Skocz do zawartości

na Waaaał!! na Waaaał !!


Rekomendowane odpowiedzi

otwieram czwarte :Beer: , bynajmniej nie posiedzenie :ha:

cała moja dzisiejsza sesja ze słonkiem do kosza :komputer:

całe szczęście że moje podejście objęło jak zwykle

1.pieszczoty wizualne

2.potem dopiero ejakulacja video

:banan:

:ha:

dziś dostałem kolejny raz dowód że słonecznik bez filtra BaaderSolarContinuum nie jest 100% słonecznikiem

:ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiaj chyba będzie gorzej niż wczoraj. Teraz na całym niebie po zachodni horyzont chmury. Trochę prześwituje Łysy, ale trzeba mieć szczęście, żeby trafić w dziurę. Robiłem dzisiaj trening silniczkom ETX-a i miałem nadzieję na balkonowe chociaż testy, a tu taka kaszanka... :Cry:

Trzeba by pomyśleć o poszukaniu alternatywnego miejsca do obserwacji, wyżej położonym i dalej od wody. Na ewentualną okoliczność zamglenia. "Wał" jest zaskakująco dobry co do LP, ale trochę blisko Wisły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie było OK. Przeszkadzała mgła, ale jako że miała najwyżej z 5-10 metrów grubości i nie była jednorodna, to w górę było całkiem nieźle widać. A więc okolice zenitu do wysokości mniej więcej góry Orła i Herkulesa o 22.00 były całkiem w porządku. Droga Mleczna widoczna na sporym kawale nieba. Ogryzek widoczny trochę słabiej niż przed tygodniem, Plejady ledwo co majaczyły z mgły (nisko jeszcze były), ale co bliżej zenitu było w miarę interesujące. Niestety Tadzik tresował potwora i niewiele udało mu się przed zgęstnieniem mgły w Soligorze ustawić. A więc na pieszczenie oka byliśmy skazani głównie na mojego ETX-70 z F5 (co przy tym zamgleniu trochę przeszkadzało).

Generalnie byliśmy dosyć krótko i zrobiliśmy mały przegląd odpowiednio wysoko położonych emek plus parę atrakcji typu Albireo, epsilony Lutni. Obrazy nie były specjalnie powalające, ale w porównaniu z centrum Torunia to i tak bajka. Na koniec ustawiłem ETX na Urana i myślę, że nawet udało się trafić. Mimo kłopotów z dokładnością goto.

Było ciepło i bezwietrznie, ale niestety mgła około 22.30. spowodowała, że sprzęt był już całkowicie mokry.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.