Skocz do zawartości

Pilnie potrzebny usuwacz trojanow na jeden raz!


Rekomendowane odpowiedzi

Ale co się dzieje????...zgaduję : masz może komumikat "generic host process", jeśli tak to nie jest trojan - ele cos zupełnie innego ....wystarczy wyłaczyć w Biosie HT

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co się dzieje????...zgaduję : masz może komumikat "generic host process", jeśli tak to nie jest trojan - ele cos zupełnie innego ....wystarczy wyłaczyć w Biosie HT

 

 

Ten nowy błąd svchosta to jest atak robaka - którego nie masz na kompie, ale próbuje się dobijać ;) Pierwszy raz słyszę żeby pomagało wyłączenie HT... a co gdy ktoś nie ma Pentium IV? :P Trzeba doinstalować dwie łatki z M$ (nie mam linka pod ręką) i nie zaszkodzi zamknąć portów w WWDC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję wątek - dzisiaj mi tata powiedział, że podczas próby zalogowania się na JEGO system (mamy dwa dyski - dwa systemy) podczas wpisywania hasła, komputer się normalnie zawiesza <_< To pewnie jakiś wirus, ale może ktoś z Was się z tym spotkał i wie jak z tym sobie poradzić ? (w ostateczności tata zrobi formata - co problemem zbyt dużym nie jest, bo dane trzymamy na innych partycjach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje relacje...

 

pomógł Avast!

 

po pierwszej instalacji Avast resetuje komputer i skanuje wszystko przed włączeniem Windowsa więc żadne pliki nie są chronione szczególnie te z foldera System Volume Information a wirusy wylatują jak z procy.

 

Trojan którego żaden program (Ad-Aware widział i lizał przez szybe) nie umiał usunąć to reklamiarz Look2me.

 

ps. sumas mówiłeś, że avast a ja przegapiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję wątek - dzisiaj mi tata powiedział, że podczas próby zalogowania się na JEGO system (mamy dwa dyski - dwa systemy) podczas wpisywania hasła, komputer się normalnie zawiesza <_< To pewnie jakiś wirus, ale może ktoś z Was się z tym spotkał i wie jak z tym sobie poradzić ? (w ostateczności tata zrobi formata - co problemem zbyt dużym nie jest, bo dane trzymamy na innych partycjach).

 

Jeśli wiesza się na ekranie logowania, to niewukluczone że jest walnięty plik systemowy userinit.exe. Spróbuj tak:

 

Uruchamiasz kompa z płyty instalacyjnej XP (domyślam się że Tata ma ten system). Po ładowaniu sterowników itp. przechodzisz do konsoli odzyskiwania (bodajże trzeba w pewnym momencie wcisnać R - ale nie na tym ekranie gdzie jest wybór "naprawa systemu windows", tylko to chyba dalej jest). I w tym momencie gdy jesteś w konsoli łupiesz komendę:

 

expand X:\i386\userinit.ex_ Y:\Windows\system32\userinit.exe

 

gdzie X - litera CD-romu w którym jest płyta XP, a Y - partycja na której jest ratowany system. No i tyle - po tym powinno działać, jeśli nie, to trzeba powalczyć inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój sposób Zbyszku nie działał niestety. Pomógł tylko format, ale juz jest dobrze :helo:

 

A, mam jeszcze jedno pytanie - jak utworzyć listę systemów do wyboru podczas uruchamiania komputera ? Żeby nie trzeba było wchodzić w BIOS i przestawiać dyski, tylko z menu sobie wybrać jaki system chcemy uruchomić. Wiem, że to trzeba we właściwościach ustawić (a raczej wpisać) tylko jak i co napisać ?

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.