Skocz do zawartości

Perełka z Allegro - ku uciesze czytających


Piotr Brych

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele już powiedziano o szmelcu sprzedawanym na allegro - o oszukańczych informacjach na temat mozliwości sprzedawanego tam sprzętu. Ale okazuje się, że sprzedawcy bywają także niesamowicie uczciwi (podejrzewam, że nieświadomie). Nie wiem czy to ktoś już przedtem zauważył ale oto co znalazłem:

 

Aukcja nr 202947589:

 

***********************************************************

 

Teleskop Astronomiczny Opticon 50F600 Refraktor (luneta)

do obserwacji bliskich obiektów we Wszechświecie oraz celów na Ziemi!

[...]

Dane techniczne:

Układ optyczny: Refraktor (luneta)

Średnica obiektywu: 50mm

Długość ogniskowej: 600mm

Wyciąg okularowy: 0,98"

[...]

Uwaga:

Chcielibyśmy zwrócić uwagę na fakt, iż wiele przyrządów astronomicznych wyposażanych jest jeszcze w proste i nieco przestarzale okulary 0,98“ (24,5mm), dla których coraz rzadziej oferowane są dodatkowe akcesoria. Nie zapewniają one długotrwałej radości z obserwacji. Produkty firmy Opticon posiadają okulary 1,25“ (31,7mm), które w porównaniu do mniejszych okularów 0,98“ (24,5mm) gwarantują dodatkowo optymalne wykorzystanie pełnego zakresu możliwości oferowanego przyrządu. ZWRACAM UWAGĘ, IŻ WIĘKSZOŚĆ TANICH PROMOWANYCH NA ALLEGRO TELESKOPÓW JEST WYPOSAŻONYCH WŁAŚNIE W STARE OKULARY 0,98". Nie polecamy tego typu sprzętu przede wszystkich ze względu na niską jakość uzyskanego obrazu!

 

 

***********************************************************

 

Prawda, że piękne?

Odzyskałem wiarę w uczciwość sprzedawców na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.