Jump to content

Sposób podłączenia teleobiektywu do głowicy


McArti
 Share

Recommended Posts

Kicha Janusz i tyle :?

 

Gwint jest tak rozwalony, że to się chyba trzymało na wbicie i KITU :wink: tam nie wcisniesz (ani okiennego ani innego chyba, że SuperGlut)

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Fotki spokojnie daj na forum aby były tu ku przestrodze następnych użytkowników próbujących zakrecać teleskop Kombinerkami zamiast ręcznie śrubą statywową paluszkami, inaczej nici z ich dydaktycznego wydźwieku :lol:

Nie papraj tego klejem na zerwanym gwincie bo i tak nie wytrzyma, muszę Ci zrobić wiekszą tulejkę z większym gwintem osadczym i przegwintować też na nowo wiekszym gwintownikiem podstawę pierścienia, bo inaczej nic z tego nie będzie :Cry:

Acha i od kombinerek trzymaj się na przyszłość z daleka, masz do czynienia z delikatnym sprzętem optyczno mechanicznym a nie czołgiem, pamietaj o tym :wink:

Link to comment
Share on other sites

Już ci pisałem na priva, że to rozwiązanie które dostałem (czyli wiszenie 2kg na jednym gwinciku - 5ciu zwojach gównianego gwinciku!) jest dla mnie spalone.

 

tulejka.jpgtulejka2.jpg

 

Zrobisz mi jeszcze raz tosamo i co to da... postawie rubinara pare razy na zenit i znowu się wyrwie

 

gwint.jpggwint2.jpg

 

Chyba, że chcesz poeksperymentować na moim to ci go odeśle na twój koszt jako wadę ukrytą :wink:

 

A ty zamiast gadać :wink: to lepiej myśl jak powiesić Rubinara za stopke... albo inaczej, ale tak żeby SWaldkowi nie latało a mi nie wyrywało gwintu :Cry:

 

PS. NIE DOTYKAŁEM KOMBINEREK

 

 

JAK ZROBISZ MOCOWANIE RUBINARA ZA TĄ STOPKĘ TO KRZYCZ PŁACE ZŁOTEM 8)

 

stopka.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dobrzy ludzie podpowiedzieli mi żebym "gówniany gwincik" wkręcił razem cienką miedzianą blaszką. :roll: Jest to totalna prowizorka. :oops: Ale jakośtam działa...

 

Jak zobaczysz Janusz, że zamawiam jeszcze jednego Rubinara, to znaczy, że prowizorka przestała działać a teleobiektyw wyleciał za balkon... :P

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Rrozwiązanie z blaszką i klejeniem zerwanego gwintu jest z natury rzeczy nie poprawne i mocno amatorskie i raczej do kitu, to trzeba zrobić od nowa dobrze jka Ci juz pisałem ale nie chcesz tego przyjąć do wiadomości więc kombinuj McGuiwerze tylko obiektywu nie rozwal !!!

Link to comment
Share on other sites

Byłem u Janusza chwilę temu i oglądałem co ma. Salonik jest super, kameralny, można dotykać, oglądać, przymierzać i itd. czywiście do czasu jak sie Janusz nie wk... :D

McArti - jak ja bym miał taką stopkę w MTO jak Ty w tym Rubinarze ( widziałem go u Janusza) tobym się zes... ze szczęścia. Kawał stopki!

Ja nawet tkaij objemki "hand made" nie dam rady wstawić bracie :(

Link to comment
Share on other sites

Tylko czemu ten Astrokrak jest otwarty w takich nieprzywoitych godzinach ? Przeciez o tej porze wszyscy pracuja i jak tu wybrac sie do Astrokraka ;-)

 

Moze tak w jednym dniu tygodnia jakies nocne otwarcie ? :-)

 

Pozdrawiam,

Pawel

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Tę śrubkę Swaldku dzieki twojemu problemowi bedziemy montować wszystkim klientom naszych zestawów z MTO co by im się nie wierciły na statywach i wygodnie pracowały :):D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

No sorki cię bardzo Pawełku S.... ale ja też ciężko pracuję, pod wieczór chcę zjeść obiad i pobyć trochę z rodziną a w pogodne noce jeszcze czynnie uprawiam obserwacje astronomiczne :lol::lol::lol:

Część ludzi pracuje na zmiany a w soboty też jestem dostępny dla klientów więc nie przesadzaj z tymi godzinami otwarcia bo są naprawdę dogodne dla klienta 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.