Skocz do zawartości

foto naprawa


Michał.F

Rekomendowane odpowiedzi

Podejmę się naprawy aparatów fotograficznych najchętniej zenit, praktica (do nich mam najwięcej części),

oraz innych anologowych aparatów po uprzednim omówieniu terminu i opłacalności naprawy.

Naprawiam wszystkie usterki mechaniczne jak mechanizmy naciągu, migawki, lustra, czasy migawki,

samowyzwalacz i światłomirz.

Podejmę się także renowacji powłok lakierniczych, okładzin i napisów.

 

Podejmę się kompleksowej renowacji starych aparatów, (już od Twojego wyboru zależy czy ma

ładnie wyglądać, czy równierz działać).

Udzielam też porad na GG, gdy ktoś chce naprawić we własnym zakresie niewielką usterką.

(Mój numer osiągalny tylko porzez prywatną wiadomość)

 

Forma rekompensaty za naprawę to pieniężna lub na wymianę za inny aparat,

który posłuży na części, porad na GG udzielam bezpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejmę się naprawy aparatów fotograficznych najchętniej zenit, praktica (do nich mam najwięcej części),

oraz innych anologowych aparatów po uprzednim omówieniu terminu i opłacalności naprawy.

Naprawiam wszystkie usterki mechaniczne jak mechanizmy naciągu, migawki, lustra, czasy migawki,

samowyzwalacz i światłomirz.

Podejmę się także renowacji powłok lakierniczych, okładzin i napisów.

 

Podejmę się kompleksowej renowacji starych aparatów, (już od Twojego wyboru zależy czy ma

ładnie wyglądać, czy równierz działać).

Udzielam też porad na GG, gdy ktoś chce naprawić we własnym zakresie niewielką usterką.

(Mój numer osiągalny tylko porzez prywatną wiadomość)

 

Forma rekompensaty za naprawę to pieniężna lub na wymianę za inny aparat,

który posłuży na części, porad na GG udzielam bezpłatnie.

 

Cześć

Posiadam analogowego Cannona AE1 i przez nieuwagę uszkodziłem klapkę zamykającą cele na baterię. Resztki wiszą na zawiasie ale ilka odłamków odpadło i się zgubiło. Czy możesz to naprawić, tak zeby nie było widać, bo wtedy miałbym szanse na sprzedaż za godziwą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , a czy naprawiałeś kiedyś obiektywy fotograficzne?

 

Otrzymałem w prezencie bardzo dobry stałoogniskowy obiektyw do mojego Nioka F-50.

 

Kolega który mi go dał powiedział mi że mu upadł i przesłona nie działa.

 

Tak czasem mi się zdarza, chodź z takim obiektywem nie miałem doczynienia.

Sprawdz czy wszystkie listki są na miejscu, czy luźno latają dopiero wtedy powiem co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Posiadam analogowego Cannona AE1 i przez nieuwagę uszkodziłem klapkę zamykającą cele na baterię. Resztki wiszą na zawiasie ale ilka odłamków odpadło i się zgubiło. Czy możesz to naprawić, tak zeby nie było widać, bo wtedy miałbym szanse na sprzedaż za godziwą cenę.

 

Da się naprawić, powiec mi tylko czy ta klapka jest z czarnego plastiku, czy z plastiku dodatkowo

metalizowanego.

Mogę również zdobyć nową klapkę, ale terminu zdobycia klapki nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się naprawić, powiec mi tylko czy ta klapka jest z czarnego plastiku, czy z plastiku dodatkowo

metalizowanego.

Mogę również zdobyć nową klapkę, ale terminu zdobycia klapki nie znam.

 

Jest to klapka ze zwyk łego czarnego plastiku. Ile (orientacyjnie) mogła by kosztować ta wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie:

mój Cannon AE1 ma mocowanie obiektywu bagnetowe FD. Mam do niego przejściówkę na M42x1 żeby nim focić w ognisku głównym telepa i działa ten patent OK. Ale mam do niego również 2 obiektywy (w tym 1 zoom Tokina) FD które chciałbym wykorzystać nie tylko z tym aparatem. Dokładnie to chodzi mi o sprzęgnięcie ich z webcamem Philips ToUcam Pro 750K. Do tego webcama mam adaptery na M42x1 i olularowy 1 1/4". Czy jest do zdobycia przejściówka odwrotna, tzn. umożliwiająca sprzęgnięcie obiektywu FD z M42x1 lub okularem 1 1/4". Może dało by się wykorzystać mocowanie FD ze złomu jakiegoś aparatu w tym systemie.

Edytowane przez Regulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie:

mój Cannon AE1 ma mocowanie obiektywu bagnetowe FD. Mam do niego przejściówkę na M42x1 żeby nim focić w ognisku głównym telepa i działa ten patent OK. Ale mam do niego również 2 obiektywy (w tym 1 zoom Tokina) FD które chciałbym wykorzystać nie tylko z tym aparatem. Dokładnie to chodzi mi o sprzęgnięcie ich z webcamem Philips ToUcam Pro 750K. Do tego webcama mam adaptery na M42x1 i olularowy 1 1/4". Czy jest do zdobycia przejściówka odwrotna, tzn. umożliwiająca sprzęgnięcie obiektywu FD z M42x1 lub okularem 1 1/4". Może dało by się wykorzystać mocowanie FD ze złomu jakiegoś aparatu w tym systemie.

Witam po urlopie.

Aby coś z czymś podłączyć to tu jest stronka http://www.foto-akcesoria.com.pl/index.php...rodukt&nr=1

równierz dorabiają na zamówienie.

Co do pytania powyższego to rozejrzę się za klapką, ewentualnie jak nie znajdę to dorobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Podejmę się naprawy aparatów fotograficznych najchętniej zenit, praktica (do nich mam najwięcej części),

 

 

czy to ogloszenie jest wciaz aktualne? mam sentyment do mojego zenita nie chce kupowac nowego jesli da sie tego naprawic, powiedziano mi ze pekla gumka w migawce, CZY DA SIE Z TYM COS JESZCZE ZROBIC?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.