Skocz do zawartości

Meade DSI - Recenzja pytania.


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mam te kamerke (Meade DSI I) juz ok. roku. Przyszedł czas by skrobnac jej jakaś sensowna recenzje. Ale jest pewien problem. Dokładnie to chodzi o to, że taka kamerka to temat rzeka. Można pisać o parametrach i specyfice generowanych fotek. Mozna pisac o dostarczonym sofcie jego wadach i zaletach. Mozna pisać o róznym poziomie przydatności do różnego rodzaju konstrukcji optycznych i różnego rodzaju obiektów. Mozna pisać o jej przydatności dla początkujacego i zaawansowanego astro-amatora. No generalnie mozna zdrowo popłynąc z tematem. Dlatego pytam.

 

1. Co jest dla was wazne w recenzji takiej kamerki?

2. Jakiego rodzaju informacje o sprzęcie i jego charakterystyczne muszą byc w recenzji, jakie, miło by było w takiej recenzji przeczytać, a jakie sa zbedne i tylko zaciemnia obraz?

3. Czy bardziej interesuje was coś w rodzaju manuala zaawansowanego usera, czy raczej techniczne wypunktowanie wad i zalet?

4. Czego nie powinno byc w takiej recenzji? (tzn. nie w sensie "nie powinno byc zachwytów ownera" ale moze np. malo was obchodzi gdzie i jak ja zdobyć, skoro na Polske jest oficjalny dystrybutor)

5. Czy chcieli byście porównania z innym sensorem, a jesli tak to z jakim? (ale tu będzie mały ból, nie mam innej kamerki i kwestia opracowania ew. sparringu moze potrwać... długo...)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans, chyba najważniejsze to byłoby jednak porównanie jej do jakiegoś webcama,

noi walory użytkowe, tzn trudność lub łatwość używania jej w polu,

porównanie jakości obrazu, czułości, zasięgu, szumów itd, po prostu próba odpowiedzi na pytanie czy warto ją kupić, ale to naturalnie tylko moje skromne zdanie

pozdrowienia

 

jakby ci się chciało, to webcama mogę Ci dostarczyć w ciągu paru dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans, chyba najważniejsze to byłoby jednak porównanie jej do jakiegoś webcama,

noi walory użytkowe, tzn trudność lub łatwość używania jej w polu,

porównanie jakości obrazu, czułości, zasięgu, szumów itd, po prostu próba odpowiedzi na pytanie czy warto ją kupić, ale to naturalnie tylko moje skromne zdanie

pozdrowienia

 

jakby ci się chciało, to webcama mogę Ci dostarczyć w ciągu paru dni

 

To moze po zakończeniu testów "piatek" zainteresuje się tematem. Moze uda mi sie takze wydobyć Meade DSI PRO i Meade DSI II do porównania z AK. Ale to tylko moze... Testy sparringowe kamerek to straszliwie czasochłonne zajęcie, nie wydaje mi sie aby którys z dystrybutorów był gotów udostepnic sprzet np. na okres 3 miesięcy. Zobaczymy. Jak nie, to postaram się zmontowac pojedynek z twoją kamerką.

 

Mozna by tez pokusić się o pojedynek z którąś z lustrzanek... bo te ostatnie coraz tańsze na rynku... Kurde, jaka to jest góra roboty! A obiecałem ludziom wziąć na warsztat "ósemki" Kurteczka...

 

KUPIE/WYNAJMĘ 2 dodatkowe sprawne ręce, dobry montaż i 10 bezchmurnych nocy w nowiu od zaraz!

 

Pozostałe pytania aktualne, ciekawi mnie czego po takiej recenzji oczekujecie. Bo chyba jeszcze nikt u nas czegos takiego nie robił.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.