Skocz do zawartości

potrzebna złączka,nasadka trzymająca 2" okulary.


Luk7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Teleskop Messier jaki posiadam ma wyciąg 2". Posiada oczywiście przejściówkę na 1.25". Mój problem polega na tym, że chciałbym uzywac okularów 2 ". Po odkręceniu redukcji 1.25" od okularu pozostaje mi jedynie duzej srednicy otwór z gwintem a nie mam mozliwości umocowania okularu 2". Czy wiecie jak nazywać się bedzie część dokręcana do wyciągu, ktróra przytrzyma okular 2". Ewentualnie gdzie mozna coś takiego kupić. Moze ktoś posiada stary nieuzywany wyciąg i chciałby odsprzedać taką cześć. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Teleskop Messier jaki posiadam ma wyciąg 2". Posiada oczywiście przejściówkę na 1.25". Mój problem polega na tym, że chciałbym uzywac okularów 2 ". Po odkręceniu redukcji 1.25" od okularu pozostaje mi jedynie duzej srednicy otwór z gwintem a nie mam mozliwości umocowania okularu 2". Czy wiecie jak nazywać się bedzie część dokręcana do wyciągu, ktróra przytrzyma okular 2". Ewentualnie gdzie mozna coś takiego kupić. Moze ktoś posiada stary nieuzywany wyciąg i chciałby odsprzedać taką cześć. :notworthy:

A jak trzymana jest przejściówka?

Jeśli na śrubkę to na niej możesz przytrzymać większe okulary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak trzymana jest przejściówka?

Jeśli na śrubkę to na niej możesz przytrzymać większe okulary.

 

Darek, jesli to jest tak jak w Syncie to otwor w wyciagu (fi wewn.) jest duzo za duzy i okular z hukiem wpadnie do tubusa wprost na lusterko wtorne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Messier teleskopy przy okazji targów w Łodzi i z tego co pamiętam niepotrzebnie wykręciłeś całość. Należy odkręcić śrubkę (są z boku). Powinny być przynajmniej dwie - jedna utrzymuje redukcje a druga okular.

 

Po wykręceniu całości (tak jak zrobiłeś) pozostał gwint na końcu wyciągu, który z tego co pamiętam może być wykorzystany do nakręcenia odpowiedniego pierścienia do podłaczenia aparatu.

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

niestety nic dodatkowo nie dostałem. Widziałem w synciach że po odkręceniu śruby blokujacej mozna wsadzic 2 calowy okular i tą sama śruba go dokręcić. Tu od rury okularu odgręca się całą nasadke jak pokrywke od słoika. W to miejsce powinienem wkręcic coś analogicznego na gwint co przyjmuje 2" okular i ma śrube blokujaca do okularu 2 calowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

niestety nic dodatkowo nie dostałem. Widziałem w synciach że po odkręceniu śruby blokujacej mozna wsadzic 2 calowy okular i tą sama śruba go dokręcić. Tu od rury okularu odgręca się całą nasadke jak pokrywke od słoika. W to miejsce powinienem wkręcic coś analogicznego na gwint co przyjmuje 2" okular i ma śrube blokujaca do okularu 2 calowego.

 

W Syntach jest tak, ze do wyciagu sa dwie redukcje: 1,25" i 2" bez ktorych ani rusz.

Obydwie mocuje sie do wyciagu za pomoca 2 srub.

Ale tu widze cos gorszego - redukcja 1,25" jest wkrecana na gwint???

czyli musisz dorobic albo zdobyc redukcje 2" tez na gwint. Ale musisz sprawdzic jaka ma byc dluga zeby okulary 2" ogniskowaly!

 

Podstawowe pyanie do Ciebie: kupiles nowke czy uzywke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.