Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie jest ani co to jest "Podbeskidzie" ;) ale to chyba gdzies blisko koło mnie. Ze Skoczowa (Śląsk Cieszyński) z okna widzę Skrzyczne (20km ode mnie) widoczność taka sobie. Jeśli macie takie same warunki w Katowicach to raczej Beskidów i Tatr dziś nie zobaczycie :/

 

witaj Radioamator,

gdzie dokładnie mieszkasz w Skoczowie? bo też stąd jestem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Przeglądam forum regularnie i nawet pisałem parę razy... Ale mam pytanie do Mateusza.

Dzisiaj mimo kiepskiej pogody postanowiłem zobaczyć widoki z hałdy w Katowicach. Nie znam dobrze Katowic więc jak weszłem na jedną hałdę tą blisko drogi dwupasmowej Tychy - Katowice ( nazwijmy ją hałda nr1 ) to zobaczyłem drugą przy kopalni ( hałda nr 2 ). Wiec stąd pytanie. Z której z nich oglądałeś Tatry i Pradziada? bo dla mnie to lepsze warunki widokowe posiada hałda nr2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Przeglądam forum regularnie i nawet pisałem parę razy... Ale mam pytanie do Mateusza.

Dzisiaj mimo kiepskiej pogody postanowiłem zobaczyć widoki z hałdy w Katowicach. Nie znam dobrze Katowic więc jak weszłem na jedną hałdę tą blisko drogi dwupasmowej Tychy - Katowice ( nazwijmy ją hałda nr1 ) to zobaczyłem drugą przy kopalni ( hałda nr 2 ). Wiec stąd pytanie. Z której z nich oglądałeś Tatry i Pradziada? bo dla mnie to lepsze warunki widokowe posiada hałda nr2.

Hałda nr 1 funkcjonuje na forum pod nazwą hałda 'murcki' a hałda nr 2 to hałda 'kostuchna'. Z obu widok na południowy horyzont jest taki sam, różnica wzniesień nie odgrywa tu istotnej roli. Z kolei ta minimalna różnica wysokości powoduje, że - prawdopodobnie (!) - tylko z Kostuchny widać pradziada. Stojąc na hałdzie nr 1 i patrząc na wschód widzisz także wznisienie G. Wandy i wieże obserwacyjną - stamtąd ponoć także widać pradziada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mimo kiepskiej pogody postanowiłem zobaczyć widoki z hałdy w Katowicach. Nie znam dobrze Katowic więc jak weszłem na jedną hałdę tą blisko drogi dwupasmowej Tychy - Katowice ( nazwijmy ją hałda nr1 ) to zobaczyłem drugą przy kopalni ( hałda nr 2 ). Wiec stąd pytanie. Z której z nich oglądałeś Tatry i Pradziada? bo dla mnie to lepsze warunki widokowe posiada hałda nr2.

 

Wczoraj i dzisiaj też byłem na tej hałdzie Murckowskiej, ale warunki fatalne. Jedyny plus, ze pojawiają się jesienne kolorki bukowych drzew rosnących w okolicy, więc widok i tak przyjemny.

141227.jpeg141250.jpeg141253.jpeg

 

Fotke robiłem z hałdy Murcki, na pierwszym planie masz kawałek hałdy Kostuchna, a całkiem z tyłu na prawo od kominów Elektrowni Łaziska hałdę Skalny. Hałda Skalny to najlepsze miejsce w okolicy jeśli chodzi o widoki na Pradziada.

Zobaczysz z tego miejsca całe pasmo Jeseników. Po niżej symulacja widoku z hałdy Skalny w stronę Pradziada.

141242.jpeg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bylem na grzybkach w okolicach mirowa, czyli niedaleko od GZ (dnw - dla nie wtajemoniczonych) Góry Zborów.

 

Dzisiaj (czyli 28.09.2008) o godzinie 6 rano będę w tamtych okolicach.

Dzisiaj rano była dobra przejrzystość powietrza, ale nie na tyle aby obserwować Tatry albo z Siewierza Beskid.

 

 

Pozdrawiam

 

Nexus

 

PS

Kto lubi KSU ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Kto lubi KSU ??

