Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

cd fotek z Hrobaczej Łąki :Salut:

 

-Panorama w kierunku Katowic,można rozróżnić m.in. Os.Tysiąclecia,Bytków,wieżowiec Altus,Gwiazdy,Os Kukuczki,Komin EC.(bliżej) Fiat Auto Poland i KWK Czeczott(na 1 planie).

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ec4dbc7d87777f46

 

-panorama Tychów.(ponad Tychami) w oddali osiedla RudyŚl,KWK Halemba ,Chorzów.

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7caf9cfa43a0b155

 

Miniaturki;

1-Elektrownia Detmarovice

2-Jastrzębie Zdrój(najjaśniejszy obiekt -Hotel Diament)

3-Jastrzębie-EC i KWK Zofiówka

4-Hałda Szarlota,(bliżej)Zbiornik Goczalkowicki i kominy EC Bielsko II

5-Elektrownia Rybnik

 

Ps.Na tych fotkach dużą rolę w widzeniu obiektów odgrywało oświetlenie Słoneczne,oraz szybka zmiana zacienionych obszarów przez chmury.Co powodowalo że np dobrze widoczne poszczególne obiekty i części miast,po chwili znikały i zlewały się całkowicie z tłem.

 

Pozdrawiam :Salut:

EL.Detmarovice.JPG

Jastrz_bie_Zdr_j.JPG

Jastrz_bie_Z.__EC_i_KWK_Zofiowka.JPG

Szarlota_Zb.Goczalkowice_EC_Bielsko_II.JPG

El.Rybnik.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Na zakończenie panorama z polany poniżej schroniska na Hrobaczej Łące w kierunku południowym.

Z czasem dodam z opisem, no ale Wy się już chyba doskonale orientujecie co widać:)

 

 

P.s Merti przygotowuje już swój materiał

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9c36bfcebec4907b

 

Pozdrawiam :Salut:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd fotek z Hrobaczej Łąki :Salut:

 

-Panorama w kierunku Katowic,można rozróżnić m.in. Os.Tysiąclecia,Bytków,wieżowiec Altus,Gwiazdy,Os Kukuczki,Komin EC.(bliżej) Fiat Auto Poland i KWK Czeczott(na 1 planie).

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ec4dbc7d87777f46

 

-panorama Tychów.(ponad Tychami) w oddali osiedla RudyŚl,KWK Halemba ,Chorzów.

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7caf9cfa43a0b155

 

Miniaturki;

1-Elektrownia Detmarovice

2-Jastrzębie Zdrój(najjaśniejszy obiekt -Hotel Diament)

3-Jastrzębie-EC i KWK Zofiówka

4-Hałda Szarlota,(bliżej)Zbiornik Goczalkowicki i kominy EC Bielsko II

5-Elektrownia Rybnik

 

Ps.Na tych fotkach dużą rolę w widzeniu obiektów odgrywało oświetlenie Słoneczne,oraz szybka zmiana zacienionych obszarów przez chmury.Co powodowalo że np dobrze widoczne poszczególne obiekty i części miast,po chwili znikały i zlewały się całkowicie z tłem.

 

Pozdrawiam :Salut:

 

 

 

Nie masz pojęcia jak wspaniale pooglądać te zdjęcia, bo to wlasnie na Hrobaczej Lące poznawalem sie wraz z moją żoną :D Poczekam tylko aż wroci z pracy (ja mam wolne hehe) i powspominamy razem.

A ta panoramka w strone beskidu była robiona tam z terenu schroniska na Hrobaczej? Czesto tam nocowalem i dokladnie taki sam widok był.

 

P.S. Gdyby ktoś jeszcze nie nocowal w tym schronisku to z gory ostrzegam, że ubikacja -> wychodek, którego strzeże ogromny bernardyn :D Mnie przestraszyl juz 2 razy kiedy wyszedlem za potrzebą gdzies o godzinie 5 rano i uslyszalem tylko tupot, potem ogromnego stwora pędzącego na mnie z zebami, po czym na 2 m ode mnie zadziałał łańcuch do ktorego byl przywiązany... Można dostać zawału naprawde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia jak wspaniale pooglądać te zdjęcia, bo to wlasnie na Hrobaczej Lące poznawalem sie wraz z moją żoną :D Poczekam tylko aż wroci z pracy (ja mam wolne hehe) i powspominamy razem.

