrobie.

 

Bardzo fajne te obrazki, ale jest mały problem... Niektórzy zezują inaczej. Już wyjaśniam.

 

Chyba jest tak, że Ty, patrząc na parę stereo, robisz zeza zbieżnego, tj. lewym okiem na prawy obrazek, a lewym - na prawy. A ja na odwrót - robię rozbieżnego, lewym na lewy, prawym na prawy. Zbieżnego nie potrafię zrobić (robię, ale nie łapię ostrości). Gdy patrzę na Twoje fotografie, wydaje mi się, że pierwszy plan znajduje się za tłem. Z pewnością taki sam problem ma więcej ludzi.

 

W związku z tym mała prośba:

Czy mógłbyś powtarzać lewy obrazek jako dodatkowy obraz po prawej? Wtedy "zbieżni" mogliby patrzeć na lewy i środkowy, a "rozbieżni" na środkowy i prawy.

 

W podobny sposób przygotowano zdjęcie na tej stronie: http://stereos.com.pl/biul/biul-03.htm (ale tutaj prawy obraz powtórzono po lewej, rozbieżni patrzą na lewy i środkowy, zbieżni - na środkowy i prawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.