 

Ja : P

 

2 dni temu byłem na hałdzie w Czerwionce. Widoczność niestety bardzo słaba. Beskidy ledwo co widoczne

 

7c395d557c59f7dem.jpg Szarlota

 

249e7612c8f0caf1m.jpg Ramża

 

Odnośnie Ramży - http://pl.wikipedia.org/wiki/Ram%C5%BCa

 

Pozdrawiam

Edytowane przez marcinls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut: ,

 

czy ktoś może poinformować jaką mamy dziś widoczność za oknem na południe? Według ICM ma być ładnie.Bo gdyby co, to może by się szurnąć w kerunku Jury.

 

Narazie okreslam to na 5/10 za oknem, a rano naprawde ciekawe widoki... Jesli ktoś oglądał film "The Mist" [mgła] to napewno zrozumie :D

 

1002419so9.th.jpg widok na spodek i wierzowiec PKP Cargo

 

1002420gm1.th.jpg kierunek ul Warszawska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut: ,

 

czy ktoś może poinformować jaką mamy dziś widoczność za oknem na południe? Według ICM ma być ładnie.Bo gdyby co, to może by się szurnąć w kerunku Jury.

Niestety wszyscy czekamy na pierwszy po dłuższym okresie dzień lepszej (nie powiem super) widoczności. Co ciekawe zrobiło się nieciekawie kilka dni po podjęciu decyzji o wyjeździe na Zborów... :rolleyes: To może tak dla zmyły ogłosimy, że wyjazd nieaktualny...? ;)

 

PS. A na poważnie, to oczywiście czekamy. Osoby zainteresowane wyjazdem dostaną - jak ustaliliśmy - info na telefon. Wydaje mi się, że musi przyjść wiatr, niskie temperatury to ciągle za mało, żeby z Jury łapać górki.

 

PS2. Michał, a Ty byś z nami jechałw tygodniu?

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszyscy czekamy na pierwszy po dłuższym okresie dzień lepszej (nie powiem super) widoczności. Co ciekawe zrobiło się nieciekawie kilka dni po podjęciu decyzji o wyjeździe na Zborów... :rolleyes: To może tak dla zmyły ogłosimy, że wyjazd nieaktualny...? ;)

 

PS. A na poważnie, to oczywiście czekamy. Osoby zainteresowane wyjazdem dostaną - jak ustaliliśmy - info na telefon. Wydaje mi się, że musi przyjść wiatr, niskie temperatury to ciągle za mało, żeby z Jury łapać górki.

 

PS2. Michał, a Ty byś z nami jechałw tygodniu?

 

ze mną nie ma większego problemu Mateusz. Tylko że w tygodniu to po 17 pm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj postanowiłem zacząć eksplorację terenu JURY krakowsko-Częstochowskiej.Na początek wybrałem Niegonowice, ale że Niegonowice oblężone przez ludzi, którzy uprawiją "climbing" także nawet miejsca na auto zabrakło.Pojechałem do Ogrodzieńca a potem do Przyzamcza, gdzie się znajduje... zamek.Dobrze, bo sobie przypomniałem wycieczkę z podstawówki, hee.Całość niecałe 10 PLN.Po wejściu udałem się oczywiście ku stronie płd. a tu ZONK - przeszkadza górka!Wyszedłem na najwyzszą część fortecy i także owa górka stała się przeszkodą ku widokowi na południe.No ale z góry zrobiłem kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Witam

Rozwiązanie zagadki :D

Widzę że większość z Was dobrze typowała,choć na pewno ta perspektywa budziła pewne wątpliwości.

Ale właśnie dlatego zrobiłem fotkę z tego miejsca czyli z drogi asfaltowej w kierunku Kubalonki - ze Stecówki.

Tylko i wyłącznie dzięki wieży wiemy że tam z tyłu nieznacznie poniżej schowany jest wierzchołek Skrzycznego. :D

Dziękuję za zainteresowanie.Pozdrawiam :Salut:

wie_a.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieje mocno, to prawda, ale w dobrej widoczności ciągle przeszkadzają niskie chmury. Jeśli się rozwieją do wieczora, to koledzy pewnie zaszaleją (ja dziś odpadam), a jeśli nie, to na jutro ICM i czeski Medard zapowiadają piękny poranek. Oby nie było pomyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.