A ta panoramka w strone beskidu była robiona tam z terenu schroniska na Hrobaczej? Czesto tam nocowalem i dokladnie taki sam widok był.

 

P.S. Gdyby ktoś jeszcze nie nocowal w tym schronisku to z gory ostrzegam, że ubikacja -> wychodek, którego strzeże ogromny bernardyn :D Mnie przestraszyl juz 2 razy kiedy wyszedlem za potrzebą gdzies o godzinie 5 rano i uslyszalem tylko tupot, potem ogromnego stwora pędzącego na mnie z zebami, po czym na 2 m ode mnie zadziałał łańcuch do ktorego byl przywiązany... Można dostać zawału naprawde

 

:D Fotki robiłem z polany w kierunku na prawo,poniżej schroniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te obrazki, ale jest mały problem... Niektórzy zezują inaczej. Już wyjaśniam.

 

Chyba jest tak, że Ty, patrząc na parę stereo, robisz zeza zbieżnego, tj. lewym okiem na prawy obrazek, a lewym - na prawy. A ja na odwrót - robię rozbieżnego, lewym na lewy, prawym na prawy. Zbieżnego nie potrafię zrobić (robię, ale nie łapię ostrości). Gdy patrzę na Twoje fotografie, wydaje mi się, że pierwszy plan znajduje się za tłem. Z pewnością taki sam problem ma więcej ludzi.

 

W związku z tym mała prośba:

Czy mógłbyś powtarzać lewy obrazek jako dodatkowy obraz po prawej? Wtedy "zbieżni" mogliby patrzeć na lewy i środkowy, a "rozbieżni" na środkowy i prawy.

 

W podobny sposób przygotowano zdjęcie na tej stronie: http://stereos.com.pl/biul/biul-03.htm (ale tutaj prawy obraz powtórzono po lewej, rozbieżni patrzą na lewy i środkowy, zbieżni - na środkowy i prawy)

 

OK. Wezmę to pod uwagę gdy będę robił następne 3D . Chciałbym zrobić w ten sposób jeszcze zrobić kiedyś Babią Górę widoczną przez bramę wilamowicką.

 

Tych już nie będę przerabiał, każdy kto zechce może to sobie zrobić sam, ściągasz i przemieniasz, tylko przy patrzeniu równoległym jest tutaj problem ... obrazki muszą być zmniejszone tak aby odstęp między nimi na monitorze był mniejszy niż rozstaw oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś 10 lat starszy ode mnie i mieszkasz 10km ode mnie. Drogomyśl z tej strony B)

Witam ;) chciałeś napisać chyba 10 lat młodszy :lol: czyli blisko siebie mieszkamy.

Słyszałem że ok 1000m.n.p.m w Beskidach prószy śnieg narazie nie mogę tego potwierdzić bo chmury i mgła są za nisko ok 450-500m.n.p.m pozdrawiam :Salut::zimno:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Znalazłem w sieci ciekawy program dla radioamatorów. Program sprawdza czy "anteny sie widzą"

Myśle ze jest to świetna sprawa dla naszego zastosowania.

 

Zadajemy dwa punkty na podstawie danych z GPS i program pokaże czy dane dwa punkty sie widzą.

 

Link_Cursor_small.jpg

 

Program wraz z instrukcją jest tu: http://www.g3tvu.co.uk/Radio_Mobile.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Znalazłem w sieci ciekawy program dla radioamatorów. Program sprawdza czy "anteny sie widzą"

Myśle ze jest to świetna sprawa dla naszego zastosowania.

 

Zadajemy dwa punkty na podstawie danych z GPS i program pokaże czy dane dwa punkty sie widzą.

 

 

Program wraz z instrukcją jest tu: http://www.g3tvu.co.uk/Radio_Mobile.htm

 

To można sprawdzić które maszty się widzą,może góry też tak? :Salut:

 

 

Ps.Luki12345612 śmiało dodawaj fotki jak co chętnie pomogę w razie wątpliwości :Salut:

 

Ps.Patrykos zobaczę co to na tych fotkach,jak co to napiszę.

