Skocz do zawartości

LV ZOOM 8-24mm Vixen


dRvECtoR

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie się wydaje, ze jednak nie tak całkiem. Soligor ma mniejsze pola widzenia przy różnych ustawieiach. Vixen zgodnie z danymi ze strony Celestrona ma przy ogniskowej 8mm - 60st (Vixen podaje 55 st.) a przy 24mm - 40 st. Trzeba by przetestować oba okulary jednocześnie niestety nie miałem okazji porównać go do Soligora. Jest to jednak u mnie podstawowy okular podczas astroobserwacji i jestem z niego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to okular w zasadzie wyłącznie do obserwacji planetarnych. Obraz jest bardzo dobry i ostry do obrzeży pola. Niestety do DS się spełnia się z uwagi na małe wartości pól widzenia przy poszczególnych nastawach ogniskowej.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mamy ten okular obecnie w CAMKu w zestawie z Celestronem Nexstarem 8GPS. Jak pogoda dopisze, to pewnie bede w stanie powiedziec o nim cos

wiecej. Jak na razie zerkalem przez niego za dnia. Nawet przy powiekszeniu

250 razy jakie daje on przy ogniskowej 8mm obraz jest jasny i ostry w zasadzie do samego brzegu. No ale wszystko wyjdzie w praniu jak sie popatrzy na gwiazdy i Marsa :)

 

Pozdrawiam,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.