Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Z Zabrza około 18 był widoczny Pradziad, a około 19 Morawsko-śląski. Niestety nie miałem sprzętu focącego.

 

EDIT

http://www.dalekieobserwacje.eu/?page_id=230 - widzialność wg tego powinna być co najmniej niezła.

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj wracając DK 3 w okolicach granicy województwa Lubuskiego i Dolnośląskiego, widziałem na horyzoncie szczyt przypominający Śnieżkę, był lekko zamglony, jeżeli wczoraj faktycznie była dobra widoczność to możliwe ze ją widziałem, w Polkowicach było widać nieźle pasmo Sudetów, niestety zdjec nie mam

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeże Pradziady (~105km)

 

1.jpg 2.jpg3.jpg

Robione o 19 z drogi przy A4 między Gliwicami a Knurowem. Później wrzuce jeszcze coś ze Śląskiego

 

Edyta

Dalszy ciąg: (50-60km)

1)Równica

2)Czantoria

3)Magura, Klimczok, Skrzyczne

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Edytowane przez marcinls
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) np katalog użytkownika joe0301b

Wśród fotek tego użytkownika jest jedna przedstawiająca Alpy Niemieckie/Austriackie z Hornisgrinde całkowicie wynaturzone przez inwersje. Już przymierzałem się do tego zdjęcia na różne sposoby, ale identyfikacja tych cudów to będzie chyba jedno z moich większych wyzwań daleko obserwacyjnych :)

 

A co do dzisiejszych fotografii, to gratuluję pierwszego zrywu po długim czasie. Pradziad widzę dzisiaj bardzo okazały, nie spodziewałbym się, choć po tych ostatnich opadach (w chwili, kiedy to piszę, leje jak z cebra) powinna być już widoczność totalna :/ Tatry też rokują dobrze, ale brakuje sporo widoczności, żeby nabra ły większej plastyki. Trzymajcie ręce na pulsie, być może w weekend pojawi się >100 km "okno" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spotkanie na G.Zborów albo w Niegowonicach ? :D

 

Będe na Jurze w weekend więc chciałbym coś "zaliczyć" :D

 

ps. ma ktoś jakąś symulacje z tej pierwszej czy tylko to co jest na stronie DO ? heywhatsthat nie napawa mnie jakoś optymizmem ...

 

a obecną widoczność zweryfikuję za moment z dachu. powinno być nieźle, tak na 80km spokojnie.

 

 

edit: powiem tak, rewelacji nie ma ale jest już nieźle.

mocny zoom na Skrzyczne:

100_8007.JPG

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Mikołowa ledwo widać Babią Górę i Pilsko, a zatem warunki nie skłaniają do ambitniejszych planów wypadowych. Za do nie chcę Was "martwić", ale na weekend zapowiada się dobra widoczność...

 

Babia pojawiła się tylko ok 19:30 tutaj filmik z dzisiejszego popołudnia: http://wyslijto.pl/plik/pkb0x5sab9 Najlepiej odpalić QuickTimePlayer-em...można wtedy klatka po klatce przewijać.

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polica jest na prawo od Kościoła. Vrg ma zapewne na myśli te białe wierzchołki nad wieżami, ale jak nam dobrze wiadomo o tej porze roku mogą to być już tylko chmury na drugim planie.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polica jest na prawo od Kościoła. Vrg ma zapewne na myśli te białe wierzchołki nad wieżami, ale jak nam dobrze wiadomo o tej porze roku mogą to być już tylko chmury na drugim planie.

 

Dokładnie tak.

Chodzi mi o to coś:

(wycinek z filmu)

Untitled-1 copy.jpg

 

Zapewne to tylko wredne pixele powstałe przy kompresji filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk do której godziny można wchodzić na Wszystkich Świętych ?

Ja umówiłem się specjalnie z przewodnikiem na wejście nocne, ponieważ nie ma nocnych wejść takich jakie są w dzień, czyli o wyznaczonej godzinie.

Ogólne wejścia są w soboty i w niedziele o godzinie 16 i 17

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w ostanich dniach miałem przyjemność być w G.Opawskich i na Przedgórzu Paczkowskim. Warunki do obserwacji były przeważnie kiepskie, jednak w czwartek, 9.07 chwilowo się poprawiały. Nie upolowałem więc nic szczególnego, jednak widoki były ciekawe:

 

1. z m.Sławniowice (50.325° N 17.2725° E)

Góry Sowie - 66 km do Wlk.Sowy

 

Góry Bardzkie (ok45 km)

Ślęża (72 km)

Wielka Sowa

Wzgórza Strzelińskie

Borówkowa G.(899m) - G.Złote

Pricny vrch (Zlatohorska vrchov.)

Ślęża-2

Ślęża-3

wieża na Zlatym Chlumie

 

2. z m.Hradec-Nova Ves w Czechach przy granicy z Polską (50.309406° N 17.299175° E)

Ślęża i Jez.Otmuchowskie)

G.Bardzkie i Sowie

 

3. z Biskupiej Kopy (widoczność przeciętna - widać było wprawdzie Beskid Czesko-Morawski czy El.Opole,ale bardzo słabo). Podziękowania dla Roberta za wycieczkę :)

 

G.Św.Anny

G.Odrzańskie ?

widok na zachód

Krnov i Ostrava

Pradziad i Petrovy Kameny

kierunek G.Odrzańskie / Brama Morawska

obserwatorzy w oku kamery :)

 

4. z Opola z Wieży Piastowskiej (widoczność się pogorszyła)

Góra Św.Anny

cementownia Górażdże

G.Opawskie

RTCN Chrzelice

Jeseniki i RTCN Chrzelice

Edytowane przez kowalTM
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie warunki nie rozpieszczają podczas tych wakacji póki co.

 

 

 

Chyba sie nie przekonam do nowego stylu forum... kolejna beznadziejna sprawa - usunięto wszystkie punkty przyznawane przez nas różnym ciekawym postom, a to co powstało w ich miejsce jest bez sensu, nawet nie widać jak kiedyś kto komu kciuka posłał...

No i ten system otwierania załączników i linki które się otwierają w tym samym oknie.

Grup też nie ma.

Beznadzieja!

Mateusz napisz do Administratora że przegiął z tym nowym silnikiem, może Ciebie posłucha.

sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono :)

Ponizej kilka fotek z 8 i 9 lipca.

 

Moze najpierw z nocy - lampki na Skrzycznym. To byla zapowiedz poprawy widocznosci :)

skrzyczne-noc.jpg

Fotka robiona ze statywu. Czas naswietlania 1 min. Rozedrganie to chyba ruch powietrza, bo aparat byl stabilny...

 

 

Teraz panoramka z mojego dachu :) Jak mam dola, to wchodze na dach i sie natycham :) Od Malego po Morawski. W dolinie Olzy wylania sie Zywiecki

panorama08-07-2009.jpg

 

 

A takie widoki mam na Zachod.

sudety02.jpg

 

To moze jeszcze panoramka z zachodu slonca.

sudety-ok.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> kowalTM teraz to tylko życzyć lepszej pogody bo miejscówki już zaliczyłeś. Można by żec że kolejne miejsca skąd widać o wiele więcej. Z tą kamerką na wieży to też trafiłeś aż się nie chce wierzyć że to niechcący :D Widać nawet jak robisz kombinację bino + fociak :)

 

-> voytasosuch a gdzie ten dach jest zlokalizowany że Jeseniki tak widać ? :)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.