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie :-) Strasznie się stęskniłem za tym wątkiem i cieszę się, że ruch tutaj nie ustaje, a nawet się zwiększa. Lektura ostatnich kilkunastu stron zaostrzyła mi apetyt na odległe widoki - aż trochę żałuję, że ominęły mnie tak dobre warunki. Najbardziej ucieszył mnie Pradziad z Kostuchny - wiedziałem, że musi tam być ;-) Gratuluję świetnych fotek. Tak trzymać! Najbliższej okazji do pooglądania wierchów nie odpuszczę i mam nadzieję, że będą to obserwacje w większym gronie forumowym :-)

 

A jeśli ktoś jest zainteresowany widokami, jakie oferuje Mongolia, to zapraszam na http://pablas.fotosik.pl . Codziennie nowy odcinek relacji z podróży :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie :-) Strasznie się stęskniłem za tym wątkiem i cieszę się, że ruch tutaj nie ustaje, a nawet się zwiększa.

W takim razie teraz oficjalnie - witaj! :) Cieszę się, że w końcu do nas wróciłeś.

 

Myślę również, że nie będzie z Twojej strony offtopem, gdybyś przedstawił na forum 'górską' stronę Twojej wyprawy...

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że ok 1000m.n.p.m w Beskidach prószy śnieg narazie nie mogę tego potwierdzić bo chmury i mgła są za nisko ok 450-500m.n.p.m pozdrawiam :Salut::zimno:

Potwierdzimy to przy najbliższym rozpogodzeniu z Kostuchny :)

 

Miałem już sygnały, że na Białym Krzyżu padał śnieg... Jakbym miał sobie coś pożyczyć, to zobaczyć i uwiecznić w najbliższym czasie zaśnieżonego Pradziada z Kostuchny. We wrześniu to byłby niezły wyczyn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę również, że nie będzie z Twojej strony offtopem, gdybyś przedstawił na forum 'górską' stronę Twojej wyprawy...

Tak się złożyło, że góry oglądalem raczej z dołu ;-) Szczyty na które wchodziliśmy nie przekraczały 2500 m n.p.m., więc horyzont był zasłonięty przez wyższe masywy. Chyba najładniejszy widok na góry oferowała Kotlina Kurajska tuż przed granicą rosyjsko-mongolską. Z jednej strony kłuły niebo zlodowacone czterotysięczniki Pasma Siewieroczujskiego, a z drugiej łagodnie zamykały widok trzytysięczniki Pasma Kurajskiego. W samej Mongolii ciekawe widoki rozciągały się z przełęczy, zaś szerokie doliny z obu stron ograniczały potężne masywy, za którymi ciągnęły się kolejne wzniesienia. Widok wart zobaczenia, ale bez rewelacji jeśli chodzi o zasięg ;-) Szersze panoramy miałem okazję zaliczyć w drodze powrotnej, na Krymie, gdzie wzorem Mickiewicza wszedłem sobie na Ajudah.

Pasmo Siewieroczujskie o wschodzie słońca

Pasmo Kurajskie i miasto Kosz-Agacz

Mongolska przełęcz - jedna z wielu. Na horyzoncie po prawej jest coś wysokiego i ośnieżonego. Może ktoś zrobić opis? ;-)

Z wiosek szerokich widoków nie było. Wieżowców też jak na lekarstwo...

Widoczek ze szczytu. Tyle że niskiego...

Krymski Ajudah

Jak wieszcz poglądam wsparty na Judahu skale ;-)

 

Z symulacji wynika, że z góry Janowskiego można zobaczyć Łysicę

No to mamy kolejny cel :-) Góra Janowskiego może być miejscem, z którego widać najmłodsze i najstarsze polskie góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tą mycke masz mało romantyczną :P

 

A co do Łysicy, to opanujemy ten temat przy okazji Astro-Forumowego zboru na Zborów ;)

 

PS. "Może ktoś zrobić opis? ;-)" - kiedy ORJ wraca z roboty...? ;-)

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Zastanawia mnie pewne wzgórze które równie dobrze widać z Gliwic oraz z Góry św. Anny (na zdjęciach prezentowanych niedawno na forum)

Obraz_072.jpg

Czy ktoś wie gdzie mniej więcej znajduję się te wzgórze?? Myślę ze stamtąd może być wspaniały widok na GOP oraz na Beskidy lub Sudety

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.