Skocz do zawartości

Delta Optical Silver 10x50 dla okularnika?


mundek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Być może pytanie dla "starych wyjadaczy" jest banalne, ale ja jednak w tych sprawach jestem poczatkujacy i kupujac cos chcialbym miec pewnosc ze bede zadowolony z zakupu w 100%. Otoz przymierzam sie do zakupu swojej pierwszej "prawdziwej" lornetki; moj wybor padl na model podany w temacie.

 

Jednak z uwagi na to iz nosze okulary to nie wiem czy bez problemu bede mogl uzywac jej wlasnie bez nich? W opisie na stronie jest zdanie: regulacja ostrości na prawym okularze oraz regulacja centralna . Czy to znaczy, ze bez problemu bede mogl sobie dostosowac ostrosc obrazu do swojego wzroku (i konkretnej wady?) i korzytsac z lornetki bez okularow?

 

O ile to mozliwe prosze o krotkie wyjasnienie tej kwesti? Na pewno to nie ejst trudne jednak dla mnie niestety niezbyt jasne.

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, wszystko zależy jaką masz wadę wzroku, bo jeżeli np. astygmatyzm, to chyba lepiej obserwować w okularach, natomiast jeżeli tylko krótko- albo dalekowzroczność, to bez problemu będziesz mógł obserwować lornetką bez okularów, naturalnie też pod warunkiem, że tej wady niemasz zbyt dużej,

oddzielna regulacja jednego okularu może skorygować różnicę wady wzroku, czyli niejednakową wadę dla obu oczu,

ale nosząc okulary najlepiej jakbyś lornetkę kupował osobiście i sam stwierdził, czy możesz nią obserwować bez, czy koniecznie w okularach.

często również "okularnicy" zdejmują lub podwijają muszle oczne lornetki, by móc obserwacje prowadzić jednak w okularach.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to nie jest kwestia "starego wyjadania" jak twoja szczególna wada wzroku zagra z konkretnym modelem lornetki i czy ci ona będzie pasować czy nie - tym bardziej że to w dużej mierze sprawa subiektywna. Tak jak radzi sumas - to trzeba "sprawdzić w praniu".

 

Ja tylko dodam, że jeśli jesteś z Wawy albo masz blisko, to możesz dokonać zakupu lornetki Silver w nowym sklepie DO na ul. Siennej 39, który ma zostać otwarty 28.08. Jeśli tam ci nie po drodze, możesz śmiało zakupić ją w e-sklepie DO, przetestować, a w razie rezygnacji odstąpić od umowy w ciągu 10 dni w formie pisemsnej i odesłać towar (zgodnie z Ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów). DO nie robi przy tym kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem na zdjęciach to DO Silver ma nowoczesne rozwiązanie muszli, czyli są one wkręcane. Mam lornetkę z podobnym systemem i muszę powiedzieć, że po pewnym czasie przyzwyczaiłem się do używania jej w okularach i uważam taką możliwość za bardzo wygodną. Jeśli się używa lornetki do obserwacji przyrody i nosi okulary takie rozwiązanie jest niemal niezbędne, bo machinacje związane ze zdejmowaniem okularów czy ich odsuwaniem na czoło wcale nie są takie wygodne jak po prostu przystawienie lornetki do okularów.

 

Problem w DO Silver jest taki, że odstęp źrenicy jest tylko 15mm. To może niestety być za mało. Wszystko jednak zależy od okularów i konkretnego człowieka. Oczywiście w przypadku większości wad nie ma problemu z używaniem lornetki bez okularów, o ile różnica między oczami nie jest zbyt duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.