Skocz do zawartości

EM200 Temma2 - ponownie


Gość TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam do tematu :-) Postanowiłem zebrać trochę materiału, aby bardziej zachęcić potencjalnych nabywców.

1. Informacje wstępne o sprzęcie można znaleź tutaj:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=16673

 

2. Informacje dodatkowe.

PE - nieguidowane

 

c4208efecee6dcb6.jpg

Wykres PE jest łagodny bez szarpnięć, co umożliwia wykonywanie kilkuminutowych fotek. Ta informacja z pewnoscią jest niezbędna dla posiadaczy Canonów, którzy nie chcą się bawić w autoguiding.

 

Ponadto zamieszczam informacje o poprawkach wprowadzanych przez guider kamery ST2000XM podczas sesji foto w czasie 21:55-22:36. Guider wprowadzał poprawki co 4 sekundy.

 

Os X

a9e5121f62bfeb2e.jpg

W osi X mamy czas (co 4s), a w Y wprowadzaną wartośc poprawki przez autoguider.

 

Poprawki zawierają się właściwie w przedziale +/- 0.8pix. Łączna wartośc 1.6 pix. Biorąc pod uwagę skalę obrazu przy ogniskowej 1000mm, 1pix=1,41arcsec, to łączne wartości odchyłek zawierają sie w przedziale 2,3". Jest to wartośc zaniedbywalna - na poziomie seeingu.

 

Przy dobrze ustawionym biegunie poparwki w osi Y są prawie niezauważalne.

 

podsumowując - włączone guidowanie pozwala wykonywać bardzo długie ekspozycji (do woli) tym montażem.

 

Przy okazji - ostatnie zdjęcia wykonane EM200:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=16855

 

Zainteresowanych ewentuanym zakupem montażu, proszę o kontakt na priv lub tel 0603 761 803.

 

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie nieaktualne.

Fotkami z tego montażu będzie nas teraz raczył Adam "Jesion".

Ci co się wahali teraz mogą żałować. Jest czego ! :D

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie nieaktualne.

Fotkami z tego montażu będzie nas teraz raczył Adam "Jesion".

Ci co się wahali teraz mogą żałować. Jest czego ! :D

 

Pozdrawiam

Paweł

 

No faktycznie jest czego żałować. Stan techniczny jest zaskakujący. Sprzęt jest jak przysłowiowa igła - czyli jak nowy. Perfekt!

 

Mam nadzieję, że szybko stanie u ciebie kolejny montaż. Jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaa czyli Adam sprzedaje GPD2 a ja GPE.

I wszystko się kręci. :D

 

ps.

Ale się rozmarzyłem.

 

Czy sprzedaje, jeszcze nie wiem. Trochę mi szkoda tego GPD2. Nie dość że nie przechodzony, to jeszcze dobry egzemplarz. Nie wspominam już o SkySensorze, którego pewnie w PL byłoby bardzo trudno sprzedać.

 

Muszę pomyśleć, czy do czegoś mi ten zestaw będzie potrzebny. Pewnie jutro podejmę decyzję, czy zatrzymać, czy sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprzedaje, jeszcze nie wiem. Trochę mi szkoda tego GPD2. Nie dość że nie przechodzony, to jeszcze dobry egzemplarz. Nie wspominam już o SkySensorze, którego pewnie w PL byłoby bardzo trudno sprzedać.

 

Muszę pomyśleć, czy do czegoś mi ten zestaw będzie potrzebny. Pewnie jutro podejmę decyzję, czy zatrzymać, czy sprzedać.

 

Zawsze można go oddać w dobre ręce, np. z celem na obserwacje zakryć asteroidalnych... u nas np. zaistniał problem, że są dobre tuby optyczne a nie ma montaży a obserwatorów mamy kilku...

Pomyśl, zawsze na złe czasy będziesz miał rezerwę a i montaż nie będzie nadmiernie eksploatowany i przede wszystkim będzie zadbany..., a na dodatek posłuży do dydaktyki dla młodzieży z moich kół w obserwatorium... bo awaria mojego CG5 GT - tego z Bieszczad - się niestety pogłębia... :Beer:

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.