Skocz do zawartości

Jaki wybór lornetki do 1200


adamoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze ponownie przejrzalem sklepy internetowe zastanawiam sie nad kupnem lornetki Berkuta BPC 25x70 lub Celestron SkyMaster 25x100 bo kronosa 26x70 to juz chyba nigdzie nie dostane chce przeznaczyc na lornrtke max 1200 zl wtakiej cenie moge kupic SkyMastera czy warto prosze napisac a moze kupic za ta cena jakas inna doradzcie teleskopu nie chce bo nie lubie patrzec przez jedno oko chyba ze sa teleskopy z jakims przejsciem na oba oczy ale wto watpie nie znam sie na teleskopach doradzcie co kupic zeby nie wpakowac pieniedzy w bloto za 1200 pln no i jak ktos ma tego SkyMastera 25x100 prosze o opinie lub jak ktos mieszka w okolicach zabrza katowic gliwic chetnie przyjade popatrzec przez tego SkyMastera zeby nie wydac pieniedzy w bloto pozdrawiam wszystkich na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astrokrak ma dośc tanią nasadke bino ORIONA ale nie wiem ile ona jest warta może warto pomyśleć o krótkim refraktorku np.celestron 102/500 w tym połączniu masz wieksze mozliwości powerowania..problemem nie jest juz tez sam statyw bo do LORNETY również jest on potrzebny..za 1200 zł zakup taki jest jak najbardziej realny..oczywiscie trzeba równiez kupić okularki x2 ale na początek coś plossl bedzie oki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie miałoby być zastosowanie takiej lornetki?? Astronomia czy zastosowania wyłącznie dzienne?

 

A czy masz jakiś statyw, na który postawiłbyś lornetkę?? Jeśli nie masz, to zakup Skymastera zwyczajnie mija się z celem!

 

Do godnych zastanowienia się lornetek w tym zakresie cenowym można jeszcze dorzucić Taigę 16x80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj że lornetka o takich gabarytach sporo wazy i trzymanie jej z reki to nieporozumienie, dobra lornetka to połowa sukcesu druga połowa to dobry statyw a to wydatek ok. 200zł używany drewniany z Allegro albo za 450zł z Astrokraka z żurawiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam statyw a sprzet ma byc do obserwacji nieba no i gór mieszkam w Bielsku wiec mam nawet spore widoczki mam jeszcze pytanie bo zagieliscie mnie tym Celestron 102/500 WV moze i bym go kupil napiszcie jeszcze czy jest mozliwosc ogladania przez teleskop obuocznie czy jest jakies przejscie na dwa okulary zalezy mi zeby bylo tak jak w lornecie moze to smieszne co pisze ale przyznam sie ze nie znam sie na teleskopach i jeszcze nigdy nie mialem zadnego dlatego pisze na forum co lepiej kupic do 1200 liornete taka jak celestron SkyMaster 25x100 czy jakis teleskop jak by bylo cos takiego jak przejscie na 2 oczy to pewnie wybral bym teleskop bo ma leprzy power pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie wczoraj zamowilem w DO Celestrona SkyMastera 25x100 mysle ze to dobry wybor a jak wy na forum sadzicie za 1200 pln to chyba dobry sprzet mialem kupic Berkuta 25x70 ale cos mnie pokusilo dodac troszke kasy i kupic SkyMastera a czy dobrze zrobilem hmm to sie okarze w praniu :) co wy o tym sadzicie czy to dobry wybor lornetki do 1200 pln? pozdrawiam wszystkich na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie wczoraj zamowilem w DO Celestrona SkyMastera 25x100 mysle ze to dobry wybor a jak wy na forum sadzicie za 1200 pln to chyba dobry sprzet mialem kupic Berkuta 25x70 ale cos mnie pokusilo dodac troszke kasy i kupic SkyMastera a czy dobrze zrobilem hmm to sie okarze w praniu :) co wy o tym sadzicie czy to dobry wybor lornetki do 1200 pln? pozdrawiam wszystkich na forum

 

 

Super lorneta, ale na czym ją postawisz? Ja sam zastanawiam się na Deltą Silverem 10X50 do szybkiego oglądu nieba, ale ta lorneta waży kilo i można spokojnie obserwować z ręki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie wczoraj zamowilem w DO Celestrona SkyMastera 25x100 mysle ze to dobry wybor a jak wy na forum sadzicie za 1200 pln to chyba dobry sprzet mialem kupic Berkuta 25x70 ale cos mnie pokusilo dodac troszke kasy i kupic SkyMastera a czy dobrze zrobilem hmm to sie okarze w praniu :) co wy o tym sadzicie czy to dobry wybor lornetki do 1200 pln? pozdrawiam wszystkich na forum

 

Mialem ja w reku w sklepie w Toronto, kosztowala 399 dolarow kanadyjskich. Do dzis zaluje ze jej nie przywiozlem. A mialem wtedy wystarczajaco pieniedzy. Teraz pieniadze gnija w szufladzie - przez nie sobie nieba na pewno nie poogladam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mial 1200 zl na lornetke to wzialbym William Optics 7x50 ED.

Genialna lornetka prawie bez wad z drugiej strony po takim sprzecie nie chcialbys patrzec juz przez nic innego.

 

 

Nie brał bym lornetki która ma żrenice wyjściową na poziomie 7 mm, choć by nie wiadomo jakie szkła miała.

Dużo świata się marnuje, bo rzadko kiedy źrenica osiąga 7 mm. Dotyczy to w szczególności starszych obserwatorów. Do astronomii maksimum 5 mm, jeszcze lepiej 4 mm bądź 3 mm. Popatrzcie na kronosa który ma zaledwie 3 mm i jak sobie świetnie radzi. Oczywiście czym mniejsza źrenica wyjściowa tym większe powiększenie i tym mniejsze pole, no ale coś za coś.

Lepszym pomysłem jest 10X50 ED.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Może kogoś to zainteresuje. Wstawiam fragment oferty, którą dostałem- i z której zakupiłem kilka (naście-dziesiąt :D) pozycji :

NIKON Astronomy ProStar 7x50 Nikon Product No. [8207]

street price USA $850-900

Moja cena: 1350 zl

Widziałem tą i jeszcze inne lornetki z tej oferty (to prywatna wyprzedaż)- są w stanie idealnym, choć to chyba ZA MAŁO powiedziane. Inna lornetka z tej wyprzedaży (i b. ciekawy montaż do dwóch teleskopów) jest tutaj:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=9828.0 .

Poznałem tego Lemfana. Fantastyczny człowiek. Za 2 tygodnie wyprowadza się do USA. Dlatego, jeśli ktoś chce jeszcze skorzystać z rewelacyjnych jakościowo produktów, za połowę ich Astromartowej wartości- niech pisze do niego. To jest naprawdę wielka okazja- dlatego tu o niej piszę, nie mając absolutnie żadnego interesu w reklamowaniu - poza oczywistym długiem moralnym. Cóż, mam sporo sprzęciorów, o których w naszym kraju można sobie tylko pomarzyć, pod warunkiem, że się o nich w ogóle cokolwiek wie. Kto u nas pisze o ortho University Optics- a Baadery i inne to przy nich nic specjalnego. Ja ... je mam... za cenę używanych ortho Baadera :)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.