Skocz do zawartości

Wątek Kalendarz astronomiczny


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy na głównej bezpośredni link do martwego kalendarza opartego na engine forum. Poza datami urodzin userów nic tam nie ma...

 

Mamy Kalendarz astronomiczny Roberta. Wypaśny kalendarz! Może by podmienić linkowanie na głównej na Robertowy? Jakiś dydnamiczny link przepinający się na ostatni post wątku.

 

Wykonalne? Myśłę, ze warto.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalendarz jest w silniku forum, natomiast stworzenie, na stronie głównej, linka do ostatniego posta w kalendarzu Roberta, wymaga już grzebania w kodzie i to na żywca, każdy błąd to ryzyko, że nie będzie forum przez parenaście godzin albo nawet i dni

więc czy naprawdę warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już to przerabialiśmy parę miesięcy temu,

niestety jakiś błąd nie pozwalał nadać Robertowi pełnych praw do zarządzania kalendarzem,

Robert mógł dokonywać wpisów, natomiast nie mógł ich edytować, ani nawet widzieć,

po prostu musiał pisać w ciemno i czekać, aż ktoś z moderatorów zatwierdzi wpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jasność.

 

Mozna by jednak przemyśleć czy jakies proste info, ze taki kalendarz istnieje, jest tu i tu i jest dobry, nie dać na główną.

 

Dzięki generalnie za reakcję. Jak jeszcze jakieś pomysły mi się wyklują to dam znać. Np. cały czas kombinuję jak rozegrać sprawe z całym tym przydatnym, frewareowym stuffem z martwego downloadu który teraz rozsyłam regularnie via e-mail do pytajacych userów... I tak sobie myślę czy Celestii w to nie zaprząc... W ogóle, to chodzi mi po głowie Celestia jako platforma dla obecnej "Bazy wiedzy" forum, i kilka innych pomysłów... Roboty sporo, ale może warto, zobaczcie jak często odpowiadamy dokładnie na te same pytania. Czasami sa one tak standardowe, że po prostu linkuje Celestię w odpowiedzi, bo nic się przez ostatnie parę miesięcy w fizyce przecie nie zmieniło ;) (Jaki okular, podstawy astrofoto, kolimacja, montaże, itd).

 

No i ciągle zbieram się do ataku na katalog Messiera w Celesti. Polinkowałem kupe fotek i mapek, teraz wypadało by napełnić treścią, ale nie taką z Wikipedii bo to pikuś i w sume nie o to chodzi. Mam wizję opisówki dla każdej eMki typu:

 

Najeliej obserwować w okresie XY, Najlepsze efekty przy aperturze Z i polu minimum N*. Możesz pokusić się o wypatrzenie detalu ABC jezeli masz niebo X i aperture Y możesz tez powalczyć z detalem D pod naprawde dobrym niebem lub z aperturą min. X" itd. Minimalny sprzęt jakim możesz podjąć walkę to refraktor typu A lbu newton typu B. Widoczna równiez w lornetkach klasy economo jako ... itd.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.