Skocz do zawartości

Studenckie Koło Naukowe Astronomów


agatta

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnością informuję, że dzialalność swoją reaktywuje po przerwie wakacyjnej Studenckie Koło

Naukowe Astronomów. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek, 27

X 2006, o godzinie 16:00 na terenie Obserwatorium Astronomicznego przy

ul. Słonecznej. Spotkanie ma na celu ustalenie terminów spotkań i charakteru przyszłej dzialaności Koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze bezcelowe i bezproduktywne spotkanie KNA juz za nami.

Niestety zostalo opanowane przez grupke entuzjastow astronomii ktorzy pomylili KNA z KMA.

Radradish czy to nie ty wraz z Agata stales na ich czele?

 

Zmarnowalem tylko czas ktory moglem poswiecic na obserwacje C/2006 M4 SWAN :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, ja natomiast Niestety nie czuje zebym cokolwiek opanowala na tym Kole...

KNA... bardzo chetnie, Niestety na razie jedyna propozycja "naukowa" jest opracowywanie Newsow i udzial w Konferencjach... troche przykro.

 

Poszla idea wykorzystania zbudowanego przez studentow interferometru, postaram sie wybadac sprawe, bo nie wiem jak to ugryzc jeszcze. Podoba mi sie tez pomysl odtworzenia antycznych i czy kilkusetletnich instrumentow astronomicznych... czy to az tak malo naukowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newsy, edukacja mlodziezy, robienie ladnych fotek czy wyjazd za miasto zeby sobie popatrzec przez teleskop to nie sa zajecia dla KNA. Zwarzywszy na to, ze mamy mozliwosc podlaczenia ST-6 do 35cm z prowadzeniem i zrobienia fotometrii z dokladnoscia lepsza niz 0.1mag. Wolalbym zajmowac sie fotometria niz patrzeniem na ksiezyc...

 

Radioteleskop jest to prawda ale nie jestem przekonany co do czulosci tego instrumentu. Slonce sie zlapie i fajnie ale czy bedziesz w stanie rozroznic poszczegolne zjawiska czy znikna w szumie instumentu?

 

Co do majsterkowania to jestem za i to nie tylko w zakresie restauracji starych gratow ale takze konstuowania czegos nowego.

 

I jeszcze na zakonczenie pare slow jak ja to widze. Wszyscy wiemy po co powstalo KNA. Nie po to by popularyzowac tylko, zeby formalnie mozna wystapic o fundusze na rozne potrzeby. Proponuje skoncentrowac sie na jakims zagadnieniu a nie zajmowac sie wszystkim jak leci bo wtedy tracimy naukowosc i stajemy sie kolkiem amatorskim. Sekcja obserwacji i konstrukcji moze sie zajac praca naukowa.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.