Skocz do zawartości

Astrofoto from Trzemeszno


kazoman

Rekomendowane odpowiedzi

Juz dawno nie mialem tak dobrego seeingu (mimo lekkiego cirrysa) i postanowilem nie leniuchowac tylko popstrykac pare fotek (chyba 120).

Fotki wykonane oczywiscie w projekcji okularowej (ksiezyc w 25mm, saturn w 10mm), obrabiane minimalnie.

Nie pstrykalem sam, byl ze mna Baltazar ktory jak zwykle na wiesc o astro byl w stanie przebiec 1,2 kilometra w mrozie -1 by delektowac sie pieknym niebem i wychlodzonym sprzetem.

Z DSow niestety nici bo z miejsca w ktorym umiejscowilem telepa bylo widac tylko zaksiezycowana czesc nieba :szczerbaty: . Saturna takiego jak dzis jeszcze w zyciu nie widzialem (widac bylo przerwe cassiniego, minimalne pasy na samej planecie i cien za nia (nie wspomne o ksiecycach) a to wszystko przez standardowe okularki do synty). Ksiezyc poprostu powalil na kolana, normalnie spacerowalismy po nim :szczerbaty: .

Fotki dedykowane pewnej urokliwej damie B)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno nie mialem tak dobrego seeingu (mimo lekkiego cirrysa) i postanowilem nie leniuchowac tylko popstrykac pare fotek (chyba 120).

Fotki wykonane oczywiscie w projekcji okularowej (ksiezyc w 25mm, saturn w 10mm), obrabiane minimalnie.

Nie pstrykalem sam, byl ze mna Baltazar ktory jak zwykle na wiesc o astro byl w stanie przebiec 1,2 kilometra w mrozie -1 by delektowac sie pieknym niebem i wychlodzonym sprzetem.

Z DSow niestety nici bo z miejsca w ktorym umiejscowilem telepa bylo widac tylko zaksiezycowana czesc nieba :szczerbaty: . Saturna takiego jak dzis jeszcze w zyciu nie widzialem (widac bylo przerwe cassiniego, minimalne pasy na samej planecie i cien za nia (nie wspomne o ksiecycach) a to wszystko przez standardowe okularki do synty). Ksiezyc poprostu powalil na kolana, normalnie spacerowalismy po nim :szczerbaty: .

Fotki dedykowane pewnej urokliwej damie B)

 

Ladny ostry ksieżyc jak na okularową. Dla porównania ja wczoraj robilem w ognisku głównym (Synta 150/750) i wyszło tak jak poniżej.

Canon 350, 1/200 sec, iso 100 , 21:43

Dokładnie to jest to crop bo cały kadr jest jest jakies 2.5 x wiekszy. Ostrość jest rzeczą na którą chyba jeszcze popracuje :Salut: Swoją drogą ciekawe jaka jest technika uzyskiwania najlepszej ostrości przy foto w ognisku - metoda prób i błędów ?

moon_20070324_0031_01_crop2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2? 1,5!!

 

A co do Astrofoto, to kilka dzieł (nie wiem, czy akurat jedno z tych, które zostały tutaj opublikowane) jest mojego autorstwa ;]. Chociaż - co tu mówić o byciu autorem zdjęcia, jak generalnie tryzmałem tylko aparat w ręce i pstrykałem, światło i resztę ustawiał kaz i to on tam rozdawał karty ;].

 

A tak a'propos - miałeś zmienić avatara na coś z tego wczorajszego foto ;]

Edytowane przez Baltazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.