Skocz do zawartości

konica minolta naprawa czy recycling?


pieg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Dzisiaj wpadla mi w rece konica minolta dimage z2. Dostalem ja ze wzgledu zwyczajnego niedzialania sprzetu...

Dowiedzialem sie tyle ze poprzedni wlasciciel 'nie ma pojecia' co sie z nia stalo i ze probowal zagladac do srodka co bylo widac wyraznie bo brakowalo czesci srubek a wnetrznosci byly troszke naruszone tz. powyciagane tasmy itp, ale chyba powazniejszych obrazen nie ma...

 

I teraz nasowa sie pytanie gdzie takie cos oddac? Kto potrafi sie takim czyms zajac po jak najmniejszych kosztach, a jesli naprawa okaze sie za droga lub niemozliwa czy da sie cos z tego wyciagnac? Obiektyw ?

Oznaczenia na obiektywie 1:2.8-3.7 APO 38-380mm..

 

Dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam!:)

Edytowane przez pieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Dzisiaj wpadla mi w rece konica minolta dimage z2. Dostalem ja ze wzgledu zwyczajnego niedzialania sprzetu...

Dowiedzialem sie tyle ze poprzedni wlasciciel 'nie ma pojecia' co sie z nia stalo i ze probowal zagladac do srodka co bylo widac wyraznie bo brakowalo czesci srubek a wnetrznosci byly troszke naruszone tz. powyciagane tasmy itp, ale chyba powazniejszych obrazen nie ma...

 

Rozumiem, że po włożeniu porządnie taśm dalej nie działa? Czy może nie działa do końca? Czy aparat jest całkiem "martwy" czy nie. A z tymi śrubkami to tak już jest ostatnio naprawiałem obiektyw w swoim coolpixie. Otworzył się w opakowaniu podczas transportu i trochę pokiereszował zębatki. No i 2 śrubki po złożeniu mi zostały :szczerbaty:.

 

... czy da sie cos z tego wyciagnac? Obiektyw ?

Oznaczenia na obiektywie 1:2.8-3.7 APO 38-380mm..

Dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam!:)

 

No nie bardzo wiem co z takim obiektywem zrobisz. Poczytaj tutaj specyfikację:

Specyfikacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że po włożeniu porządnie taśm dalej nie działa? Czy może nie działa do końca? Czy aparat jest całkiem "martwy" czy nie. A z tymi śrubkami to tak już jest ostatnio naprawiałem obiektyw w swoim coolpixie. Otworzył się w opakowaniu podczas transportu i trochę pokiereszował zębatki. No i 2 śrubki po złożeniu mi zostały .

 

Aparat jest calkowicie martwy, w tej chwili nie reaguje na proby wlaczenia (baterie wlozylem i to dobra strona :blink: ) , oczywiscie po wczesniejszym wlozeniu tasm, a tasmy zostaly wyjete przez tamtego wlasciciela dopiero po 'padzie aparatu':)

 

No nie bardzo wiem co z takim obiektywem zrobisz. Poczytaj tutaj specyfikację:

Specyfikacja

 

no wlasnie tez nie wiem czy da sie cos z nim zrobic albo z jakas inna czesci aparatu ktora moze okazac sie przydatna dlatego pytam :D !

 

Pozdrawiam!:)

Edytowane przez pieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.